Skocz do zawartości

Nowe rozporządzenie od 2017r.-opłata ewidencyjna


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

3.W przypadku zawitanie Taxi z gazem należy wykonać 3 badania ( zwykły osobowy, gaz, TAXI) 3 x CEPIK

Bzdura, wkurzyłeś ITS .

Okresowe , w uwagach LPG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    15

  • Grzegorz Łódź

    10

  • michal_k

    8

  • markes30

    7

3.W przypadku zawitanie Taxi z gazem należy wykonać 3 badania ( zwykły osobowy, gaz, TAXI) 3 x CEPIK

Bzdura, wkurzyłeś ITS .

Okresowe , w uwagach LPG .

 

Zgodzę się z Tobą że w uwagach wpisujemy rodzaj alternatywny paliwa. Tu masz rację.

 

a ITS wyraźnie napisał " ...nie ma też pojęcia "badań łączonych" Za każde badanie pobieramy OE i jest to osobny wpis do rejestru i CEP ( z wyj. tzw. resortowych..."

 

 

Więc nie wkurzyłem ITS

 

[ Dodano: 13-11-2017, 15:11 ]

3.W przypadku zawitanie Taxi z gazem należy wykonać 3 badania ( zwykły osobowy, gaz, TAXI) 3 x CEPIK

Bzdura, wkurzyłeś ITS .

Okresowe , w uwagach LPG .

 

Zgodzę się z Tobą że w uwagach wpisujemy rodzaj alternatywny paliwa. Tu masz rację.

 

a ITS wyraźnie napisał " ...nie ma też pojęcia "badań łączonych" Za każde badanie pobieramy OE i jest to osobny wpis do rejestru i CEP ( z wyj. tzw. resortowych..."

 

 

Więc nie wkurzyłem ITS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ITS wyraźnie napisał " ...nie ma też pojęcia "badań łączonych" Za każde badanie pobieramy OE i jest to osobny wpis do rejestru

A gaz jakim badaniem zrobiłeś ?

Więc nie wkurzyłem ITS

Miałem telefon że jeśli mam dostęp do forum to żebym coś skrobnął bo się za głowę złapali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, moja wina, .......... OE pobieramy raz. Przepraszam za zamieszanie, błędna interpretacja :) Życzę powodzenia w CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracuję na Patronacie i po przeczytaniu Kolegi kajoj007 ręce mi opadły i byłem w stanie napisać tylko tyle, ile napisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak prawidłowo zrobić teraz obt + gaz. Źle będzie jak wybiorę badanie okresowe w uwagach paliwo alternatywne LPG i standardowo protokół i decyzje. Pozycje z cennika 0.2 1.2 i 1.15 skasuje 162 zł i działam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak prawidłowo zrobić teraz obt + gaz. Źle będzie jak wybiorę badanie okresowe w uwagach paliwo alternatywne LPG i standardowo protokół i decyzje. Pozycje z cennika 0.2 1.2 i 1.15 skasuje 162 zł i działam?

 

dzisiaj dokładnie robiłem tak samo i to nie powinien być błąd a jedyne rajonalne wyjście.

Jedna opłata do ewidencji, jedno zaświadczenie o BT z wpisem o LPG.

Na tyle pozwala mój program do obsugi, który nie wydał oficjalnie decyzji o przebiegu BT wraz z dodatkowym i działam na tych zasadach, któr obowiązywał y do tej pory. Z czasem może będzie wiadomo więcej ale na tą chwilę informuję Cię, że nie jesteś w tym sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak samo.

Zauważcie że po "zassaniu" danych z CEP w tych danych jest oznaczenie paliwa Podstawowe: P, Alternatywne: LPG

W uwagach się pisze, że paliwo dodatkowe LPG.

Poza tym w pkcie2. zaświadczenia wpisuję: pojazd przystosowany do zasilania gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki nr.dziennika ustaw ,który mówi żeby nie pobierać OE za badania pojazdów resortowych

Dz.U. poz.1926 z 17 października 2017 Prawo o ruchu drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki nr.dziennika ustaw

Dz.u. poz 1926 z 2017

 

1d. Obowiązek uiszczenia opłaty ewidencyjnej, o której mowa w ust. 1, nie dotyczy pojazdów

niepodlegających rejestracji i pojazdów, o których mowa w art. 73 ust. 3.”;”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.