Skocz do zawartości

Samochód z zagranicy wymontowano instalacjo gazowo


goldberg100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyjechał samochód, na pierwsze badanie z wymontowano instalacjo gazowo,

teraz jego paliwem bazowym jest benzyna.

W niemieckim dowodzie P3 erdgas NG.

Jakie badanie zrobić i jaki wynik, czy pozytyw w uwagach wpisać ze instalacja została wymontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    21

  • blakop

    9

  • Grzegorz Łódź

    7

  • adam1501

    6

U mnie najprostszym dla klienta sposobem byłaby rejestracja czasowa z oświadczeniem o zdemontowaniu instalacji zasilania gazem. Ale jak klient się upiera na badanie to OBT z wynikiem "N" i DIP. Tylko czy WK mu zarejestruje na podstawie takiego BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe + dodatkowe z opisem zmian.

 

[ Dodano: 25-06-2016, 11:04 ]

rejestracja czasowa z oświadczeniem o zdemontowaniu instalacji zasilania gazem.

 

Nie każde WK wykreśli "na oświadczenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe + dodatkowe z opisem zmian.

michal_k, a czy montaż i demontaż gazu lpg,cng jest zmianą konstrukcyjną.Może wystarczy w uwagach napisać o demontazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe + dodatkowe z opisem zmian.

Masz na myśli + dodatkowe zmiany konstrukcyjne.

 

[ Dodano: 25-06-2016, 11:29 ]

Okresowe + dodatkowe z opisem zmian.

michal_k, a czy montaż i demontaż gazu lpg,cng jest zmianą konstrukcyjną.Może wystarczy w uwagach napisać o demontazu

No właśnie tak myślałem, zdemontowano instalacje gazowo tylko jaki wynik niezgodność danych jest. N czy P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub .... z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem –

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony...

Normalne OBT wynik P plus info o demontażu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy montaż i demontaż gazu lpg,cng jest zmianą konstrukcyjną.

 

Montaż nie, ale demontaż może nią być jak najbardziej.

 

Może wystarczy w uwagach napisać o demontazu

 

Może wystarczy - wszystko zależy od WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - cytujesz, pogrubiasz i nie widzisz, że tam jest słowo MONTAŻ, a nie demontaż??

 

Janusz - a jak miałem ciężarówkę i wymontuję kratkę to trzeba robić opis zmian, czy wystarczy adnotacja w zaświadczeniu?

 

W mojej ocenie demontaż instalacji powoduje zmianę danych zawartych dla tego pojazdu w dowodzie rejestracyjnym, więc w pełni wypełnia to definicję zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nimi nie są? Jak dla mnie są. A że przyjęło się robić na jakieś tam dziwne badania, oświadczenia to już swoiste "akta prawa miejscowego"...

 

Demontaż pedałów to większa ingerencja w konstrukcję pojazdu niż wykręcenie 4 śrubek od kratki, a jednak w tym drugim przypadku nikt nie poddaje w wątpliwość, że to zmiany konstrukcyjne.

 

A jak dla mnie Januszu przepis jest tu jasny jak słońce, tylko zdeformowany przez przyzwyczajenia i teraz każdy zaklina rzeczywistość jak może 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 śrubek od kratki
te cztery śrubki przy okazji rodzą zmianę rodzaju pojazdu,czyli de fakto konstrukcję pierwotną pojazdu na którą był homologowany,czyli jest to ważniejsza zmiana od tej "gazowej"IMHO

U mnie, w uwagach info o demontażu i wykreślają wpis gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalacja zmienia de facto sposób zasilania pojazdu i jest to zmiana tak ważna i istotna, że jej montaż (JAKO JEDYNA TAKA INGERENCJA) obarczona jest obowiązkiem uzyskania homologacji.

 

A demontaż to już takie nic powiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A jeśli ktoś "ZDEMONTUJE" hak, l, taxi to tez żądali byście badania z opisem zmian?

 

Literalnie tak, a życiowo przy okresowym diagności wpisują "nie odpowiada dodatkowym warunkom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjeżdża pojazd ze zdemontowanym gazem,to pobieracie opłatę 98 zł , czy ostatni raz pobieracie 63 zł za sprawdzenie czy poprawnie zdemontowano gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej byłoby w takiej sytuacji robić negatyw za niezgodność, opisać powód (wymontowana instalacja LPG), pobierać 98PLN, klient do WK wykreślić gaz z dowodu i poprawka za 20PLN. Ale to tylko moje zdanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej byłoby w takiej sytuacji robić negatyw za niezgodność, opisać powód (wymontowana instalacja LPG), pobierać 98PLN, klient do WK wykreślić gaz z dowodu i poprawka za 20PLN. Ale to tylko moje zdanie..

.. i tylko taki postępowanie jest zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym tylko z ceną się nie zgodził. To, że coś zostało zdemontowane, to nie zwalnia diagnosty z weryfikacji tego stanu rzeczy. Wg mnie jest to ostatnie badanie pojazdu z gazem, który nie spełnia wymagań dla gazu, co zostało zweryfikowane - sprawdzone, no i stosowana opłata pobrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się nad tym zastanawiałem, ale zarejestrowanie badania pojazdu z gazem bez możliwości sprawdzenia TDT-u i odnotowania tego w rejestrach rodzi sporo problemów formalnych. Dlaczego przystąpiłem do badania skoro nie dostałem do ręki dokumentów na butlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przystąpiłem do badania skoro nie dostałem do ręki dokumentów na butlę?

 

Ponieważ samochód nie był wyposażony w urządzenie podlegające dozorowi - co potwierdza zaświadczenie z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.