Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

mama19787

Szerokość w OSKP

Polecane posty

mama19787

Panowie mam pytanie jaka powinna być szerokość wewnątrz OSKP od ściany do ściany buduje właśnie nową okręgową stacje i ma być 6.20m i czy to wystarczy bo jakoś w przepisach nie mogę tego znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crackers

u nas mamy 6 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal

2. Szerokość stanowiska kontrolnego mierzona na całej długości ławy pomiarowej bez powierzchni pomocniczych nie powinna być mniejsza niż wymagana szerokość ławy pomiarowej powiększona o szerokość powierzchni roboczych.

3. Po obu stronach ławy pomiarowej lub urządzenia do podnoszenia całego pojazdu powinna znajdować się powierzchnia robocza o szerokości co najmniej 0,7 m. Na powierzchni roboczej nie mogą być zamontowane na stałe urządzenia i przyrządy oraz nie mogą znajdować się elementy konstrukcji budowlanych. Dopuszcza się, aby na powierzchni roboczej znajdowały się dodatkowe kanały do wykonywania badań technicznych lub zamontowane były elementy składowe urządzeń i przyrządów, jeżeli jest to wymagane ze względu na ich konstrukcję lub technologię wykonywania badań.

 

§ 12. 1. Wymiary ław pomiarowych powinny spełniać następujące wymagania:

1) szerokość ław mierzona między krawędziami zewnętrznymi nie powinna być mniejsza niż:

a) 2,4 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

b) 2,8 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

przy czym rozstaw krawędzi wewnętrznych powinien odpowiadać szerokości kanału przeglądowego, o której mowa w § 13 ust. 1 pkt 2;

§ 13. 1. Wymiary kanału przeglądowego powinny spełniać następujące wymagania:

1) długość mierzona na poziomie ławy pomiarowej pomniejszona o długość schodów, o ile znajdują się na końcu lub początku kanału, nie powinna być mniejsza niż:

a) 6,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

b) 12,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t,

c) 18,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;

2) szerokość mierzona na poziomie ławy pomiarowej powinna mieścić się w granicach:

a) od 0,6 do 0,9 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami,

b) od 0,7 do 1,0 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100

Dz.U. 2006 nr 40 poz. 275

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060400275

 

4.Stanowisko kontrolne składa się z:

1)poziomej powierzchni przeznaczonej bezpośrednio do przeprowadzania badań technicznych pojazdów, zwanej dalej "ławą pomiarową";

2)powierzchni roboczej;

3)powierzchni pomocniczej mieszczącej urządzenia i przyrządy;

4)kanału przeglądowego lub urządzenia do podnoszenia całego pojazdu;

 

 

2.Szerokość stanowiska kontrolnego mierzona na całej długości ławy pomiarowej bez powierzchni pomocniczych nie powinna być mniejsza niż wymagana szerokość ławy pomiarowej powiększona o szerokość powierzchni roboczych.

 

4.W przypadku wyposażenia stanowiska kontrolnego w urządzenie do podnoszenia całego pojazdu rozstaw krawędzi zewnętrznych powierzchni roboczych powinien być nie mniejszy niż:

1)3,8 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;

2)4,2 m - dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami.

5.Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.

6.Powierzchnia pomocnicza może stanowić wspólną część sąsiednich nieoddzielonych ścianą stanowisk kontrolnych znajdujących się w jednym pomieszczeniu stacji kontroli pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock
6.20m i czy to wystarczy bo jakoś w przepisach nie mogę tego znalesc.
- wystarczy!

No dobra. Zarzucono temat przepisami, a najchudsza stacja z kanałem jaka może być, ile szerokości minimum może wynosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
czy to wystarczy

Wystarczy , sumując wszystkie wymiary wychodzi min. 5,20 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ława + robocza + pomocnicza = DARIO64 :ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
Zarzucono temat przepisami,
bo
buduje właśnie nową okręgową stacje
i dalej bez komentarza.........................
bo jakoś w przepisach nie mogę tego znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
najchudsza stacja z kanałem jaka może być, ile szerokości minimum może wynosić?
zsumuj wytłuszczone wartości podane w [m] i otrzymasz wynik. Wszystko na tacy? Masz podstawę prawną podaną, z niej wyciągnięte dotyczące przepisy i... ciężko dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
i... ciężko dodać?
a jeszcze jest tyle przepisów związanych z działalnością stacji...................... :shock::shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

kowal, a widziałeś ruchomą ławę pomiarową?

To patrz tam od 6:45 :arrow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

No jak nic Dario zasłużył w tym temacie na pochwałę 8)

 

Swoją drogą droga/drogi (?) "mamo..."...

 

Jak tak prostej rzeczy jasno określonej w przepisach nie potrafisz odnaleźć w przepisach, to jak Ty w ogóle chcesz SKP prowadzić?? :razz:

Generalnie jestem wrogiem koncesjonowania takiej działalności jak SKP... Ale jak widzę takie wpisy... :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdog
No jak nic Dario zasłużył w tym temacie na pochwałę

nie tylko w tym temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock
ciężko dodać?
- co dodać?

Wiem, wiem. To co wytłuszczone.

Ale! Ale czy z tego co poniżej wynika, że powierzchnia pomocnicza kładzie się po podłodze równolegle, a właściwiej to trójlegle, z ławą pomiarową i powierzchnią roboczą w stosunku do powierzchni całego stanowiska?

Stanowisko na okręgówce długaśne i zawsze ten metr pomocniczej powierzchni można gdzieś upchnąć. Niekoniecznie przy ławie.

5. Powierzchnia pomocnicza stanowi pozostałą część stanowiska kontrolnego i jej łączna szerokość na całej długości kanału przeglądowego wynosząca co najmniej 1 m powinna umożliwiać rozmieszczenie urządzeń i przyrządów.

Czyli ile najchudsza stacja okręgowa może mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

5.20m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
5.20m
Trzeba zaznaczyć że dla stacji tak jak w temacie , bo dla podstawowej 4,80 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Może ktoś porozbijać mi to na atomy, a jeszcze lepiej z opcją podnośnika bez kanału.

Bardzo proszę.

Czy ława pomiarowa musi w polu kanału przeglądowego się zawierać?

Czy powierzchnia pomocnicza może być przed lub za ławą pomiarową, a nie po jej bokach/boku?

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebalodz
Może ktoś porozbijać mi to na atomy, a jeszcze lepiej z opcją podnośnika bez kanału.

Bardzo proszę.

 

napisz tu albo na prv jaki podnośnik

 

 

Czy ława pomiarowa musi w polu kanału przeglądowego się zawierać?

 

nie

 

 

Czy powierzchnia pomocnicza może być przed lub za ławą pomiarową, a nie po jej bokach/boku?

 

jest liczona w miejscu gdzie wyznaczysz ławę pomiarową

 

Dzięki.

 

Proszę :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.