Skocz do zawartości

Ile miejsc ( S1) PIAGGIO C21110 ?


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił mi się motorower z Włoch ze starym dokumentem własności , pozwoleniem na poruszanie się po drogach ? , nie wiem jak to nazwać bo dowodu to nie przypomina .

Brak daty pierwszej rejestracji ( tylko data wydania dokumentu) .

BRAK ILOCI MIEJSC

trochę danych mam :

 

PIAGGIO C21110 R. 2000 , 2.8 kW

Jak szukałem danych znalazłem , że G= 85 , DMC = 280 .

Ale ??

W uwagach na dokumencie z Włoch ( na tłumaczeniu ) jest taka informacja :

KIEROWCA NIE MOŻE PRZEWOZIĆ PASAŻERA ART.170 KODEKSU DROGOWEGO)

 

Ma ktoś pewne dane co do ilości miejsc w tym modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie:

 

 

Marka : PIAGGIO

Model : C21110

Pojemność silnika [ccm] : 49,0

Masa własna [kG] : 85

Dop. masa całkowita [kG] : 165

Liczba miejsc : 1

Rozstaw osi skrajnych [m] : 1,32

Maksymalna moc silnika [kW] : 2,8

- przy obr/min : 7000

Długość pojazdu [m] : 1,90

Szerokość pojazdu [m] : 0,82

Wysokość pojazdu [m] : 1,25

Max. nacisk osi przedniej [kN] : 1,47

Max. nacisk osi tylnej [kN] : 1,47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI za odpowiedź . Ja znalazłem w między czasie takie z katalogu xxx :

 

Marka : PIAGGIO

Model : C21110

Pojemność silnika [ccm] : 49,0

Masa własna [kG] : 85

Dop. masa całkowita [kG] : 280

Liczba miejsc : 2

Rozstaw osi skrajnych [m] : 1,32

Maksymalna moc silnika [kW] : 2,8

- przy obr/min : 7000

Długość pojazdu [m] : 1,90

Szerokość pojazdu [m] : 0,680

Wysokość pojazdu [m] : 1,080

Max. nacisk osi przedniej [kN] : 0,93

Max. nacisk osi tylnej [kN] : 1,81

 

Skąd są twoje dane , bo z katalogu xxx nie jestem ich pewien :(

 

Może dane z ITS katalog HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się motorower z Włoch ze starym dokumentem własności , pozwoleniem na poruszanie się po drogach ?

 

Zastanów się, czy to odpowiedni dokument do wykonania badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to odpowiedni dokument do wykonania badania.
na pewno nie ale dane może już zbierać ;-) I niech moderator lub autor postu usuną PEWNE DANE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIEROWCA NIE MOŻE PRZEWOZIĆ PASAŻERA ART.170 KODEKSU DROGOWEGO)

Pasowało by zaglądnąć do włoskiego kodeksu drogowego skoro jest podana podstawa prawna zakazująca przewożenia pasażera. Sam motorower jak najbardziej może być dwumiejscowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to odpowiedni dokument do wykonania badania.
na pewno nie ale dane może już zbierać...

 

Co masz na myśli , że brak w nim danych czy na takim papierze nie można robić I w kraju ?

wrzucam skan

20160629_091936.thumb.jpg.72cdc2ea72d2c75c9dd0a6fb0abd386f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało toto numer rejestracyjny w tym dokumencie?

Z resztą, mi przeszło badanie motocykla z USA na "TITLU", ale wcześniej dzwoniłem i dopytywałem czy OK będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na takim papierze nie można robić I w kraju ?

 

Można robić tylko na podstawie DR lub PC, a ten dokument raczej tym nie jest.

 

mi przeszło badanie motocykla z USA na "TITLU", ale wcześniej dzwoniłem i dopytywałem czy OK będzie.

 

Czyli wykonałeś badanie bez dokumentu niezbędnego do jego przeprowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - na telefon Ci powiedzieli, że możesz, a na kontroli sprawdzą rejestr i po uprawnieniach :evil:

 

I do kogo się odwołasz? Do Pani Jadzi co telefon odebrała? :razz:

 

czy na takim papierze nie można robić I w kraju ?

 

No a sam sobie odpowiedz na jakim dokumencie można robić OBT w Polsce?? Zapis "dowód rejestracyjny lub odpowiadający mu dokument" już znikł z przepisów! Wszyscy się cieszyli jak to nastąpiło, zapominając o takich właśnie przypadkach, jak ten 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można robić tylko na podstawie DR lub PC, a ten dokument raczej tym nie jest.

Masz rację - CERTIFICATO DI IDONETIA TECHNICA PER CICLOMOTORE (świadectwo zgodności technicznej motoroweru) - to nie jest dowód rejestracyjny!

 

Z drugiej jednak strony to dokument potwierdzający dane pojazdu ( z nr VIN ).Osoba go posiadająca jest właścicielem tegoż pojazdu ( tym bardziej że ma umowę kupna- sprzedaży ) .

We Włoszech pojazdy z takim dokumentem nie były rejestrowane i nie miały tablic rejestracyjnych. Nie było na takim dokumencie danych właściciela . ( bodajże dowody rejestracyjne -takie unijne z prawdziwego zdarzenie weszły we Włoszech w 2011 r)

 

to może niech klientka załatwi PC :

 

Prawo o ruchu drogowym

.....

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2,

.....

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

.....

2) na wniosek właściciela pojazdu – w celu umożliwienia:

.......

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

...

I dalsze kilka punkcików o PC .

 

DR by był i Tablice rejestracyjne :D

 

 

A co z ilością miejsc (S1 ) ??? JAK na razie dwie różne wersje :(

Może ktoś oświeci :pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o może niech klientka załatwi PC :

 

Dokładnie tak.

 

A co z ilością miejsc (S1 ) ??? JAK na razie dwie różne wersje

 

"Z natury" - skoro w dokumencie (więc pewnie też w PC) nie jest wpisana liczba miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że rejestr bedą sprawdzać ci co na "titla" przyzwolili. :P

No i w trakcie tejże będzie: Panie, to Pan nie znasz obowiązujących przepisów? "Oddawa kwity" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR by był i Tablice rejestracyjne :D
- no i u nas do pewnego czasu taki zestaw funkcjonował razem z DIP-em, a w każdym razie wystawienie DIP-u do takiego zestawu i potraktowanie takiego zestawu jako badanie okresowe lub okresowe przed pierwszą rejestracją nikomu nie przeszkadzało. Do czasu, aż okazało się, że takie twory są z przepisami niezgodne i jak jest PC to znaczy, że auto zarejestrowano. Czasowo bo czasowo, ale zarejestrowano w PL i DIP nie należy się, a tylko badanie okresowe jak potrzeba i/lub ustalenie danych jak potrzeba. Rzecz jasna za dodatkową opłatą. Tak to nadzór dba o zyski finansowe na stacjach. O!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu, aż okazało się, że takie twory są z przepisami niezgodne i jak jest PC to znaczy, że auto zarejestrowano.

A jak klient nie wykona BT i odda PC, a za trzy miesiące pójdzie zaś po PC, to którą datę wpiszą w B, pierwotną czy dzisiejszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u Kolegów na stacjach jak takie akcje się odbywają?

Wystawiacie częściej DIP-y, czy bardziej badania dodatkowe-dane, a może w zakresie takiego okresowego ustalacie dane?

Mowa o pojeździe sprowadzonym i zarejestrwanym na PC, a przedstawionym do badania okresowego (takiego niestety już pseudo przed pierwszą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na 5 powiatach, każdy różnie. Generalnie PC jest jakby nie rejestracją, a możliwością wykonania BT przed pierwszą rejestracją. Choć zdarzają się przypadki kiedy trzeba zrobić okresowe + ustalenie danych. Niektóre WK honorują ważność BT zagranicznych i chcą tylko ustalenia danych. Niektóre ustalenia danych na DIP :D . Generalnie jednomyślności nie ma, wszystko indywidualnie rozpatrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie PC jest jakby nie rejestracją,
tia, a wszystkie na drugiej stronie w rubryce z adnotacją " pierwsza rejestracja w kraju ..." :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio tego wpisu nie ma, ale jest B wypełnione i w przypadku np. starych motorowerów z krajów gdzie nie był rejestrowany widnieje tam dzisiejsza data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało PC, był taki okres, kiedy łódzki WK na PC dopisywał ustalenie danych, więc robiło się okresowe+dodatkowe, ale niestety im przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.