Skocz do zawartości

Jaki podrodzaj sam. terenowego?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Mitshubishi Pajero terenowy

 

(Dz. U. z 2003r. Nr 192, poz. 1878 z późn. zm.) rodzaje pojazdów.

 

rodzaj pojazdu kod 06 samochód ciężarowy

podrodzaj kod 09 terenowy

 

Są to przeważnie samochody do 2 miejsc łącznie.

(konsultacja z dealerem)

Samochody Pajero od 3 miejsc do 7 łącznie z kierowcą są to samochody osobowe.

 

Wg. Dz. U. z 2004r. Nr 5, poz. 30) Pojazdy terenowe oznacza się symbolem homologacyjnym "G". W kategorii tej rozróżnia się zarówno pojazdy kategorii "M" i "N" czyli osobowe i ciężarowe.

 

W zależności od położenia drzwi, dmc określonego w pkt 4 załącznika Nr 1 do wspomnianego Dz. U. Nr 5 i spełniania wymogów podrodzaju określonych w Polskiej Normie PN-89 S-02007 będzie to

rodzaj pojazdu osobowy kod 03

podrodzaj wielozadaniowy, kombi kod 06, 99

 

Odnośnie innej (kombi, van) klasyfikacji zalecałbym kontakt z najbliższym dealerem Mitshubishi, aby sprawdzić homologacje podobnego pojazdu oraz z osobą nadzorującą dane SKP.

 

Pragnę przypomnieć, iż brieef nie jest dokumentem na podstawie którego przeprowadza się pierwsze badanie. Polega ono na spisaniu z natury tego co diagnosta widzi. Owszem może to być materiał pomocniczy, jednak zapisy tam są dokonywane wg prawa niemieckiego, gdzie taki pojazd mógł być kombi.

 

Dlatego najprościej będzie zastosować wspomniany podrodzaj samochodu osobowego wielozadaniowy lub inny lub posiłkować się konsultacją z przedstawicielem Mitshubishi Poland.

 

[ Dodano: Wto Gru 06, 2005 9:52 pm ]

podrodzaj wielozadaniowy, kombi kod 06, 99

Przepraszam wkradł się błąd z mojej strony podrodzaj wielozadaniowy, inny kod 06,99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi i trzy zdania na jeden temat może jeszcze ktoś z kolegów by się wypowiedział.

Szczerze mówiąc mnie najbardziej przekonuje wypowiedź psuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pól roku temu rejestrowałem Mitsubishi Pajero osobowy, 7 miejsc i wpisałem kombi.

Natomiast teraz, w skutek twojego postu, naszły mnie wątpliwośći. Aby upewnić się czy rzeczywiście słusznie postąpiłem zadzwoniłem do lokalnego dealera Mitsubishi w Gdańsku (Margo ul. Nad Jarem 28 ). W odpowiedzi na pytanie o podrodzaj w homologacji usłyszałem:

KOMBI

Na wszelki wypadek zadzwoniłem też do centrali w Warszawie (tel. 022 878 37 00) i tam również usłyszałem:

KOMBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer w Bydgoszczy Moto-Champ również potwierdzał KOMBI pod warunkiem, iż drzwi będą zamontowane tak by spełniały wymogi samochodu o podrodzaju kombi i była odpowiednia ilość miejsc siedzących.

 

WG. PN-89 S-02007 poz. 1.1.6. kombi - nadwozie zamknięte z nieoddzieloną częścią bagażową od pasażerskiej. Dach - stały. Część dachu może być otwierana. Liczba miejsc siedzących - 4 lub więcej w dwóch rzędach. Tylne siedzenia wyjmowane lub składane dla powiększenia przestrzeni ładunkowej. Liczba drzwi bocznych - 2 do 4 i 1 drzwi z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi teraz średnia wychodzi na kombi i tak wpisałem (moje żródła też to potwierdzają)

Kontynułując temat terenowych Nissan Terano krótki 2drzwi 95r z Holandi ciężarowy 2 miejsca siedzące jaki podrodzaj i czy można go będzie przystosować na 5 osób?

 

[ Dodano: 01-02-2006, 11:48 ]

Na wszelki wypadek zadzwoniłem też do centrali w Warszawie (tel. 022 878 37 00) i tam również usłyszałem:

Zadzwoniłem tam z zapytanie o podrodzaj Mitsubishi L200 (sam. ciężarowy) i usłyszałem że podrodzaj to :pick-up ????

Może ktos to potwiedzić z wykazu pasuje mi terenowy lub ciężarowo-osobowy.

Proszę o pomoc :!:

 

[ Dodano: 01-02-2006, 12:03 ]

08/15 napisał/a:

Na wszelki wypadek zadzwoniłem też do centrali w Warszawie (tel. 022 878 37 00) i tam również usłyszałem:

 

Zadzwoniłem tam z zapytanie o podrodzaj Mitsubishi L200 (sam. ciężarowy) i usłyszałem że podrodzaj to :pick-up ????

Może ktos to potwiedzić z wykazu pasuje mi terenowy lub ciężarowo-osobowy.

Proszę o pomoc Exclamation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie miałem bardzo podobny pojazd i problem z podrodzajem . Dokładnie chodziło o Mercedesa ML 270 CDI z 2001 r. Sprawdziłem w salonie wyciąg świadectwa homologacji i na 100% widnieje tam jako :

 

rodzaj pojazdu - osobowy

podrodzaj - kombi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.