Skocz do zawartości

usterka na stacji kontroli pojazdów


sniady

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    8

  • Psuj

    7

  • aboz

    6

  • blakop

    5

Top Posters In This Topic

Ja zawsze klientom tłumaczę, że poprawne hamowanie to stopniowe zwiększanie nacisku na pedał hamulca.

 

I wtedy klientowi zapala się "światełko", że w tym musi być jakiś myk i pierdut z całej siły w pedał hamulca. Nieraz i nie dwa tak miałem i teraz wolę badać sam. Mniej czasu i mniej uruchomień rolek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego prawo jazdy poza drogą publiczną?

 

Do niczego @aboz. Do niczego... aż coś się nie stanie :)

 

Przypominam tylko, że przepisy PoRD stosuje się również do ruchu odbywającego się poza DROGAMI PUBLICZNYMI w zakresie m.in. koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób.

Jest to klasyczny zwrot niedookreślony i w pełni uznaniowy. Nie życzę jednak nikomu, aby prowadząc pojazd na który nie ma uprawnień doprowadził do jakiegokolwiek zdarzenia, bo się zdziwi. Szczególnie w sytuacji, kiedy plac/wjazd/wyjazd z SKP bezpośrednio graniczy z drogą publiczną lub miejscem o takim charakterze zgodnie z PoRD. A w wielu miejscach nawet trudno orzec, czy tak jest albo postawić wyraźną granicę pomiędzy nimi. Zazwyczaj jak się dochodzi do faktu jak faktycznie jest bywa już za późno...

A i na punkcie odpowiedzialności cywilnej prowadzenie pojazdu bez uprawnień nawet poza drogą publiczną to w razie stworzenia jakiegokolwiek zagrożenia przysłowiowa "kaplica".

 

Parafrazując "Elektryczne Gitary" - wszystko dobrze jest do kiedy nie napytasz sobie biedy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, to nie do końca jest tak jak piszesz. Przykład tory wyścigowe, tereny prywatne na których ćwiczą zawodnicy np. cross. Do niektórych rodzajów licencji sportowych nie trzeba PJ, więc... Poza tym SKP gdzie by nie była, sama w sobie jest terenem prywatnym (mówię o stanowisku kontrolnym). Dodatkowo diagnosta wykonujący BT powinien znać mechanizmy badanego pojazdu, ze znajomością ich działania włącznie. Reasumując, ja nie wsiadam za kierownicę autobusów, ciągników rolniczych i samochodowych, mimo iż mam do pewnych rodzajów pojazdów uprawnienia. W ogóle rzadko wsiadam za kierownicę pojazdów w czasie BT (no chyba, że klient panikuje przed wjazdem na kanał). Wyjątek stanowią motocykle, bo przy badaniu hamulców klienci często prawie wywracali się z obawy przed wpadnięciem do kanału. Dlatego motocykle badam sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat zawody sportowe to nie najlepszy przykład, gdyż te zazwyczaj są uregulowane odrębnymi przepisami, o czym sam piszesz.

Stanowisko kontrolne to teren prywatny - jasne - ale już wjazd i wyjazd z niego nie do końca taki może być. Pytanie w którym momencie oddajesz auto klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w którym momencie oddajesz auto klientowi.
Przed otwarciem bramy wyjazdowej - zazwyczaj. Czasem zdarza się, że wyjeżdżam poza stanowisko i kluczyki klient dostaje już w biurze, ale ja mam stację na dużym terenie prywatnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale już wjazd i wyjazd z niego nie do końca taki może być...

 

A co ma wjazd/wyjazd do usterki na stacji kontroli pojazdów ?

 

Zapytam inaczej ... ile skp ma wjazd/wyjazd nie prywatny (procentowo, szacunkowo), iż tak to akcentujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma, że do usterki czy innego zdarzenia może dojść w trakcie wyjeżdżania ze stanowiska na miejsce postojowe, a na wielu stacjach tak diagności robią.

Skąd mam wiedzieć ile stacji ma takie rozwiązanie? Ważne, że takie stacje są, bo sam takie znam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.