Skocz do zawartości

Dmc ciezarowego 16/18 t


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

Kto na szybko pamieta do kiedy w Polsce obowiązywało ograniczenie DMC 2 osiowego do 16 t , a od kiedy 18? 2004 r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Podepnę się pod temat. Mam pytanie czy poprawiacie przy wymianie DR DMC z 16t. na 18t. ciężarówki 2osie jak MMC jest równe lub większe od 18t.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy poprawiacie przy wymianie DR DMC z 16t. na 18t. ciężarówki 2osie jak MMC jest równe lub większe od 18t.?

 

To raczej nie jest zadanie diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest zadanie diagnosty.

 

A czemu? Porównanie danych w DR ze stanem faktycznym, a DMC 16 ton jest już "nieaktualne". Moim zdaniem powinno zostać określone zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest zadanie diagnosty.

Moim zdaniem powinno zostać określone zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi.

 

Też tak uważam i poprawiłem, ale WK nie przyjęło i kazało poprawić. Lepiej żeby było źle.:razz: Ciekawe jak będzie cepik 2.0 i wprowadzą niezgodność danych jako UD i wtedy wysypią się wszystkie błędy. Bo na dzień dzisiejszy mało kto to poprawia dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poprawiam i jeszcze żaden WK tego mi nie odrzucil- oczywiscie jest opisane dlaczego , i mówie o pojazdach gdzie DMC było ograniczone kiedys do 16t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poprawiam i jeszcze żaden WK tego mi nie odrzucil

 

Mi niestety odrzucił. Też opisałem. Tłumaczyłem przez tel. i nic nie dało. Dla św. spokoju poprawiłem na 16t. I chciej tu zrobić żeby było dobrze i zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie danych w DR ze stanem faktycznym, a DMC 16 ton jest już "nieaktualne".

 

A dlaczego nieaktualne? Może tak właścicielowi prasuje, to w jego gestii jest jakakolwiek zmiana w tej sytuacji? Poza tym przy każdej zmianie przepisów zazwyczaj "stare" zapisy w DR utrzymują ważność.

 

WK nie przyjęło

I bardzo dobrze, że odrzucił. Bo diagnoście nic do tego. Procedura takiej zmiany jest jasno i wyraźnie opisana w rozporządzeniu o rejestracji i diagności niech w to swoich uprawnień nie wtykają, bo mogą sie sparzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura takiej zmiany jest jasno i wyraźnie opisana w rozporządzeniu o rejestracji i

Uprzedziłeś mnie .

4. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas

i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach warunków

technicznych, do wniosku dołącza się:

1) dowód rejestracyjny pojazdu;

2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany

zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura takiej zmiany jest jasno i wyraźnie opisana w rozporządzeniu o rejestracji i diagności niech w to swoich uprawnień nie wtykają, bo mogą sie sparzyć...

 

OK, ale w sytuacji kiedy MMC wynosi 18 ton (i jest wpisane w DR) to powinno to działać z automatu - zmiana rozporządzenia powinna powodować automatyczną zmianę DMC.

 

[ Dodano: 29-07-2016, 18:22 ]

Ponadto, diagnostę obowiązuje rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, które zezwala na 18 ton, więc czemu DMC miałoby być ograniczone do 16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana rozporządzenia powinna powodować automatyczną zmianę DMC.

Ale nie powoduje .

 

[ Dodano: 29-07-2016, 18:33 ]

w którym to jest rozporządzeniu?

"186" -jednolity poz.1038

§14 ust.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kombinatora? Zmieniły się przepisy, mamy wiedzę, że producent określił wyższe MMC, to czemu nie dostosować danych tego pojazdu do aktualnych przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kombinatora?

Bo chcesz robić to z automatu , nie biorąc pod uwagę że coś z tym autem mogło być robione,ktoś takie wartości ustalił zgodnie z przepisami i pasują one właścicielowi bo np. pojedzie po drodze na której jest zakaz powyżej 16t. Bez wyraźnej zgody klienta bym tego nie ruszał .

A tak naprawdę robi się z tego temat niszowy po po 12 latach od wejścia 18t, to mało już zostało aut które mają wpisane 16 bo mają tak pi razy drzwi prawie po 20lat.

Od nowego roku może się zacząć z autobusami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chcesz robić to z automatu , nie biorąc pod uwagę że coś z tym autem mogło być robione

 

Co robione? MMC wynosi 18 ton.

 

pasują one właścicielowi

 

Ale nie pasują do przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMC wynosi 18 ton.

Czyli F1, a pytanie było o DMC czyli F2. Bo jeżeli idzie o prostowanie F1 ,no to ok .

Co robione?

Np. obniżono DMC,cokolwiek .

Ale nie pasują do przepisów.

No weź przestań .

W którym rozporządzeniu pisze że wpisy dokonane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli F1, a pytanie było o DMC czyli F2. Bo jeżeli idzie o prostowanie F1 ,no to ok

 

Skoro F1 wynosi 18 to nie ma żadnego uzasadnienia (przepisu) żeby F2 było mniejsze.

 

Np. obniżono DMC,cokolwiek .

 

To wtedy musiałaby być obniżona również MMC.

 

[ Dodano: 29-07-2016, 22:23 ]

W którym rozporządzeniu pisze że wpisy dokonane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność ?

 

A czy w warunkach technicznych jest wzmianka, że "stare" DMC zachowuje ważność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy musiałaby być obniżona również MMC.

Co prawda z warunków zniknęła definicja MMC, ale na jakiej podstawie skoro określał to producent a nie ten kto dokonywał zmian .

czy w warunkach technicznych jest wzmianka, że "stare" DMC zachowuje ważność?

Nie ma też że nie zachowuje . :lol: Po raz kolejny próbujesz robić coś rękami diagnostów mając swoje rozporządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na jakiej podstawie skoro określał to producent a nie ten kto dokonywał zmian .

 

Nie są możliwe zmiany ograniczające DMC bez zmiany MMC. Bo niby na jakiej podstawie?

 

Nie ma też że nie zachowuje .

 

To może i stare wpisy VAT 2-4 zachowują ważność? :P

 

Po raz kolejny próbujesz robić coś rękami diagnostów mając swoje rozporządzenie.

 

Jedno nie stoi w sprzeczności z drugim. A diagnosta znający warunki techniczne powinien stwierdzić, że nie ma już podstawy do ograniczenia DMC do 16 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - z automatu to można parę kulek dostać...

 

czemu nie dostosować danych tego pojazdu do aktualnych przepisów?

 

Oczywiście - procedura jest JASNO opisana. I jako urzędnik nie powinieneś jawnie namawiać do jej omijania.

 

Ale nie pasują do przepisów.

 

Tak samo jak samochód o rodzaju ciężarowo-osobowy, szambowóz o rodzaju specjalny, czy parę innych rzeczy które pozostały po poprzednim stanie prawnym.

 

Skoro F1 wynosi 18 to nie ma żadnego uzasadnienia (przepisu) żeby F2 było mniejsze.

 

Ciekawe, że nie jesteś taki "twardy" przy pojazdach MMC 4600 o zmniejszonej DMC 3500. Jakoś tam nie przeszkadzały Ci takie rzeczy, mimo, że miały wyraźny cel - oszustwo.

 

Po raz kolejny próbujesz robić coś rękami diagnostów mając swoje rozporządzenie.

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nie jesteś taki "twardy" przy pojazdach MMC 4600 o zmniejszonej DMC 3500. Jakoś tam nie przeszkadzały Ci takie rzeczy, mimo, że miały wyraźny cel - oszustwo.

 

Rozwiń myśl. W życiu nie zarejestrowałem pojazdu z obniżonym DMC bez obniżonego MMC.

 

[ Dodano: 29-07-2016, 22:51 ]

Oczywiście - procedura jest JASNO opisana. I jako urzędnik nie powinieneś jawnie namawiać do jej omijania.

 

Procedura powstała w czasach kiedy w DR nie było MMC. Stąd potrzebne było oświadczenie producenta. A tutaj skoro wiemy ile wynosi MMC - to dopasowujemy DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.