Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
alexas1

Badanie na L MAN TGL

Polecane posty

alexas1

Witam serdecznie kolegów. Takie pytanko robiłem dwa tygodnie temu badanie okresowe przed pierwszą rejestracja na pojazd Man TGL 12.240. Dzisiaj klient przyjechał na dodatkowe badanie na L ale pojazdu jeszcze nie zarejestrował. Jakie badanie wykonać? Samo dodatkowe i w uwagach wpisać, że spełnia dodatkowe warunki do nauki jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
ale pojazdu jeszcze nie zarejestrował.

 

Ma tablice rejestracyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexas1

Nie posiada tablic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj

Więc nie możesz zrobić pozytywnego badania dodatkowego, bo do niego są wymagane tablice. Klient do WK, zarejestrować i z czasówką na BT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexas1

Ok dziękuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logen

Czy pojazdy przeznaczone do nauki jazdy na kategorię C1 musza posiadać sprawny i sprawdzony tachograf ??

Według warunków technicznych paragraf 43.1.1) musi posiadać... a kierowca m się tłumaczy że ITS mówi że nie trzeba i w sumie jakieś pieczątki w dowodzie są a legalizacja do 2016r.... 

Są jeszcze jakieś przepisy przejściowe itd.. czy ma mięć i już ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO

6) samochód ciężarowy w zakresie kategorii C1 powinien: a) mieć dopuszczalną masę całkowitą co najmniej 4 t i nieprzekraczającą 7,5 t, b) mieć długość co najmniej 5 m, c) osiągać prędkość co najmniej 80 km/h, d) posiadać skrzynię ładunkową zamkniętą o szerokości i wysokości co najmniej takiej samej jak kabina;

 

§ 43. 1. Pojazd silnikowy przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania, z zastrzeżeniem ust. 2, powinien być wyposażony w: 1) przyrząd kontrolny – tachograf samochodowy; przepis stosuje się do pojazdów wymienionych w ust. 4 pkt 5–8 i 11;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smaug

Jak jest zamontowany to powinien mieć legalizacje, a czy będą go używać i rejestrować czas pracy to ich sprawa , jest przepis przejściowy od kiedy stosowany bez względu na date rej. pojazdu

11. Przepis § 43 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 4 pkt 5–17 stosuje się od dnia 30 września 2013 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
49 minut temu, Logen napisał:

Czy pojazdy kategorii C1

 

To są ciągniki gąsienicowe :P 

  • Lubię 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.