Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

bartekacprzak

Badanie Anglika a wymagane dokumenty.

Polecane posty

bartekacprzak

Panowie , jeszcze nie miałem okazji robić "pierwszego w kraju " Anglikowi ale nurtuje mnie taka rzecz.

W rozporządzeniu ( 776 ) .... w tabeli jest takie sformułowanie. ( wytłuszczone )

ZAŁĄCZNIK Nr 1

...

Dział I

...

0. IDENTYFIKACJA POJAZDU

...

0.2

...

h) Brak dokumentu potwierdzającego, że pojazd był

zarejestrowany na terytorium jednego z państw

członkowskich Unii Europejskiej (dotyczy pojazdu

konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego z

kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu)

Czy oprócz dowodu rejestracyjnego robiąc "pierwsze w kraju "

żądacie jakiegoś dodatkowego dokumentu potwierdzającego wyrejestrowanie takiego pojazdu w Anglii ?? - bo przecież "był zarejestrowany" . ::?

Jeśli coś takowego jest prośba o wrzucenie skanu .

pentagram
Czy oprócz dowodu rejestracyjnego robiąc "pierwsze w kraju " żądacie jakiegoś dodatkowego dokumentu potwierdzającego

Nie, to właśnie DR jest dokumentem potwierdzającym, że pojazd był zarejestrowany na terytorium ........

Paprock
Panowie , jeszcze nie miałem okazji robić "pierwszego w kraju " Anglikowi ale nurtuje mnie taka rzecz.
- kilka poszło, ale zawsze petent posiadał taki dowód rejestracyjny z takimi danymi. Inne jakoś się nie trafiły. Ani przykładowo spoza najbliższej zagranicy, ani bez kategorii M1.

bartekacprzak
to właśnie DR jest dokumentem potwierdzającym, że pojazd był zarejestrowany na terytorium

a może nadal jest zarejestrowany ???

Ale czy on zarejestrowany ,czy nie " pierwsze w kraju można zrobić" :mrgreen:

Nas to pewnie nie interesuje , ale urzędy rejestrujące( nie wiem czy wszystkie ,czy jest z tym różnie ) żądają dodatkowego dokumentu jakim jest "certificate of permanent export" - takie potwierdzenie wyrejestrowania że niby auto na export.

Jak trochę poszperałem to znalazłem coś takiego :

https://vehicleinspection.nzta.govt.nz/__data/assets/image/0015/25242/varieties/570wide.jpg

i to jest potwierdzenie że pojazd "był " a nie jest zarejestrowany w UK .

Stąd moje pytanie o dodatkowe dokumenty ?

Może ktoś z wydziału komunikacji coś napisze na ten temat ?

eborg
to jest potwierdzenie że pojazd "był " a nie jest zarejestrowany w UK

A Ty rejestrujesz, cy robisz PT ???

Paprock
"był "
- a, że tak się nieśmiało wtrącę. Siłą tego przepisu na bank jest nie czasownik w czasie przeszłym, a dokument potwierdzający rejestrację w Unii. No tak złośliwie napisali, może aby ograniczyć napływ ‘angoli’ choćby z Japonii.

bartekacprzak
A Ty rejestrujesz, cy robisz PT ???

Czy naprawdę niektórych nic więcej nie interesuje poza czubkiem własnego nosa ;)

Książkę pisze :D

[ Dodano: 25-08-2016, 13:59 ]

Z kolegą " Paprock " zawsze miło się rozmawia ::hey

JANUSZ60
Ale czy on zarejestrowany ,czy nie " pierwsze w kraju można zrobić"

Najpierw odpowiadasz na własne pytanie, a potem złościsz się o to na kolegę.

Z kolegą " Paprock " zawsze miło się rozmawia

No bo to Kolega jest !

bartekacprzak

:D

Najpierw odpowiadasz na własne pytanie, a potem złościsz się o to na kolegę.

Dobra , Dobra szacun :pada: dla wszystkich , szczególnie dla "eborg" .

To żadna złość ,to chęć "wiedzenia" więcej na temat... :D no właśnie jaki temat?

o czy to pisałem ...? , już zapomniałem o sprawie .

michal_k
ale urzędy rejestrujące( nie wiem czy wszystkie ,czy jest z tym różnie ) żądają dodatkowego dokumentu jakim jest "certificate of permanent export" - takie potwierdzenie wyrejestrowania że niby auto na export.

Jeśli jest DR to urząd nie ma prawa żądania niczego więcej. Ten "permanent export" to chyba V561 - czyli dokument, który zgodnie z pismem ministerstwa jest "równoznaczny" z DR i można na nim rejestrować (zamiast V5).

JANUSZ60
jest "równoznaczny" z DR i można na nim rejestrować

Dokładnie, taki puściłem tydzień temu i przeszedł bez zastrzeżeń,,,

bartekacprzak
zgodnie z pismem ministerstwa jest "równoznaczny" z DR i można na nim rejestrować (zamiast V5).

thank you michal_k

No i troszkę się dowiedziałem :-D . Gdzieś tam są jakieś pisma , objaśnienia , itp

na stronie :

http://mib.gov.pl/2-WielkaBrytania.htm , ten papier o którmym piszesz jest opisany jako tymczasowy dowód rejestracyjny.

( swoja drogą jest tych papierów równoważnych trochę )

romcio

no fajnie, a jak w ZDR nie ma info o homologacji a auto 1 rej. 1996 ale krótki VIN

Macintosh
no fajnie, a jak w ZDR nie ma info o homologacji a auto 1 rej. 1996 ale krótki VIN

Miałem taki przypadek, pojazd zarejestrowany w GB bodajże w 1998 ale data produkcji 1993, wynik negatywny ze względu na niezgodność numeru VIN z warunkami technicznymi, klient napisał do Ministerstwa, po 3 tygodniach dostał zgodę na zarejestrowanie ( odstępstwo) , ponowne badanie przed pierwsza rejestracją i wynik pozytywny na podstawie odstępstwa od warunków technicznych udzielonych przez Ministerstwo. Pomijam oczywiście pozostałe kwestie ( światła , drogomierz i lusterka oraz ocechowanie szyb - bo to miał w porządku)

mirek.g
ocechowanie szyb

Te muszą być jakieś specjalne czy co?

romcio
Miałem taki przypadek, pojazd zarejestrowany w GB bodajże w 1998 ale data produkcji 1993, wynik negatywny ze względu na niezgodność numeru VIN z warunkami technicznymi, klient napisał do Ministerstwa, po 3 tygodniach dostał zgodę na zarejestrowanie ( odstępstwo) ,

a MÓJ WK stwierdził, że diagnosta na pierwszym badaniu ma wpisać ten krótki VIN i z DR że osobowy i to im wystarczy .....!

Macintosh

U mnie tez było podobnie. WK stwierdził, ze wynik badania powinien być pozytywny i taki numer jaki jest na pojeździe należy wpisać w zaświadczeniu . Jednak po konsultacjach obustronnych i dokładnej analizie par 11 Rozporządzenia o warunkach technicznych stwierdzono w WK ,że diagnosta zrobił tak jak należy i dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po 1 stycznia 1995 roku numer VIN powinien być 17 znakowy. Zwłaszcza, że w DR na pierwszej stronie jest informacja o dacie pierwszej rejestracji pojazdu. Widać , jak to się mówi co " kraj to obyczaj"

blakop
Jednak po konsultacjach obustronnych i dokładnej analizie par 11 Rozporządzenia o warunkach technicznych

Czy ten przepis jest naprawdę tak trudny i zawiły, że trzeba go "dokładnie analizować"? :?

Oczywiście, że nie. Sęk w tym, że spora część diagnostów nie zna tego rozporządzenia, a w WK nie znają go na na poziomie 99,9% i o ile nie spotkali się z tym problemem wcześniej, to strzelają takie gafy...

Tu nie trzeba dokładnie analizować - WYSTARCZY PRZECZYTAĆ i ZNAĆ!

Macintosh

Kolego zdziwiłbyś byś się jakie były interpretacje ludzi z branży począwszy od słów" ,że anglików to nie dotyczy bo nie ma napisane w rozporządzeniu o anglikach , że dotyczy" do słów " Vin 17 znakowy chyba od 1997 roku" . Co do WK to nie ma się co dziwić. Tam , gdzie takie przypadki się zdarzają to WK jest na bieżąco ale tam, gdzie nie było takiego przypadku to czasem " nie ma czasu żeby sprawdzić" .

blakop

Taaa - żółtych seicento w takim razie też nie dotyczy... I co to za tłumaczenie, że nie było czasu sprawdzić?? To jest skandaliczne, że pracownicy WK nie znają podstaw warunków technicznych.

bartekacprzak

Może i dobrze ,że tak idealnie nie znają bo wielu z nas by miało ciężkie życie :-D

Jak to mawiają " Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem " .

Kolega wyżej ma racje i u nich ( w WK ) i u nas ( na SKP ) jest tyle pracy , że studiowanie przepisów to tylko po godzinach pracy :-( . Życie

kowal
To jest skandaliczne, że pracownicy WK nie znają podstaw warunków technicznych.
ktoś ich zatrudnia do tak odpowiedzialnej pracy.................... :cool::cool::x:x

danielg539

kowal, to Ty nie wiesz, że w starostwach zatrudnia się ludzi po znajomości i z odpowiedniej opcji politycznej. Niestety ale życie dowodzi, że w znacznej mierze pracują tam głąby, bo inteligentnym i zaradnym ludziom za taka kasę pracować się tam nie opłaca.

blakop
inteligentnym i zaradnym ludziom za taka kasę pracować się tam nie opłaca

To niestety w dużej mierze prawda.

Kryczynski A
To niestety w dużej mierze prawda.

nie mierz wszystkich tak samo :cool: sam tam pracowałeś :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.