Skocz do zawartości

Nowe rozporządzenie od 2017r.-opłata ewidencyjna


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przekazuje Paprock te twoje sugestie do firmy Diagnopol we Wrocławiu, która zaleciła patronowanym przez siebie SKP pobieranie OE od 20.10.2017 r. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    15

  • Grzegorz Łódź

    10

  • michal_k

    8

  • markes30

    7

Jak to zarządziła, kiedy zarządziła i co wszelkiego rodzaju mentorzy/patronaty mają do zarządzania???

No! Już ja sobie z nimi podczas szkoleń w zbliżającym sie tygodniu porozmawiam! u-cfany.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na rynku różne firmy, które oferują patronat nad SKP i mienią się być władnymi w interpretacji prawa. Problem w tym, że właściciel SKP z takim patronatem ich zdanie uważają za rozstrzygające w wątpliwościach co do interpretacji przepisów i oczekują stosowania sie do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro Patronatu ITS nad SKP informuje,

 

że w dniu 17 października 2017 r. została opublikowana ustawa z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2017, poz.1926) w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

 

W zakresie dotyczącym funkcjonowania SKP przedmiotowe zapisy ww. ustawy wejdą w życie w dniu 13 listopada 2017 r. Oznacza to również, że od dnia 13 listopada 2017 r. zostanie uruchomiony zmodernizowany kolejny moduł systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0).

 

Od tej daty zaczną obowiązywać nowe zasady komunikowania się stacji kontroli pojazdów z CEP (wprowadzania danych do ewidencji i udostępniania z niej danych) oraz nowe zasady pobierania opłat za badania techniczne pojazdów oraz opłat ewidencyjnych przez SKP.

 

Zasady szeroko omawiane były na organizowanych przez Biuro Patronatu ITS nad SKP czterech wrześniowych konferencjach szkoleniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie to w końcu od kiedy opłata ewidencyjna do każdego badania. Czytam PORD, wszystkie te odnośniki jak i tematy na forum i sam już zbaraniałem od kiedy pobieramy od każdego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w patronacie fakturę da się wystawić i podczas wystawiania faktury jest opcja drukuj paragon , jeśli nie drukujesz faktury to żeby wydrukować sam paragon musisz zakończyć badanie , czyli zatwierdzić wpis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy pobieramy od każdego badania.

 

W zakresie dotyczącym funkcjonowania SKP przedmiotowe zapisy ww. ustawy wejdą w życie w dniu 13 listopada 2017 r. Oznacza to również, że od dnia 13 listopada 2017 r. zostanie uruchomiony zmodernizowany kolejny moduł systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0).

 

Od tej daty zaczną obowiązywać nowe zasady komunikowania się stacji kontroli pojazdów z CEP (wprowadzania danych do ewidencji i udostępniania z niej danych) oraz nowe zasady pobierania opłat za badania techniczne pojazdów oraz opłat ewidencyjnych przez SKP.

 

"3. Stacja Kontroli Pojazdów w sprawozdaniu przekazanym za listopad 2017r., w rubryce 9.1. "liczba opłat" wpisuje za okres od dnia 1 do dnia 12 listopada 2017 r. liczbę

opłat pobranych za wpis do dowodu rejestracyjnego, a za okres od dnia 13 do dnia 30 listopada 2017 r. - liczbę opłat pobranych za przeprowadzenie badania technicznego.".

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//522/12303161/12459736/12459737/dokument309355.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Koledzy pozwolę sobie dopytać się odnośnie sprawozdania CEPiK. Rozumiem że tak jak napisał kolega Biker ..."3. Stacja Kontroli Pojazdów w sprawozdaniu przekazanym za listopad 2017r., w rubryce 9.1. "liczba opłat" wpisuje za okres od dnia 1 do dnia 12 listopada 2017 r. liczbę

opłat pobranych za wpis do dowodu rejestracyjnego, a za okres od dnia 13 do dnia 30 listopada 2017 r. - liczbę opłat pobranych za przeprowadzenie badania technicznego.". Rozumiem że zgodnie z tym dzisiaj mamy wystawić sprawozdanie za wpis do DR na takiej zasadzie jak robiliśmy do tej chwili na koniec miesiąca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę sobie, że to będzie możliwe na jednym sprawozdaniu za listopad z podziałem co, do/od kiedy i za co. Ale tak jak już wyżej padło - czekam na urzędowe wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podziałem co, do/od kiedy i za co

 

Po co? Wydaje mi się że podajesz rzeczywistą ilośc pobranych złotówek i tyle, wszystko będzie przecież za ewidencjonowane w programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy czy ktoś może łopatologicznie wytłumaczyć od których badań pobieramy złotówkę a od których nie. Okresowe - pobieramy bez względu na wynik, dodatkowe - pobieramy jak wyżej, sprawdzenie spełniania dodatkowych warunków - i tu nie wiem, badanie po zatrzymanym DR - i tu nie wiem. Dzwoniłem w piątek do swojego WK i sami nie chcieli się wypowiadać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za Cepik nie pobiera się za następujące czynności:

1. Nabicie numeru

2. Wykonanie tabliczki znamionowej.

3. Wpis następnego terminu badania technicznego w przypadku gdy

diagnosta wykonuje badanie okresowe, a dowód rejestracyjny jest

zatrzymany za brak badań. Kierowca po odebraniu dowodu rejestracyjnego

ze Starostwa prosi diagnostę o wpis następnego terminu badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy czy ktoś może łopatologicznie wytłumaczyć od których badań pobieramy złotówkę a od których nie.
od każdego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według PATRONATU za każde BT pobierasz OE, za inne czynności też, jak wykonujesz TZ wychodzi na to że też trzeba pobrać (z automatu jest zaznaczone OE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko ładnie dwa badania poszły elegancko a przy trzecim gdy go wysyłam do CEP dostaje komunikat iż badanie pod tym numerem juz istnieje i co teraz bo badanie wisi i niby przechodzi w tryb awaryjny ale musze je całkowicie przerwac i podac przyczyne. Co z tym zrobić ktoś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko ładnie dwa badania poszły elegancko a przy trzecim gdy go wysyłam do CEP dostaje komunikat iż badanie pod tym numerem juz istnieje i co teraz bo badanie wisi i niby przechodzi w tryb awaryjny ale musze je całkowicie przerwac i podac przyczyne. Co z tym zrobić ktoś podpowie

 

Wrzuć na razie w tryb awaryjny, nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 badania i informacja że o tym numerze badania jest badanie wajne chehe

dzwonić to se moge dzięki

 

[ Dodano: 13-11-2017, 13:27 ]

A ja to wale czy byka boli jak się krowa cieli ich sprawa

 

[ Dodano: 13-11-2017, 13:28 ]

jak chcom to niech piszom

 

[ Dodano: 13-11-2017, 13:30 ]

wale tryb awaryjny pisze na starych zasadach i niech ministra mi podskoczy

 

[ Dodano: 13-11-2017, 13:32 ]

Za brak integracji winne jest ministerstwo ja mam paczkę do wysłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodzi OK.

 

Kilka spostrzeżeń: (PATRONAT)

 

1. W głównym oknie zaznaczona jest z automatu OE, w pozycji cennika również widniej 0,2 natomiast w polu kwota widnieje cena 0,00. Nie zmieniajcie tego. Jak wprowadzicie kolejną pozycję do cennika np: 1,2 - 98 zł suma do zapłaty zwiększy się na 99. Nie anulujcie opłaty aby wstawić ją ręcznie po system was później nie puści.

 

2. Jeżeli ktoś przyjedzie do Was na GAZ lub HAK nie ma takiej pozycji na liście - trzeba chwilowo wpisywać inne.

 

3.W przypadku zawitanie Taxi z gazem należy wykonać 3 badania ( zwykły osobowy, gaz, TAXI) 3 x CEPIK

 

[ Dodano: 13-11-2017, 13:47 ]

Ogólnie 7 zrobionych w nowy systemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.