Skocz do zawartości

rejestracja przyczepki podłodziowej bez dokumentów ze szwecj


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Bede miał taki orzech do zgryzienia , a mianowicie klient kupił w szwecji przyczepke podłodziowa jednoosiową bez dokumentów poniewaz w szwecji takich przyczepek sie nie rejestruje tylko uzywa w okreslonym promieniu km od miejsca zamieszkania. klient ma umowe kupna od wlasciciela i tylko to. przyczepka ma tabliczke znamionowa z numerem nadwozia. jest to przyczepka al-ko kober kg zugkugelkup. jakos taka nazwa. Czy da sie to zarejestrować i czy macie moze jakies dane do tej przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    18

  • ketiw38

    11

  • Tomasz

    11

  • aboz

    7

Top Posters In This Topic

Szczerze - nie orientuję się, czy faktycznie jest tak z przyczepkami w Szwecji jak mówisz.

Trzeba by spojrzeć w taką tabelkę co tu kiedyś była na forum, co w jakim kraju podlega rejestracji.

 

W mojej ocenie klient powinien się zwrócić do jakiegoś punktu konsularnego Królestwa Szwecji z prośbą o pisemne potwierdzenie, że tak właśnie jest. Z pewnością uprości to całą procedurę rejestracji i znacznie ją przyśpieszy.

Uważam też, że jak nie znasz tematu na 100% to zgodnie z obecnie przyjętym trybem postępowania, powinieneś do badania mieć krajowe tablice czasowe i czasówkę. Ukróci to Twoje zmartwienie czy to się da zarejestrować, czy nie - bo ocena tego to w sumie nie Twoja rola - a jakoś to badanie musisz na czymś zrobić - prawda?

 

Poza tym jeśli to taki kompletnie nieznany twór bez danych to polecałbym jednak rzeczoznawcę jako podkładkę do I OBT, a nie wiadomości z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient mówi ze pytał w w naszym WK ze mu zarejestruja bo to nie jest sam tylko oryginał no ale musze miec jakies dane tej przyczepki. Wiadomo wymiary i mase z wagi. jest to jakas przyczepka alko. moze macie jakies dane techniczne takiejj lekkiej. wysle goscia po tablice i pozwolenie czasowe i wtedy z danymi zrobie mu dip potrzebnypaniom z WK. jutro bede dzwonil do tej co powiedziala ze da rade zarejestrowac i wyslala go do mnie. niech sie określi co mam zrobic i jak ona to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jakas przyczepka alko.

 

Z tego co sie orientuję, to Alko to nazwa osi nośnej i akcesoriów a nie marka przyczepki...

 

przyczepka ma tabliczke znamionowa z numerem nadwozia. jest to przyczepka al-ko kober kg zugkugelkup

 

A to zapewne nie tabliczka znamionowa przyczepy, tylko tabliczka urządzenia sprzęgającego...

 

 

A VIN? Jak na moje oko nie do zarejestrowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko nie do zarejestrowania...

 

A niby dlaczego? W wielu krajach podłodziówki nie są rejestrowane. Ba - nawet w ogóle przyczepy 8)

Ważne aby VIN jakiś tam miała...

 

Zresztą jak mu WK już wstępnie wyraził zgodę to w ogóle nie widzę problemu.

Natomiast z tymi danymi to jednak wobec nietypowości konstrukcji jednak skłaniał bym się do rzeczoznawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo wymiary i mase z wagi. jest to jakas przyczepka alko. moze macie jakies dane techniczne takiejj lekkiej.

 

Aż tyle tych danych nie potrzebujesz do DIP. Jak ma TZ to już połowa sukcesu, wymiary pomierzysz, DMC z tabliczki, masa własna do zważenia, opony przeczytasz z opon i już. Reszta jak pisał blakop czerwone blachy i PC z WK i nie martwisz się czy da się to zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego?

 

A niby dlatego, że z postów wynika, że nie ma vinu i tz. Jakbyś dokładniej czytał a nie próbował wbijać każdemu szpili dla zasady, to byś głupich pytań nie zadawał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze Pan EMERYT to expert od wszystkiego....

jest jedna ważna zasada dla UDS a jest to zasada RWD..

Pani z okienka zrobi na podstawie dokumentow diagnosty i to on potwierdza zgodnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj dane tej przyczepki. sprawdze jutro i porównam. Pani z WK powiedziała ze jak zrobie ustalanie na wniosek klienta i opisze stan faktyczny to przychylą się do rej,ewentualnie trzeba będzie TZ zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z postów wynika, że nie ma vinu i tz.

 

A jeszcze mnie oświeć mały Naapoleonie mający jak widzę silne kompleksy na moim punkcie skąd to przekonanie, skoro autor tematu do tej pory wyraźnie pisał:

 

przyczepka ma tabliczke znamionowa z numerem nadwozia

 

 

Czyli Twoje przemyślenia to już dogmat którego mam się trzymać... No hoho - poważna sprawa. Tylko skąd nr VIN na tabliczce urządzenia sprzęgającego? 8)

 

Nawet gdyby przyczepka nie miała TZ, ale ma nadany nr VIN to jaki problem ją zarejestrować?

 

widze ze Pan EMERYT to expert od wszystkiego....

jest jedna ważna zasada dla UDS a jest to zasada RWD..

Pani z okienka zrobi na podstawie dokumentow diagnosty i to on potwierdza zgodnosc.

 

Z czym masz problem? Co ma ocena zgodności pojazdu do tego czy była rejestrowana w kraju pochodzenia? Napisałem wyraźnie - est problem z parametrami to się woła opinię rzeczoznawcy. A jak się boisz wszystkiego dookoła co nietypowe to zmień zawód 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby za co??

 

Po prostu Psuj rzucił hasło, że to pojazd nie do zarejestrowania i widać niektórzy asekurancko to podchwycili - chyba nawet Ty @eborg, sądząc po wystawionym piwie. Psuj zwyczajnie nie doczytał chyba pytania z kolei, albo uznał, że jego przypuszczenie należy traktować jako dogmat? :?

 

A ja chciałbym wiedzieć w czym macie problem z tym pojazdem. Logicznie jakoś nikt na to nie umie odpowiedzieć i jedyne sensowne wypowiedzi w tym temacie należą do @IVVO.

 

Oczywiście warto, żeby @Tomasz też jakoś jaśniej sprawę opisał - bardziej rzeczowo - bo raz pisze, że TZ na pojeździe jest, za chwilę, że ewentualnie WK ją może nadać, a i nr VIN który zapewne pozwolił by rozszyfrować pojazd nie podał...

 

Nie zmienia to faktu, że po pierwszym poście @Tomasza moja wypowiedź jest w pełni prawidłowa i w pełni koresponduje z pytaniem w temacie - wypowiedź Psuja nie, a do tego podparta jest "osobistą wycieczką" (a wręcz obelgą), pomimo iż ja zapytałem tylko, dlaczego niby ta przyczepka jest nie do zarejestrowania.

 

Istotnie takie odzywki Psuja to pewnie i byłby temat dla moderatora, gdyby nie to, że On sam nim jest, więc może nie tyle, że może tu wszystko, ale z pewnością więcej mu wolno, czego wyrazem jest zaczepka pod moim adresem w Jego wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie była jeszcze rejestrowana to co z tym zapisem:

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały

na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową

określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego

po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy

przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia

z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

Z postu Kolegi Tomasza wiemy ,że " przyczepka ma tabliczke znamionowa z numerem nadwozia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że po pierwszym poście @Tomasza moja wypowiedź jest w pełni prawidłowa i w pełni koresponduje z pytaniem w temacie
co racja,to prawda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie była jeszcze rejestrowana to co z tym zapisem:

 

Zapis jest tak skonstruowany, że można przyjąć, że żadna przyczepa nie musi posiadać numeru VIN, co potwierdza opinia ministerstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że żadna przyczepa nie musi posiadać numeru VIN, co potwierdza opinia ministerstwa

Ciekawe jak się do tego odnieśli :?

2. Przepisy ust. 1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie po połączeniu tych dwóch zapisów przyczepy połączone z ciągnikiem rolniczym i pojazdem wolnobieżnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepy połączone z ciągnikiem rolniczym i pojazdem wolnobieżnym

 

Ale można to czytać inaczej. Ponadto - jak rozpoznać te do pojazdów wolnobieżnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wynika z tego ,że tylko przyczepy rolnicze nie muszą posiadać nr VIN.

 

Może i tak miało być, ale wyszło jak zawsze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.