Skocz do zawartości

Stacja jako Sp zoo SpK


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

orientuje się ktoś jak wygląda rozliczenie badań technicznych pojazdów spółki która ma zarejestrowane samochody i badania chce wykonywać oczywiście na swojej stacji? Spółka sama sobie nie może raczej wystawić faktury? Ewentualnie przekieruje na temat jeśli już był bo szukajka mi nie znajduje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj wystawić sam sobie fakturę. Jak Wasz pracownik zamiata Wasz plac, to wystawiasz sam sobie fakturę za zamiatanie? W rejestrze zaznacz, że jest to pojazd własny firmy i w razie kontroli wszystko jest jasne, dlaczego nie ma rachunku do tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas takie cuda rozlicza się fakturą wewnetrzną bezgotówkową i tyle.

Zdaje się Kolego laptop pracujesz na programie, który takie opcje posiada!

Nie za bardzo wiem co się dzieje z VATEM, ale sztab księgowości rękę trzyma na pulsie.

Opłaty ewidencyjne są tak samo tymi fakturkami pobierane i wiadomo, że z Ministerstwem rozliczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest potrzeba zafakturowania czegoś, to jakąś fakturę wystawić trzeba.

 

Znany koncern na "F" (ale fonetycznie) jak chciał na siebie rejestrować auta to wystawiał cudo o nazwie FAKTURA VAT WEWNĘTRZNA PROFORMA. De facto to było potrzebne nie tylko do rejestracji, ale i do rozliczania VAT wobec pojazdów demonstracyjnych pozostających własnością firmy po wyprodukowaniu.

Więc raczej nie jest tak, jak Adam pisze, że firma sama sobie nie może wystawić faktury. Czasami wręcz musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w KIP nie zdają sobie sprawy ze wszystkich możliwych aspektów tej sprawy i skupiają się na najprostszych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Tobie też podeślę . :lol:
- dzięki DARIO za podsyłkę, ale mnie ni grzeje ni ziębi ta opinia. Firma posiada ze stacjami kilka oddziałów, które ciągną tak od kilkunastu lat. Księgowość twierdzi, że jest dobrze to co mi wnikać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną umieściłem adnotację, że pojazd jest własnością firmy aczkolwiek zauważyłem, iż koncepcje już się zmieniają. Z dnia na dzień coraz więcej wyzwań i pytań, a jednoznacznych wytycznych brak. Zresztą czemu ja się dziwię ;) Dzięki za artykuł, pokarzę w biurze i niech sami się określą jak to będą rozliczać. Poza tym nachodzi mnie myśl czemu akurat diagnosta ma drążyć temat jak właściciel będzie się z tego rozliczał. Biuro zapewne bierze kasę za swoje usługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wolnej chwili miałby ktoś ochotę opisać procedurę jak tego dokonać w programie sql ? Póki sprawa jest na gorąco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie robić nic, możesz wystawić Fakturę wewnętrzną.

 

W rodzaju dokumentu wybierasz "Faktura wewnętrzna" --> masz w tym momencie (bez podatku VAT) możliwość obciążenia innego działu swojej firmy, podania konta kosztów itp.

 

Wystawienie tego typu dokumentu nie zwiększa ogólnych zobowiązań fiskalnych firmy (raport VAT) - tak czy owak warto to zawsze (przed pierwszym użyciem) omówić ze swoją księgowością ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.