Skocz do zawartości

Stacja jako Sp zoo SpK


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

laptop, praktycznie wygląda to mniej więcej tak: firma podzielona jest na jakieś tam działy/oddziały (zarząd, serwis A, serwis B, salon, lakiernia, blacharnia, stolarnia, gospodarczy, handlowy, no jak kto tam w przedsiębiorstwie ma). Niektóre z tych działów maja przyporządkowane samochody, które należy poddać badaniu od czasu do czasu no i rozliczyć jakoś. Tu po uzgodnieniach wewnątrzfirmowych, przyporządkowaniu właściwych nazw komórkom/działom oraz przy pomocy Firmowego Informatyka oraz wsparcia od Dostawcy Oprogramowania w zakładce "faktura" utworzono przez dodanie w słowniku dokumentu o nazwie "Faktura Wewnętrzna" i "bezgotówkowym" sposobie czegoś takiego rozliczania.

No tak to było, jak sobie dobrze przypominam.

Pierwsze to uzgodnić z księgowością co i jak. Potem IT i wsparcie od dostawcy, a dalej to już samo leci tak jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procedurę jak tego dokonać w programie sql

 

U nas faktury nie wystawiamy w ogóle (elektronicznie do badania podłączam skan DR z widocznymi danymi właściciela lub umowę/fakturę zakupu potwierdzającą, że auto jest nasze), zaznaczamy tylko opcję wystawienia KP na złotówkę (cepik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas faktury nie wystawiamy w ogóle

 

Rozumiem, że ten tok postępowania trwa już dłuższy czas i skoro trwa nadal to nie mieliście z tego tytułu zbędnych tłumaczeń? Dorzucę na wszelki wypadek skany dowodów bo kilka badań już poszło, a dokumentów żadnych nie wystawiałem oprócz KP na cepik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na innym programie, ale firmowe pojazdy rozliczamy podobnie do Psuja. W programie zaznaczam opłaty, ale ich nie fiskalizuję w żaden sposób. Jedynie OE idzie na zestawienie dla księgowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w programie Stacja można wyświetlić jaka opłata została pobrana do konkretnego badania? Wchodzę w rejestr BTP, mam listę pojazdów ale chcę podejrzeć jaka pozycja z cennika była pobrana. Czy jest to możliwe tylko z poziomu Handel/Rejestr? Do czego zmierzam, otóż rejestrując pojazd własny firmy nie zaznaczyłem opcji fv/paragon nie chcąc fiskalizować operacji. Teraz mam te pojazdy na liście ale o opłatach ani wzmianki :o pewnie namieszałem....

Rejestrując nowe badanie (motorower) wypełniam określone rubryki, zaznaczam rodzaj badania (okresowe) i zaznaczam paragon, dalej dalej... wydruk, mam narzuconą kwotę 50zł choć nie wskazywałem na tą kwotę. Z automatu to idzie?

 

[ Dodano: 06-07-2016, 13:43 ]

W programie zaznaczam opłaty

Tak miałem wcześniej tzn rejestrowałem pojazd, następnie pozycja z cennika i heja dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na żadnej ze stacji nie fakturowałem pojazdów własnych. W rejestrze adnotacja, że pojazd własny firmy i badanie kończyło się bez opłat (poza CEPikem oczywiście). Tak chciały księgowe i nigdy nie było jakiegokolwiek problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejestrze adnotacja, że pojazd własny firmy

 

Poszedłem w tym kierunku i dodatkowo jak pisał Psuj. Życie pokaże czy prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.