Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
sgt.sly

Miejsce tablicy rejestracyjnej na pojeździe typu Honker

Polecane posty

sgt.sly

witam mam takie pytanie.

W pojazdach typu honker z przodu nie ma wyznaczonego miejsca na tablice rejestracyjne .

Większość z pojazdów które widziałem ma rejestracje na przednim orurowaniu u góry ale zdarzają się takie co mają ją słabo widoczną pod wyciągarką.

ZWD-3-Bo%C5%9Bnia.jpg

Z punktu widzenia przepisów jest to dozwolone czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501

"§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się." Warunki techniczne pojazdów.

Natomiast, "Art. 60.

1. Zabrania się:

2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;

3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;" Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sgt.sly

czyli spokojnie można tam tablice zakładać ? No bo niewiadomo jak ona zakryta nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Nie wolno zapominać, że policja to nie koniecznie diagnosta :evil:

 

Czyli nie tylko warunki techniczne :twisted:

 

Obwieszenie - DZU 2016 poz 1038

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a–2.

 

i jeszcze ten sam paragraf

§ 25. 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy – po lewej stronie pojazdu.

 

Dlatego wszyscy musimy być prawnikami :evil:::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sgt.sly

Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.