Skocz do zawartości

Czy jest podstawa do jakiegokolwiek badania ?


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Z wydziału komunikacji przyjechał klient (za radą urzędu ) aby zrobić - "zmiany konstrukcyjne " .

Od słowa do słowa i historia taka :

Kupił przyczepkę lekką nową od producenta pod skuter wodny DMC 600 kg . Zarejestrował i się obudził z ręka w nocniku ,że z jego furą to będzie DMC ponad 3500 kg i jak nad morze autostradą będzie jechał to Viatol trza płacić. :D

Napisał pismo do producenta o co chodzi.

Producent przysłał nową tabliczkę z DMC 450 kg i naskrobał pismo , że homologacja tej przyczepki jest od 300-600 kg i prosi wydział o zmianę w dowodzie na DMC na 450 kg.

(jutro wkleję pismo) .

"Pani" w urzędzie upiera się ,że bez zmian konstrukcyjnych się nie obejdzie.

 

Ja tak sobie myślałem co można zrobić :

 

Przyczepa lekka - nie podlega badaniu okresowemu. tak czy inaczej jak przymocował tabliczkę to niezgodność danych z dowodem rejestracyjnym .

Zmiana konstrukcyjna - czego ? tabliczki? :) nijak to opisać .

Ustalenie danych - ale to przecież nie pojazd przed pierwszą rejestracją ?

 

Uważam , że jeśli gość ma takie pisemko od producenta ( skierowane i zatytułowane do wydziału komunikacji celem sprostowania sprawy ) powinno się to odbyć bez Badania z SKP.

 

Może podsuniecie inne rozwiązanie sprawy ? Pytanie ja w tytule .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent przysłał nową tabliczkę z DMC 450 kg i naskrobał pismo , że homologacja tej przyczepki jest od 300-600 kg i prosi wydział o zmianę w dowodzie na DMC na 450 kg.

 

Ta, jasne, koncert życzeń. Skoro już raz producent określił MMC (DMC) tego konkretnego egzemplarza na 600 kg to niby czemu teraz miałoby się to zmniejszyć? Tamto MMC było błędne? A jeśli nie było to tylko zmiany konstrukcyjne (ale faktyczne zmiany, np. wymiana osi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne, koncert życzeń

 

Masz rację mowa o MMC ( producenta )

 

Jak napisałem jutro pismo wkleję . Sęk w tym że jedyna zmiana to MMC . Masa własna się nie zmieniła .

Na tym forum często czytałem , że DMC jest święte i że tylko producent może go zmienić . NO TO ZMIENIŁ :D

 

Tylko jak to ugryźć od strony przepisów . W czyim ogródku powinna być ta piłeczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent przysłał nową tabliczkę z DMC 450 kg i naskrobał pismo , że homologacja tej przyczepki jest od 300-600 kg i prosi wydział o zmianę w dowodzie na DMC na 450 kg.

 

Niech mu teraz zamieni przyczepkę z interesującym klienta DMC, albo sam spróbuje to załatwić z WK. Tak to jest, jak ktoś zaczyna myśleć po fakcie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam pismo

 

Jestem ciekaw waszej opinii . Odesłałem go z tym do wydziału aby poprosił o szczegóły w tej sprawie a nie tak lakonicznie "zmiana konstrukcyjna i już "

Na razie cisza ani klienta ani telefonów z wydziału .

20160623_090457.thumb.jpg.b5c43cada86ab0907763dbb9c0369c76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak WK na podstawie oświadczenia nie dokona korekty danych, a klient będzie cisnął o badanie to zawsze można nalać wody podobnie jak w tym pisemku, że w przedstawionym do badania pojeździe dokonano zmian konstrukcyjnych powodujących zmianę DMC z więcej kilogramów na mniej.

Tajemnicą pozostanie jakie to były stricte fizycznie dokonane zmiany, ale... Ale czy diagnosta widział ten pojazd przed zmianami, czy ma/miał obowiązek widzieć pojazd przed zmianami???

Opisać, że po przeprowadzonych oględzinach i porównaniu parametrów technicznych z oświadczenia z danymi podanymi na tabliczce znamionowej stwierdzono ich zgodność i tyle.

Cyknąć fotkę przyczepki, cyknąć fotkę tabliczki i pozamiatane.

No takie mam zdanie przynajmniej. Tym bardziej, że oświadczenie wydał producent przyczepek.

Jest pojazd na stanowisku. Jest do pojazdu fabryczne pismo.

Bardzo by mnie interesowało merytoryczne uzasadnienie przysłowiowego "nie bo nie" w tej sprawie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twoje stanowisko PAPROCK mam rozumieć :

 

- zrobić badanie dodatkowe - zmiany konstrukcyjne na wniosek klienta i tyle .

 

Właśnie rozmawiałem z klientem . Wydział telefonicznie ustalił z producentem ,że ten przyśle im jakieś inne pismo i wezmą to na siebie .

Prawdopodobnie nie pasował wydziałowi wpis "PO ZMIANACH KONSTUKCYJNYCH" ( w końcu ich nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo by mnie interesowało merytoryczne uzasadnienie przysłowiowego "nie bo nie" w tej sprawie.

Przecież sam sobie odpowiedziałeś:

Tym bardziej, że oświadczenie wydał producent przyczepek.

Więc na podstawie pisma od producenta prosto do WK :evil:

Dzięki.

Proszę bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekacprzak, ja bym wykonał bez najmniejszego mrugnięcia okiem.

Mówie o tym i tylko o tym przypadku. Mam pojazd, mam oświadczenia, mam tabliczkę i nie znajduję przeciwwskazań odmowy.

A producent nie musi mi ani innym ujawniać tajemnic technologicznych w jaki sposób DMC przerobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A producent nie musi mi ani innym ujawniać tajemnic technologicznych w jaki sposób DMC przerobił.

 

Ale Ty, jako diagnosta MUSISZ ujawnić tajemnicę i wypełnić w załączniku do badania opis zmian. Rozumiem, że wpiszesz tam "wymiana tabliczki znamionowej" ???? Brawo Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sprawa załatwiona między wydziałem komunikacji , klientem i producentem . :)

( informacja od klienta )

Producent wystawił nowe pismo ( już bez stwierdzenia "zmiany konstrukcyjne" ) tylko coś w rodzaju " prawidłowe dane pojazdu " ) .

Sprostowali . Sprawa zamknięta :)

 

Dzięki za udział w dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.