Skocz do zawartości

Kamper - zwiększenie liczby miejsc


Piasek80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mizioł

    8

  • blakop

    6

  • Paprock

    6

  • Piasek80

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

To skąd do takiej "domowej" przeróbki

 

Pisałem wcześniej, że są to fabryczne fotele i miejsca kotwiczenia z którymi wyjechał z fabryki, w zależności od DMC mógł mieć w DR 4 lub 6 miejsc, przy pierwszej rejestracji w PL lub jeszcze w DE została ta liczba zmniejszona do 3. Ciężko powiedzieć czemu. Ale wszystkie elementy są fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy okręgówka bez PIMOTu?

 

Jak najbardziej. Diagnosta może wymagać opinii rzeczoznawcy.

 

Dzisiaj dwie okręgówki wysłały mnie na drzewo - znaczy do PIMOTu lub ITSu. Nikt nic nie wie i na wszelki wypadek wolą nic nie robić bo każdy boi się o swój tyłek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie i na wszelki wypadek wolą nic nie robić bo każdy boi się o swój tyłek...

 

To szukaj stacji, na której diagności znają przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie i na wszelki wypadek wolą nic nie robić bo każdy boi się o swój tyłek...

 

To szukaj stacji, na której diagności znają przepisy.

 

No tylko jak ją znaleźć?

 

byłem już na kolejnej i na razie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurzające jest to że nowe przepisy wymagają interpretacji a nie zostały uzupełnione w konkretne procedury tak aby każdy diagnosta wiedział jaki jest schemat postępowania co i w jakiej sytuacji jest wymagane i kiedy ma kompetencje a kiedy powinien odesłać do innej instancji.

 

A już całkiem się zagotowałem jak wczoraj w busie lokalnego prywatnego przewoźnika widziałem wstawiony dodatkowy fotel na podstawie pospawanej tak że wolałbym tego nie widzieć... i to jest ta patologia która miała zostać wyeliminowana a efekt jest taki, że u mnie fabryczna konstrukcja nie jest dopuszczona a gnioty nadal jeżdżą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A już całkiem się zagotowałem jak wczoraj w busie lokalnego prywatnego przewoźnika widziałem wstawiony dodatkowy fotel na podstawie pospawanej tak że wolałbym tego nie widzieć...

 

Trzeba było zapytać gdzie mu to "zalegalizowali" i tam pojechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie, czy kamper z 1994r, który przyjechał na pierwsze badanie techniczne w Polsce musi być wyposażony w tyle pasów bezpieczeństwa ile ma wpisanych miejsc siedzących w briefie? W niemieckich papierach jest 5 a foteli z pasami 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że nie musi.

Ale liczba siedzeń powinna się zgadzać mimo wszystko.

Rozumiem, że z pasami są cztery miejsca i jakieś piąte nie wiadomo jakie, tak?

A tak z ciekawości lokalizacja tego nieopasowanego miejsca, to gdzie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie da się określić tego piątego, są kanapy z czego jedna dwumiejscowa tyłem do kierunku jazdy, z miękkimi zdejmowanymi siedziskami (gąbka) bez zagłówków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho zagłówki narazie. Szukaj pasów biodrowych w skrzyni pod ta gąbką.

Nie może być tak, że cztery miejsca wyposażone w pasy, a jakieś dziwne piąte nie wiadomo na podstawie czego jako miejsce zaklasyfikowane, w dodatku bez pasa uznane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam, który rok pierwszej rejestracji?

 

Często starsze kampery miały kanapę tyłem do kierunku jazdy, a w części mieszkalnej nie miały pasów wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważny kierunek siedzeń. Nie ważne zagłówki.

Podobno jakimś cudem ktoś doliczył się pięciu miejsc siedzących na pokładzie, bo tyle w niemieckim dowodzie jest zapodane. A fizycznie w pasy bezpieczeństwa wyposażono tylko cztery.

Można się doszukiwać w przepisach zasadności pasów bezpieczeństwa, no ale dlaczego odpuszczono, pominięto, zrobiono wyjątek dla jednego miejsca/fotela/siedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale dlaczego odpuszczono, pominięto, zrobiono wyjątek dla jednego miejsca/fotela/siedzenia?

 

Możliwe, że niektóre miejsca w zabudowie zostały wyposażone w pasy później przez właściciela, stąd moje pytanie o rok pierwszej rejestracji. A tak na marginesie to nie wiemy o jakim samochodzie mówimy - teoretyczne rozważania w czystej formie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że to "po niemiecku" wpisana ilość miejsc czyli byle jak :P - nie ma tam jakichś "ichnich" adnotacji dopisanych na dole brief'u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się doszukiwać w przepisach zasadności pasów bezpieczeństwa, no ale dlaczego odpuszczono, pominięto, zrobiono wyjątek dla jednego miejsca/fotela/siedzenia?

Ponieważ istnieje coś takiego jak "miejsce używane tylko na postoju" - jednak jeżeli jest to tego typu miejsce to trzeba je jasno opisać, że nie można z niego korzystać podczas poruszania się pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DR liczba miejsc tych, które służą tylko do przewozu osób. Jeżeli chodzi o to "opisanie" to chodzi o fizyczną informacje znajdującą się w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.