Skocz do zawartości

Jakie narzędzia pomiarowe kontrolowane są podczas odbioru ?


wald

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jakich narzędzi pomiarowych wymaga TDT podczas kontroli. Z tego co mnie słuchy doszły wymagane są :

1. tasma pomiarowa 20 m

2. liniał 50 cm

3. suwmiarki 150 i 250 mm

4. mikrometry w zakresie 0 - 150

5. średnicówka 50 - 160

6. czujnik zegarowy 5 - 10

7. kątomierz z ramieniem ruchomym

8. stoper

9. pion budowlany

 

Czy ktoś może potwierdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż rozdział 2,paragraf14,punkt 15-stacja powinna posiadać podstawowy zestaw przyrządów mierniczych ogólnego przeznaczenia D.Z.U NR.25 Z 2005 r poz.209.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku -jesli chodzi o przyrządy pomiarowe, Sprawdzali kpl. kluczy, miarki, dodatkowo zostalismy pochaleni za pozimice laserową 8), dynamometry, multimetr, glikomat. przyrzad do badania plynu hamulcowego. Jeśli chodzi o przepisy: jak zauwazył "gladki"- są bardzo ogólne i działają raczej na niekorzyść SKP - inspektorzy mogą zarządać wszystkiego łącznie ze stetoskopem -podciągając to pod ten przepis. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż rozdział 2,paragraf14,punkt 15-stacja powinna posiadać podstawowy zestaw przyrządów mierniczych ogólnego przeznaczenia D.Z.U NR.25 Z 2005 r poz.209.

 

Sprawdzałem i znam ten zapis. Ale jak zapewne zauważyłeś daje on sporą dowolność w interpretacji. A ta lista która zamieściłem powyżej to nie żart, tego się u nas wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sprawdzali pobieżnie taśmę zwijaną, liniał, mikrmetr, średnicówkę, suwmiarkę, kątomierz z ruchomym ramieniem, stoper, pion budowlany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. średnicówka 50 - 160

6. czujnik zegarowy 5 - 10

 

sprawdż rozdział 2,paragraf14,punkt 15-stacja powinna posiadać podstawowy zestaw przyrządów mierniczych ogólnego przeznaczenia

i koniec nie ma co interpretować. Skoro przyrządu miernicze nie są wymienione to nie można sobie ich wymagać, chyba że ma to odzwierciedlenie w czynnościach kontrolnych z Dz. U. Nr 227. A tu większość przyrządów jest zasadna oprócz wspomnianej średnicówki i czujnika zegarowego bo i z czego wynika, że diagnosta ma uprawnienia do demontażu bębnów by zmierzyć odkształcenia bądź rowki.

 

Pion budowlany dopatrzyłem się w zasadzie w okręgówkach, gdy mierzy się czy pojazd jest samochodem ciężarowym VATowym no i w sposób naciągany w stacjach powypadkowych, gdzie można ewentualnie sprawdzać uszkodzenia lementów nośnych.

 

Mam nadzieję z innego tematu odnośnie narzędzi, chyba defektosol sobie odpuścili skoro nie produkują go od 2 lat. Przy okazji nie wiedziałem, że przyrząd do badania płynu hamulcowego jest obowiązkowy. Jak ktoś ma to tylko chwalić. Ale lepiej za dużo przyrządów proponuje nie pokazywać bo później będzie a ta stacja ma a Wy czemu nie macie i się znowu zacznie.

 

Muszę jednak przyznać, ze zgłoszeń stacji i ż w Bydgoszczy Panowie inspektorzy TDt przybrali ludzkie oblicze i już żadziej mówi się przyszło dwóch gości w garniturkach i wypowiedzieli 2 zdanie przez 8 godzin. Osobiści nie dąstąpiłem tego zaszczytu, jednak stacje bydgoskie po niedawnych odbiorach zaczęły chwalić naszych Panów z TDT.

 

Szczerze mówiąc starałem się znaleźć protokół TDT, który był zamieszczony na forum i gdzieś go widziałem ale go nie znalazłem, a i żona wyzywa co ja znowu na forum o tej godzinie robię. Więc jedyny ratunek w ADMINIE. By zamieścił skrót do tego protokołu by stacja mogła się spokojnie przygotować jakie są wymagane podczas certyfikacji przyrządy miernicze i narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę pamiętać - dokument nie zawiera zmian wynikających z Dziennika Dz.U.2005.219 ...

Jeśli ktoś ma dojście do TDT proszę o umieszczenie aktualnego protokołu kontrolnego (może przy jakiejś kontroli panowie będą tak mili i udostępnią)

Ps.Norbert kiedy ty śpisz? 01-52 przecież to środek nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Norbert kiedy ty śpisz? 01-52 przecież to środek nocy.

No co ty?? Wszyscy już wiedzą a Ty nie?? Szefunio nie jest ludziem tylko programem strażnikiem (patrz avatar) i nigdy nie śpi. Poza tym uważaj bo jak podpadniesz to Ci jeszcze z monitora wylezie albo jaki klient się zmieni nie do poznania.

"Łyżka nie istnieje..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.