Skocz do zawartości

Samochód z zagranicy wymontowano instalacjo gazowo


goldberg100

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mógłbym nawet się z tym zgodzić, ale tak samo uprawnione będzie stwierdzenie, że wystawił pan zaświadczenie o oszustwie bo potwierdza pan wykonanie czynności których pan nie wykonywał. Wziął pan pieniądze za sprawdzenie instalacji której nie ma. Prawidłowość wymontowania? Jakoś mało konkretny termin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    21

  • blakop

    9

  • Grzegorz Łódź

    7

  • Mecher

    6

Wziął pan pieniądze za sprawdzenie instalacji której nie ma. Prawidłowość wymontowania? Jakoś mało konkretny termin...

Demontaż instalacji do zasilania gazem, to nie tylko wymontowanie zbiornika i parownika. Układ dolotowy, chłodzenia, instalacja elektryczna..., to wszystko trzeba zweryfikować, a co za tym idzie wziąć pieniądze, chyba, że kogoś kręci wolontariat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, dopuszczam inny schemat postępowania w takiej sytuacji ale brak instalacji wyklucza przeprowadzenie większości czynności działu V, za wykonanie których należy pobrać 63PLN. Więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziął pan pieniądze za sprawdzenie instalacji której nie ma.
ale w dowodzie jest zapis -wiec sprawdzam ,że została zdemontowana i pobieram opłatę - a czy zrobiłem źle czy dobrze to jak zwykle będzie 1000 opinii jak wszystko w naszym systemie badan.................. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż instalacji do zasilania gazem, to nie tylko wymontowanie zbiornika i parownika. Układ dolotowy, chłodzenia, instalacja elektryczna..., to wszystko trzeba zweryfikować, a co za tym idzie wziąć pieniądze, chyba, że kogoś kręci wolontariat...

To wszystko wchodzi w zakres zwykłego badania okresowego. Nie pobieramy za to dodatkowych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wchodzi w zakres zwykłego badania okresowego
mam ważne badanie techniczne i przyjeżdżam bo zdemontowałem instalację gazową i chcę wykreślić wpis - to badanie będzie gratis...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wykreślić wpis

Wpisu dokonuje i wykreśla WK. W zeszłym tygodniu wysłałem klienta do urzędu, wykreślili na podstawie jego oświadczenia o demontażu. Dopiero później trafił do mnie na stację, badanie było nieaktualne. Tak się to powinno odbywać, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wysłałem klienta do urzędu, wykreślili na podstawie jego oświadczenia o demontażu
ile wydziałów tak postąpi -jak sadzisz.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ważne badanie techniczne i przyjeżdżam bo zdemontowałem instalację gazową i chcę wykreślić wpis - to badanie będzie gratis...

Jak WK nie chce wykreślić na wniosek to klient OBT może sobie wykonać ile razy chce nawet co tydzień. Kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisu dokonuje i wykreśla WK. Na podstawie jego oświadczenia o demontażu.

I to jest jedyna słuszna droga postępowania.

Tylko co zrobić jak WK żąda zaświadczenia o demontażu?

Może zakwalifikować to jako "inne czynności" i pobrać 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to i zamontowanie haka, taxi, nauki jazdy jest zmianą konstrukcyjną

Zmieniają sie dane w DR ;)

 

Skoro bym miał robić zmiany konstrukcyjne po demontażu powyższych to za gaz (i pozostałe też) potrzebne oświadczenie (zaświadczenie, poświadczenie) od uprawnionego podmiotu :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bym miał robić zmiany konstrukcyjne po demontażu powyższych to za gaz (i pozostałe też) potrzebne oświadczenie (zaświadczenie, poświadczenie) od uprawnionego podmiotu :-P

A do czego tu potrzebny uprawniony podmiot? Toć to nie zmiana rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to i zamontowanie haka, taxi, nauki jazdy jest zmianą konstrukcyjną

 

O ile z hakiem nie jest określone w ustawie jakie badanie - to nauka jazdy czy taxi jest ściśle określone jako badanie dodatkowe "specjalne - dodatkowe warunki", a nie badanie po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Toć to nie zmiana rodzaju pojazdu.

 

Sorry mój bład .... Pośpiech :razz:

 

michal_k, to inaczej, skoro potrzebne zaświadczenie o zmianach na wykreslenie "gazu", to dlaczego w sytuacji odwrotnej WK nie wymaga opisu zmian po założeniu instalacji gazowej ?

 

Która czynność literalnie nie powinna mieć miejsca ? ...... a może obie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie powinno być badanie z opisem zmian.

Nie rozpędzamy się, aby zbyt mocno ?

 

Nawet do wpisu takie badanie nie jest potrzebne.

 

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,

z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem –

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do wpisu takie badanie nie jest potrzebne

 

Do wpisu nie, ale do demontażu jak najbardziej można to podciągnąć pod zmiany. Ale życiowo - okresowe z wpisem o demontażu :cool:

 

to dlaczego w sytuacji odwrotnej WK nie wymaga opisu zmian po założeniu instalacji gazowej ?

 

Bo ustawa wyłącza montaż z obowiązku badania, przepis zacytował Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie z opisem zmian to spora nadinterpretacja moim zdaniem.

 

Zachodzą zmiany w pojeździe? Zmieniają się dane w DR? No to "definicja" zmian konstrukcyjnych jest spełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.