Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Adam 24

Elementy do mocowania ładunku

Polecane posty

Adam 24

Panowie jak to jest po zmianach przepisów z uchwytami do mocowania ładunku. Wiadomo, że muszą je mieć pojazdy po zmianach konstrukcyjnych. A zwykłe blaszaki z przegrodą, oryginalne, fabryczne też muszą je posiadać, choć wiadomo, że już fabrycznie wychodzą z tymi uchwytami, ale zdaży się taki co nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Panowie jak to jest po zmianach przepisów z uchwytami do mocowania ładunku.

Jeszcze te pojazdy nie jeżdżą.

 

10) przestrzeń ładunkowa może być wyposażona tylko w elementy do mocowania ładunku przeznaczone do ochrony przewożonych osób w przypadku przemieszczenia się ładunku w czasie jazdy, w tym przy

gwałtownym hamowaniu lub pokonywaniu zakrętu, o ile elementy te odpowiadają wymaganiom określonym w § 2 załącznika nr 14 do rozporządzenia; spełnienie tych wymagań powinno być potwierdzone przez jednostkę uprawnioną do prowadzenia badań homologacyjnych typu WE pojazdu/typu pojazdu kategorii N; stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2016 r., w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam 24

No tak, ten przepis dotyczy tylko samochodów cięzarowych po zmianach konstrukcyjnych, może wyjaśnie jak ja to rozumiem. Przestrzeń ładunkowa może mieć tylko uchwyty jeżeli spełniają określone wymagania, wtedy może nie być przegrody. Jeżeli jest przegroda to może nie być uchwytów. Tu nie ma nic wspólnego z busami już jeżdzącymi. Wyjaśnie o co mi chodzi. Kolega chce sprawdzać uchwyty w każdym busie bo twierdzi, że przepis takowy wszedł w życie z dniem 1 lica b.r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Kolega chce sprawdzać uchwyty w każdym busie bo twierdzi, że przepis takowy wszedł w życie z dniem 1 lica b.r.

Przecież mu nie zabronisz.Niech sobie sprawdza.

To jak dużą ma swoją bazę tych busów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam 24

To pytanie trzeba byłoby skierować do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.