Skocz do zawartości

zmiana liczby miejsc?


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie motocykla

przyjechał na pierwszą rejestracje w polsce motocykl w dowodzie niemieckim liczba miejsc 1 czy idzie zarejestrowac na 2 osoby. jast przystosowany fabrycznie do 2.

czy muszą być jakieś zmiany czy tylko pierwsza i liczba miejsc 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić w uwagach czy nie jest wpisana większa liczba miejsc. Jeżeli nie to zmiany konstrukcyjne.

W/g mnie ustalono nowe dane na podstawie stanu faktycznego pojazdu.

Pzd. Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie ustalono nowe dane na podstawie stanu faktycznego pojazdu.

Natomiast, wg mnie, jest to niezgodność danych - stan faktyczny z dokumentami (przy założeniu, że w dokumentach nie ma wzmianki o drugim siedzeniu). To, o czym piszesz, to prawo lokalne, które w bardzo wielu magistratach przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podpinając się pod tytuł w tym temacie: czy jest obecnie możliwość "wyprostowania" absurdów, potwierdzonych przez "ślepego" diagnostę?

Sprawa jest następująca: klient kupił Peugeota Boxera rocznik 2007. Pojazd fabrycznie był ciężarowy 3-miejscowy. Jakaś "ekipa remontowa" zażyczyła sobie modyfikacje w postaci montażu dodatkowej kanapy, przykręconej 4-ma śrubami (!!). Znaleźli diagnostę-idiotę, który zatwierdził zmiany konstrukcyjne na pojazd 7-miejscowy. Jak to teraz "odkręcić"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić te cztery śruby i wywalić kanapę, a całą resztę zgodnie z paragrafem § 9c.

§ 9c. W samochodzie ciężarowym (kategorii N1) o rodzaju nadwozia BB mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmniejszeniu liczby miejsc (bez zmiany położenia pozostawionych siedzeń), jeżeli pojazd spełnia wymagania, o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. części A załącznika II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów.

A jak VANEM nie jest to tak samo po staremu normalnie.

Nie zapominając o warunkach przegrody/kraty uzależnionej od daty rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat idealnie pasuje pod moje pytanie, a więc:

 

Leciwy pojazd Fiat 125P pickup 1980r fabryczny oczywiście. (foto poglądowe choć dokładnie taki)

 

A teraz uwaga! dowód rejestracyjny:

 

Pojazd ma być generalnie odbudowany ale sęk w tym aby najpierw wyprostować dokumenty.

W WK w historii sprawdzony, od początku tak rejestrowany i dziwne że na stacji nikt jakoś problemu nie widział. Widzicie tu jakieś rozwiązanie? Rzeczoznawce powoływać aby opisał, że kombinacji nie było i pojazd fabryczny jest?

1.thumb.jpg.29acd68cc9f6c2599c7d8622b22e1efe.jpg

5.jpg.a45578e10928e9ac34b9a6bb23867a49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK w historii sprawdzony, od początku tak rejestrowany i dziwne że na stacji nikt jakoś problemu nie widział. Widzicie tu jakieś rozwiązanie? Rzeczoznawce powoływać aby opisał, że kombinacji nie było i pojazd fabryczny jest?

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać - może powołać tu prokuratora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie mieszać się aż tak w tą sprawę. Ostatni diagnosta który dokonał wpisu jest już na emeryturze... a reszta nie wiem bo dowód ma obecnie dwa stemple.

 

[ Dodano: 18-11-2016, 11:27 ]

Jeszcze tak pomyślałem, a może machanoskopia mogłaby wyjaśnić tą kwestię? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku tak rejestrowany

Wiesz dobrze, że w latach 80 ub. wieku nie wszyscy w Urzędach Gminy znali się na samochodach, bo do Starostw przeniesiono rejestrację później. Więc jak kto umiał to tak wypełniał dokumenty (DR). Sprawa OBT to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy w Urzędach Gminy znali się na samochodach

 

Z całym szacunkiem ale jakoś mnie to nie przekonuje. Pomyłki zawsze się zdarzały i zdarzać będą ale żeby kurę nazywać osłem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Fiat 125p Pick-Up nie jest raczej osobowym i występował wyłącznie w wersji dwuosobowej (pomijam jakieś wytwory biura projektowego FSO, o ile były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kiedyś były robione zmiany konstrukcyjne :?

 

[ Dodano: 18-11-2016, 20:26 ]

" od początku tak rejestrowany i dziwne że na stacji nikt jakoś problemu nie widział"

 

A dziwnym nie jest ,że właściciel nie wie jakim pojazdem jeździ :?

Dać dwa banknoty 10zł i 100zł. Ciekawe czy odróżni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10zł i 100zł.

Zero nie robi różnicy. zawsze będzie zerem. :) W starych DR nie było rubryk z miejscami (w tych różowych) czy rodzaju pojazdu. Po wymianie kilkukrotnym DR wyszło to co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych DR nie było rubryk z miejscami (w tych różowych)

 

Jesteś pewien? Jakoś nie mogę sobie przypomnieć starego DR bez liczby miejsc. Rodzaj chyba też zawsze występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak pomyślałem, a może machanoskopia mogłaby wyjaśnić tą kwestię? :D

Od dokładnego obejrzenia pola numerowego i okolic należy zacząć bo jak dla mnie to wielce prawdopodobne jest, że ktoś podstawił DR od osobowego i przebił numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR tak wglądają

 

Dla pojazdów rejestrowanych przed 1.07.1999 r.

Polska1AawersPL55.jpg

 

Dla pojazdów rejestrowanych od 1.07.1999 do 09.09.2004 r. (maks. do 30.09.2004 r.)

Polska2AawersPL55.jpg

 

Dla pojazdów rejestrowanych po dniu 10.09.2004r

Polska4AawersPL55.jpg

 

i aktualny wzór PC

 

Polska3BrewersPL55.jpg

 

 

 

 

 

MIiB Wzory dowodów rejestracyjnych

 

Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.