Skocz do zawartości

jak wygląda egzamin teoretyczny


kamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niebawem zdaje egzamin i mam pytanie czy części teoretyczne zdaje się na papierze czy na komputerze, i czy dostaje od razu egzaminy na wszystkie części, czy jak napiszę część podstawową to dostaje kolejną część egzaminu i czy do części opisowej akta są do wglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze. Dostajesz komplet kilku spiętych kartek, na których sa poszczególne części. Najpierw część podstawowa i potem po kolei specjalistyczne i na końcu pytanie opisowe.

Nie bardzo wiem o jakie "akta" pytasz i dlaczego akurat do części opisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wam te dzienniki do wszystkiego, skoro nie ma czasu by w nich grzebać. Za moich czasów był tylko adr,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kamilek, tu masz wszystko. Poczytaj

(Dz.U. 2014 poz. 1836)

 

"6. Podczas części teoretycznej (pisemnej) egzaminu kwalifikacyjnego komisja egzaminacyjna udostępnia uczestnikom

egzaminu do wglądu dzienniki ustaw zawierające akty normatywne dotyczące tematyki egzaminu – po jednym komplecie

dla każdej osoby uczestniczącej w egzaminie."

 

Resztę sobie sam doczytaj i potem pytaj jak czegoś nie zrozumiesz.Ewentualnie w opcji "szukaj" znajdziesz podobne zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wam te dzienniki do wszystkiego, skoro nie ma czasu by w nich grzebać.
Ja tam cały egzamin siedziałem w dziennikach. Tyle, że wiedziałem gdzie czego szukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż tak nieprzygotowany pojechałeś ?
Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Egzamin zaliczyłem z jednym błędem.
wziął ze sobą flaszkę :x
I Ty Grzegorzu naprzeciw mnie... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, to już przegięcie pały;

Cytat

"egzaminacyjna udostępnia uczestnikom

egzaminu do wglądu dzienniki ustaw zawierające akty normatywne dotyczące tematyki egzaminu – po jednym komplecie

dla każdej osoby uczestniczącej w egzaminie."

To co to za egzamin ?

 

[ Dodano: 19-05-2016, 13:16 ]

wziął ze sobą flaszkę
zaliczyłem z jednym błędem

No chyba, że to był ten błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akty normatywne dotyczące tematyki egzaminu

 

Akurat tego nie jestem pewien. Są to po prostu dwie książki, gdzie w jednej jest z 1500 stron a w drugiej pewnie połowa z tego. Więc nie tyczą się one "tematyki egzaminu" tylko wszystkiego, co jest związane prawnie z diagnostyką samochodową. Z drugiej strony - jak by egzamin miał się tyczyć do jakichś węższych zagadnień :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie może głupie ale pytam jeśli skończę pisać część pierwszą przed czasem 60 minut, to mogę pisać dalej kolejne moduły czy trzeba czekać to końca czasu przeznaczonego na tą część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli skończę pisać część pierwszą przed czasem 60 minut, to mogę pisać dalej kolejne moduły czy trzeba czekać to końca czasu przeznaczonego na tą część

Ja pisałem i nie robili problemów.Po 60 min.zabierali część pierwszą.Zdawałem w Poznaniu jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jak skończysz podstawę np. w 40 min., to o tyle więcej czasu na resztę dla Ciebie. W każdym razie po godzinie zabierają kartkę z podstawowymi pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawę PORD i 776 należy znać na pamięć a 305 i ADR zapoznać się dokładnie i zweryfikować szybko na egzaminie (daty, masy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawę PORD i 776 należy znać na pamięć

 

W obecnym kształcie chyba nikt nie zna PoRD na pamięć. Warto mniej więcej na pamięć znać art. 81-84 - te o badaniach. Reszta wystarczy, jeśli zwyczajnie orientujesz się, jakie działy (plus minus nr zakresów art.) jaką tematykę poruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też miałem na myśli: z ustawy PORD na pamięć to co dotyczy badań + definicje dotyczące badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończysz podstawę np. w 40 min

Więcej czasu masz na pozostałe, z tym że każdą kolejną część wykonujesz po kolei, skończysz jedną, zaczynasz następną, bo jeśli nie, a egzaminator to zauważy, to skreśla Ci tą część, którą powinieneś wcześniej skończyć. Przynajmniej u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Krakowie to egzaminatorzy w kartki nie zaglądali, jak skończył sie czas to zabierali prace i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Mam pytanie czy w tych dziennikach które są dostępne podczas egzaminu to jest jakiś spis tresci.

Czy częsć podstawowa opiera się przede wszystkim o Dz. 305 i 996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisu tresci nie ma, Ty masz sie z nimi wczesniej zapoznac i wiedziec gdzie czego szybko szukac by sie upewnic co do odp. nie ma mozliwosci wszystkich dat wyuczyc sie na pamiec ... wystarczy wiedziec gdzie czego szukac. powodzenia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

996
do tego jest tekst jednolity z 2015 poz 776 plus jedna zmiana 1076. Do 996 w ogóle nie zaglądasz.
305
natomiast przeszła ogromną zmianę. Jak masz termin egzaminu po 1 lipca to należy się uczyć już nowych przepisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.