Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy rolniczej D-47


Palmiszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie rejestracji przyczepy d-47 a mianowicie od X czasu przyczepa nie jest zarejestrowana mam do niej dowód a nie była wyrejestrowywana poprostu zaprzestano opłacać oc oraz jeździć na przeglądy , posiadam w niej tabliczę znamionową oraz numery na ramie , brak tablicy :( i mam do tego pytanko a mianowicie jak to legalnie zrobić aby poprzedni właściciel nie musiał płacić sankcji za brak poprzednich opłat ? Myślałem aby spisać umowę darowizny na mnie opłacić w tym samym dniu oc na Numer VIN przyczepy udać się na przegląd i wystawić go na nr vin i z tym przeglądem oc i umową do wydziału komunikacji aby zarejestrować ją , przejdzie coś takiego ? czy wogóle da rade wypisać przegląd i oc na nr vin ? czy trzeba na nr starej rejestrajcji i później latać i zmieniać oraz czy za brak oddania tablicy z powodu jej braku/zaginięcia grozi sankcja tak jak czytałem 100 zł czy większa ? z góry dzięki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc co do polisy oc to osoba rejestrująca przyczepe na siebie moze byc spokojna a jak wygląda sprawa reszty tematu poruszonej w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie rejestracji przyczepy d-47 a mianowicie od X czasu przyczepa nie jest zarejestrowana mam do niej dowód a nie była wyrejestrowywana poprostu zaprzestano opłacać oc oraz jeździć na przeglądy , posiadam w niej tabliczę znamionową oraz numery na ramie , brak tablicy :( i mam do tego pytanko a mianowicie jak to legalnie zrobić aby poprzedni właściciel nie musiał płacić sankcji za brak poprzednich opłat ? Myślałem aby spisać umowę darowizny na mnie opłacić w tym samym dniu oc na Numer VIN przyczepy udać się na przegląd i wystawić go na nr vin i z tym przeglądem oc i umową do wydziału komunikacji aby zarejestrować ją , przejdzie coś takiego ? czy wogóle da rade wypisać przegląd i oc na nr vin ? czy trzeba na nr starej rejestrajcji i później latać i zmieniać oraz czy za brak oddania tablicy z powodu jej braku/zaginięcia grozi sankcja tak jak czytałem 100 zł czy większa ? z góry dzięki :?

 

D47 - pytanie czy chcesz badania co dwa lata czy na rok? Myślę że na dwa lata ;)

 

Najlepiej spisz z nim umowę kupna-sprzedaży a od dnia zakupu z umowy wykup polisę OC na siebie oraz na przyczepę (model i markę masz, nr ramy/vin masz, stary nr masz w dowodzie).

Potem sobie aneksujesz umowę OC jak dostaniesz tablicę.

 

W. Komunikacji i miekki dowód + tablica rejstracyjna (stara powiesz że uległa zniszczeniu u mnie to przeszło ale wiem że leży kwit o zagubieniu tablicy - więc to też możesz wypełnić).

 

Potem ja bym udał się na "dobrą stację" gdzie określą/zrobią ci ją na rolniczą (o ile będziesz używał ją jako rolniczą). Badanie zrobią na kartce i tyle.

 

I jeszcze raz do W.Komunikacji zanieść do badanie techniczne i czekać na twardy dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC opłacasz w dniu kupna. Udajesz się do urzędu po pozwolenie czasowe i czerwoną tablicę w celu wykonania badania. Następnie po badaniu znowu do urzędu - tym razem w celu rejestracji "stałej", a potem jeszcze raz po odbiór dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak z tego co zrozumiałem to to samo w przypadku ciągnika będzie :)

1.Spis umowy darowizny oraz opłacenie oc w tym samym dniu

2.udanie się do WK ze starym dowodem umową darowizny oraz oc aby odebrać miękki dowód i tablicę czerwoną a zostawiam u nich dotychczasowy dowód i tablice rejestracyjną (jeżeli nie mam to kwitek wypełniam ew . kara )

3. odbieram miękki dowód i tablice czerwone i lece na przegląd i określą mi jako rolniczą

4. wystawiają przegląd na kartce

5.później do WK oddać miękki dowód ? badanie techniczne i czerwoną rejestracje

6.czekać na odbiór twardego dowodu

7, przegląd mi oddadzą czy bd musiał robić jeszcze raz / czy będzie on wbity w twardy dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew . kara )

 

Nie ma żadnej kary.

 

3. odbieram miękki dowód i tablice czerwone i lece na przegląd i określą mi jako rolniczą

 

A jaka jest teraz? Rolnicza?

 

, przegląd mi oddadzą czy bd musiał robić jeszcze raz / czy będzie on wbity w twardy dowód?

 

Będzie wpisany w nowy dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest jako rolnicza

 

To taka pozostanie - dokładnie "przyczepa ciężarowa rolnicza".

 

tia.

Jak dopilnujesz na kwicie aby była ciężarowa-rolnicza to będzie a jak trafisz na tego co chce mieć ją co roku na przeglądzie to może nabazgrać że ciężarowa.

Pilnuj żeby było poprawnie na zaświadczeniu.

 

Tak jak przedmówcy piszą, UFG nie wyłapie.

 

Czerwona tablica? Dostaniesz zwykłą.

 

zapomniałeś o sprawach podatkowych czyli urzędzie skarbowym, napiszcie na umowie kwotę do 1000zł i po sprawie, no chyba że darowizna nieopodatkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o skarbówce wiem , a przypilnować w momencie gdy diagnosta będzie wystawiał tak ? zwykłą odrazu dostanę tylko dowód zmienią mi z miekkiego na twardy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona tablica? Dostaniesz zwykłą.

 

Nie wprowadzaj w błąd. Musi dostać czerwoną w celu dojazdu na badanie, którego nie może wykonać wcześniej, bo tablica jest zagubiona.

 

to może nabazgrać że ciężarowa

 

Mając w DR rolniczą? :shock:

 

napiszcie na umowie kwotę do 1000zł i po sprawie

 

A gdyby się okazało, że z przyczepą coś jest nie tak, to odzyska tylko kwotę z umowy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie umowa darowizny to napewno :)

czyli muszę dostać do przyczepy te czerwoną tablice a jeżeli np taką samą sytuacje z ciągnikiem tylko posiadam tablicę rejestracyjną to trzeba iść po te tablicę i miekki dowód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli np taką samą sytuacje z ciągnikiem tylko posiadam tablicę rejestracyjną to trzeba iść po te tablicę i miekki dowód ?

 

Nie. Wtedy najpierw na badanie, a potem do WK rejestrować "na stałe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pyt czy przejdzie przegląd z tablicą "własnej roboty" kawałek blaszki i na niej numer rej ? czy koniecznie trzeba isc wyrobic te blache na 1 h za 63 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przejdzie przegląd z tablicą "własnej roboty" kawałek blaszki i na niej numer rej ?

A tak po za tym z przyczepą jest wszystko OK? Chodzi mi o stan techniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przejdzie przegląd z tablicą "własnej roboty" kawałek blaszki i na niej numer rej ?

A tak po za tym z przyczepą jest wszystko OK? Chodzi mi o stan techniczny?

ta przyczepa w pełni sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.