Skocz do zawartości

zmiana liczby miejsc?


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze mam problem ze składnią, to może wyjaśnię. Padło, że kiedyś były dowody bez miejsc. Odpisałem, że nie przypominam sobie czegoś takiego. Zapodano wzory dowodów obecnych i dawniejszych, w których rubryka miejsc do siedzenia się zawiera. Odpisując po wzorach miałem na myśli, że jak się dobrze pokopie po zasobach Googla, to i trafi się na dowód pradawny z podziałem rubryk na miejsca do siedzenia i do stania nawet. Czyli miejsca do siedzenia w dowodach były zawsze, a obecnie jest podział na [s.1] i [s.2], który podobnie bo bez kodów „S” funkcjonował w złotych latach PRL. Trafiłem na dowód z 1967 roku. Wcześniejsze wykopaliska odpuściłem sobie.

I jak teraz Kolego biker100? u-manto.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie małe OT, ponieważ zestawione wzory z opisami są mojego autorstwa - skąd dwie daty obowiązywania poprzedniego wzoru DR (tego brązowego)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd dwie daty obowiązywania poprzedniego wzoru DR (tego brązowego)?

Nie było przypadkiem zapisu o stosowaniu starego wzoru do wyczerpania zapasów , nie dłużej niż do ... ?

Czy jakoś tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo dowody i tak przychodziły już wtedy z PWPW.

Podpowiem - jeden urząd w Polsce otrzymał system POJAZD później niż pozostałe i stąd ta różnica (innymi słowy - aktualny wzór DR został wprowadzony wraz z systemem POJAZD).

A otrzymał później dlatego, że w tamtym okresie obowiązek używania systemu POJAZD wcale nie miał umocowania prawnego i jeden z urzędów odmówił w pierwszych tygodniach jego stosowania z uwagi na brak możliwości współpracowania z lokalnymi systemami tego urzędu (przekazywanie danych statystycznych itp. do innych wydziałów).

Oczywiście i inni mogli to zrobić, tylko nikt na to nie wpadł, że zmonopolizowanie systemu informatycznego WK w tamtym czasie przeprowadzono na dziko, bazując na tym, że przecież nikt nie postawi się produktowi lansowanemu przez PWPW i MSWiA (i tak jak widać poza jednym wyjątkiem było).

Odpowiedni zapis w przepisach, dlaczego WK stosują akurat ten system, pojawił się dopiero później 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

citroen jumpy, w dow. francuskim 2 miejsca w sam fotel kierowcy i podwójna kanapa z pasami , jakby oryginalna , co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotel kierowcy i podwójna kanapa z pasami , jakby oryginalna

bo pewnie klient chciał 3 miejsca i od razu założyli mu takową kanapę

 

[ Dodano: 11-02-2017, 12:13 ]

błąd w dowodzie zagranicznym i wpisz co widzisz

NO nie zawrze to przejdzie w WK ostatnio kolego robił auto z Holandii w DR co innego i na TZ też, spisał to co było na TZ opisał w zaświadczeniu że dane ustalono na podstawie TZ, ale w WK niestety nie chcieli zarejestrować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić ?

 

Zmiany konstrukcyjne.

 

Potraktuj jako błąd w dowodzie zagranicznym i wpisz co widzisz ,,,

 

A WK wtedy rozpocznie bardzo długą procedurę (Francja nie odpowiada na maile) wyjaśniania z zagranicznym organem, czy to na pewno błąd, czy jednak powinno być wpisane "2", a w pojeździe wymieniono siedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpoczął, ponieważ najpierw to z nim uzgodniłem,,,

 

Ja bym rozpoczął. Nie jesteśmy wróżką żeby wiedzieć na ile miejsc powinien być zarejestrowany i czy nie została wymieniona kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może róbmy wszystko "z natury" - nawet zmianę rodzaju, bo przecież w zagranicznym DR na pewno był błąd...

 

Mieliśmy ostatnio przypadek Audi z Niemiec - w dokumentach niemieckich 130 kW, diagnosta "po oznaczeniu silnika" odczytuje 103 kW. W katalogu ITS były zarówno wersje 130, jak i 103 kW. Niestety klient czekał prawie miesiąc aż Niemcy odpowiedzieli, że to jednak ich pomyłka. A Francja nie odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w pisarskie urzędników francuskich pomyłki. Prędzej doszukiwałbym się przymusu dwóch miejsc z powodu jakichś zagranicznych przepisów coś jak nasz jeden rząd siedzeń przy vacie.

W sumie powstało jedno miejsce więcej w BB-VANIE i dla mnie osobiście bez PIMOTU pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kolego robił auto z Holandii w DR co innego i na TZ też, spisał to co było na TZ opisał w zaświadczeniu że dane ustalono na podstawie TZ,

Mógłbyś mógłbyś rozwiać moje wątpliwości: my robimy "okresówkę" czy z "natury"

 

 

 

ale w WK niestety nie chcieli zarejestrować :(
Dobrze, że nie wszczęli procedury wobec diagnosty :x

 

Potraktuj jako błąd w dowodzie zagranicznym i wpisz co widzisz ,,,

Odradzam tą drogę :x

Co innego niezgodność, a co innego błąd, a co innego oczywista omyłka :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powstało jedno miejsce więcej w BB-VANIE i dla mnie osobiście bez PIMOTU pozamiatane.

I to może być przyczyna tego "błędu" w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w pisarskie urzędników francuskich pomyłki. Prędzej doszukiwałbym się przymusu dwóch miejsc z powodu jakichś zagranicznych przepisów coś jak nasz jeden rząd siedzeń przy vacie.

W sumie powstało jedno miejsce więcej w BB-VANIE i dla mnie osobiście bez PIMOTU pozamiatane.

 

a co jak byłby wielozadaniowy ?

 

[ Dodano: 14-02-2017, 08:02 ]

klient nie wrócił z jumpy , przepisy dotyczą tylko vanów, a inne poj. ? ciężarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne pojazdy ciężarowe, czyli nie BB-VANY, to normalnie zmiany bez PIMOTU i po kłopocie.

No oczywiście z zachowaniem warunku zamocowania dodatkowego miejsca siedzącego w miejscu przewidzianym konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.