Skocz do zawartości

Uwaga WPR 82586


mikolaj78

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się że to podpada pod art.52 kodeksu pracy.(tak z pamięci)

Darku ale Kodeks Pracy dotyczy tylko pracowników a ja dla ułatwienia w swych rozważaniach założyłem, że diagnosta jest jednocześnie właścicielem SKP.

Chłopie a własciciel to może byc w firmie nietrzeżwy??????

Co ci chyba nadmiar słonca dziala!!!!!

Skoro musi być trzeźwy to proszę podaj podstawę prawną.

ARTUR2214, nie wiem w jakim Lublinie mieszkasz ale w tym Lublinie, który jest stolicą województwa lubelskiego ostatnio trudno o nadmiar słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ułatwienia w swych rozważaniach założyłem, że diagnosta jest jednocześnie właścicielem SKP.

Kodeks wykroczeń :

Art. 70. § 1. Kto, będąc niezdolny do czynności, której nieumiejętne wykonanie może wywołać niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, taką czynność przedsiębierze albo kto porucza ją osobie do jej wykonania niezdolnej lub wbrew obowiązkowi nadzoru dopuszcza do wykonania takiej czynności przez osobę niezdolną,podlega karze aresztu albo grzywny.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe.

 

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2, można orzec podanie orzeczenia do publicznej wiadomości w szczególny sposób.

Jeżeli będzie na terenie firmy po spożyciu , może to zostać uznane za wykonywanie czynności zawodowych jak nie diagnosty to przełożonego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że hipoteza tej normy prawnej - "kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości" stawia warunek, że taki zakaz musi istnieć lub wynikać z innych uwarunkowań prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zakaz musi istnieć lub wynikać z innych uwarunkowań prawnych

Które ja bardzo chętnie poznam, bo niewątpliwie takowe powinny istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zakaz musi istnieć lub wynikać z innych uwarunkowań prawnych.

 

Art. 17. 1. Kierownik zakładu pracy lub osoba przez niego upoważniona mają obowiązek niedopuszczenia do pracy pracownika, jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że stawił się on do pracy w stanie po użyciu alkoholu albo spożywał

alkohol w czasie pracy. Okoliczności stanowiące podstawę decyzji powinny być podane pracownikowi do wiadomości.

2. Uprawnienia kierownika zakładu pracy, o którym mowa w ust. 1, służą również organowi nadrzędnemu nad danym zakładem pracy oraz organowi uprawnionemu do przeprowadzenia kontroli zakładu pracy.

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160000487&min=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że to podpada pod art.52 kodeksu pracy.(tak z pamięci)

Darku ale Kodeks Pracy dotyczy tylko pracowników a ja dla ułatwienia w swych rozważaniach założyłem, że diagnosta jest jednocześnie właścicielem SKP.

Chłopie a własciciel to może byc w firmie nietrzeżwy??????

Co ci chyba nadmiar słonca dziala!!!!!

Skoro musi być trzeźwy to proszę podaj podstawę prawną.

ARTUR2214, nie wiem w jakim Lublinie mieszkasz ale w tym Lublinie, który jest stolicą województwa lubelskiego ostatnio trudno o nadmiar słońca.

 

Chłopie nei przesadzaj z podstawami prawnymi...

to moze jeszcze podstawa prawna ze nalezy umyć ząbki z rana?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś nie umyłem - i co?

 

W sumie dobry przykład podałeś. Zęby się rano myje, bo się tak przyjęło. Ale absolutnie nic się nie stanie jak do tego zwyczaju się nie dostosujesz.

 

W przytaczanych przepisach nadal nie widzę obowiązku dla właściciela zakładu pracy, czy dla samego kierownika, aby musiał być trzeźwy.

 

Powtarzam i jeszcze raz pytam. Jak wyegzekwować te przepisy w stosunku do zawodowego kipera? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie piłka jest prosta. Po pierwsze oznaczałoby to, że diagnosta nie może wsiadać do pojazdu i wjechać nim na ścieżkę diagnostyczną a po drugie skoro decyzja o wyniku badania została podjęta przez osobę nietrzeźwą to można podważyć taki wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta nie może wsiadać do pojazdu i wjechać nim na ścieżkę diagnostyczną

Teren SKP to nie droga publiczna i można próbować obronić teorię, że można przejeżdżać przez linię diagnostyczną w stanie wskazującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren SKP to nie droga publiczna i można próbować obronić teorię, że można przejeżdżać przez linię diagnostyczną w stanie wskazującym.

W stanie wskazującym nie można prowadzić żadnych pojazdów, nieważne gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie wskazującym nie można prowadzić żadnych pojazdów, nieważne gdzie.

Nie nieważnie gdzie a dotyczy to miejsc publicznych.

Były już próby odebrania praw jazdy rolnikom znajdującym się pod wpływem alkoholu jeżdżącym traktorami na własnym polu i postępowania kończyły się różnie, czyli najwyraźniej można obronić tezę, że na własnej posiadłości można jeździć pod wpływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zakaz musi istnieć lub wynikać z innych uwarunkowań prawnych

Które ja bardzo chętnie poznam, bo niewątpliwie takowe powinny istnieć.

Daniel, GORŻały nie pijesz????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiper – degustator, osoba zawodowo zajmująca się organoleptyczną oceną smaku, wyglądu, zapachu, jakością i klasyfikacją wszelkiego rodzaju potraw i napojów. Pojęcie to odnosi się głównie do osób degustujących i oceniających napoje alkoholowe takie jak wino, piwo, whisky itp. Kiper powinien wykazywać się szczególną wrażliwością smakowo-węchową oraz posiadać odpowiednią wiedzę, pozwalającą mu na obiektywną ocenę degustowanych trunków lub potraw.

Jak ktoś chce pić w pracy to trzeba szukać takiej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nieważnie gdzie a dotyczy to miejsc publicznych.

Były już próby odebrania praw jazdy rolnikom znajdującym się pod wpływem alkoholu jeżdżącym traktorami na własnym polu i postępowania kończyły się różnie, czyli najwyraźniej można obronić tezę, że na własnej posiadłości można jeździć pod wpływem.

Obronić da się każdą tezę - nawet taką że nie wiesz kto prowadził pojazd. Przepis jest jasno określony, a to że w przypadku chłopa jeżdżącego po polu czasami ciężko pociągnąć do odpowiedzialności to wcale nie oznacza, że diagnosty nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie osoba pod wpływem jeżdżąca GDZIEKOLWIEK przy obecnej konstrukcji PoRD podlega pod paragrafy. I jeśli gdzieś komuś się udało jednak tego uniknąć, to chyba tylko z uwagi na nieudaczność organów ścigania i sądownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.