Skocz do zawartości

Nowe rozporządzenie od 2017r.-opłata ewidencyjna


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 30 sierpnia 2016 r. w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców

 

Dz.u. poz.1377 z 2016r.

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/1377

 

§ 10. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    15

  • Grzegorz Łódź

    10

  • michal_k

    8

  • markes30

    7

A można poprosić Kolegę o pojaśnienie troszeczkę myśli zawartej w poście.

 

Dla mnie trudniejszym się zdaje czy będziemy pobierać złotóweczkę tylko za wykonane badania/badanie, czy może opłata wszystkich czynności wykonywanych na stacji związanych z wpisem do rejestru dotyczy.

Pytam, bo spokoju nie daje sprawdzenie po montażu HAKA jako HAK-badanie, oraz wszelkiego rodzaju nadawane zastępcze tabliczki i numery identyfikacyjne jako inne czynności traktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo spokoju nie daje sprawdzenie po montażu HAKA jako HAK-badanie, oraz wszelkiego rodzaju nadawane zastępcze tabliczki i numery identyfikacyjne jako inne czynności traktowane.

 

opłatę pobierasz za badanie:

2) 1 zł za:

....

c) przeprowadzenie badania technicznego pojazdu

 

a nie wykonanie innych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo spokoju nie daje sprawdzenie po montażu HAKA jako HAK-badanie, oraz wszelkiego rodzaju nadawane zastępcze tabliczki i numery identyfikacyjne jako inne czynności traktowane.

 

opłatę pobierasz za badanie:

2) 1 zł za:

....

c) przeprowadzenie badania technicznego pojazdu

 

a nie wykonanie innych czynności.

 

To badania dodatkowe, również będą podlegały opłacie ewidencyjnej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystkie wszyściusieńkie badania i badaneczka. I będę nawet kasował za HAKA zeta.

A za zastępcze tabliczki i numery to już nie-e, bo to nie badania przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w §4 jest

w przypadku stacji kontroli pojazdów – liczbę pobranych opłat ewidencyjnych za badania techniczne pojazdu oraz numery rejestracyjne pojazdów poddanych badaniom technicznym.

 

Więc jak będzie z okresowym przed 1 rej bez tablic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badania dodatkowe, również będą podlegały opłacie ewidencyjnej

 

a"Hak" to jest badanie dodatkowe ?

 

[ Dodano: 01-09-2016, 21:10 ]

Ale w §4 jest

w przypadku stacji kontroli pojazdów – liczbę pobranych opłat ewidencyjnych za badania techniczne pojazdu oraz numery rejestracyjne pojazdów poddanych badaniom technicznym.

 

Więc jak będzie z okresowym przed 1 rej bez tablic?

 

A dlaczego brak przecież ten numer jest w DR każdym , brak jest tablic :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a"Hak" to jest badanie dodatkowe ?

 

Literalnie tak, bo nie jest to badanie okresowe ani zgodności zabytkowego (a innych nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie tak, bo nie jest to badanie okresowe ani zgodności zabytkowego (a innych nie ma).

 

To czy można je wykonać bez tablic pojazd sprowadzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy można je wykonać bez tablic pojazd sprowadzony ?

Można ale tylko okresowe przed 1 rejestracją. (dodatkowych już nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale tylko okresowe przed 1 rejestracją. (dodatkowych już nie)

 

Kwestia dyskusyjna, czy jeśli połączymy te dodatkowe z okresowym (na jednym zaświadczeniu) to wyjdzie nam, że tablic mogłoby nie być, bo identyfikacja jest "wspólna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dyskusyjna, czy jeśli połączymy te dodatkowe z okresowym (na jednym zaświadczeniu) to wyjdzie nam, że tablic mogłoby nie być, bo identyfikacja jest "wspólna".

Ale, żeś naciągnął "jak stringi na du.ie posła Kalisza ". Jeśli jedno z badań kończy się wynikiem N to nawet jak je połączymy jest N. W skład dodatkowego po kolizji wchodzi pełna geometria. Jeśli połączysz OBT z DBT to mimo, że na OBT masz OK to wynik jest N bo geometria jest N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słucham - macie okresowe przed pierwsza rej.w RP auta z hakiem. Wszystko gra, oprócz tablic.

 

Kto w praktyce (oprócz markesa) da N??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dam.

A nawet nie wybiorę ze słownika badań [dodatkowego-HAK] coby pojawiło się w zaświadczeniu w rubryce [Rodzaj badania, czynności:] obok [Okresowe (po raz pierwszy) + Dodatkowe (HAK)].

Normalnie zrobię okresowe po raz pierwszy, a na drugiej stronie zaświadczenia w punkcie drugim zawarte będzie klasyczne zdanie, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy [HAK]. A jasne, że 35 PLN dodatkowo pobiorę. ;)

Kiedyś wcześniej to różne tak takie teksty tworzyłem, że oprócz badania okresowego sprawdzono poprawność przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczepy i takie tam. Nie wiem, może do tego wrócę. Tak czy siak, a na bank z powodu braku literalnego wskazania czym są czynności związane przy oględzinach HAKA, nie widzę podstaw do wyniku N.

Nie ukrywam, że zamotałbym się z wynikiem, gdyby pojawił się bez tablic na samo HAKOWE przystosowanie. 8/

Podobnie mam dylematy co do pobierania ewidencyjnej opłaty od nowego roku za HAKI.

Tak, wiem że ustawa w jednym przepisie wspomina coś tam o badaniu, a w wytycznych dotyczących podziału badań całkiem pomija HAK/HAKI/HAKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w praktyce (oprócz markesa) da N??
jA ale pod warunkiem ze pójdzie do sąsiedniego WK...Umnie WK łyka to bez problemu/oczywiscie mam na myśli badanie okr.z hakiem/bez tablic.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słucham - macie okresowe przed pierwsza rej.w RP auta z hakiem. Wszystko gra, oprócz tablic.

 

Kto w praktyce (oprócz markesa) da N??

 

O to będziemy teraz robili konkurs czy przepis się przyjął czy nie ? Zwolnienie z tablic dostało tylko okresowe przed 1 rejestracją i nie wiem jak byśmy zaklinali rzeczywistość to P z dodatkowy bez tablic dla sprowadzanego zrobić nie można. Co nie zmienia faktu, że legalnie zgodnie z prawem można dać na okresowym UD za brak adnotacji hak. Badanie dodatkowe zrobić na PC po rejestracji a prze odbiorem stałego DR. Można legalnie to po co ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.