Skocz do zawartości

Motorower 50cm z Niemiec


Soniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że CoC = świadectwa zgodności WE? Czyli jestem 150 zł w plecy. :(
- no ale michal_k Ci piszę, że CoC-u nie ma potrzeby tłumaczyć bo CoC to nic innego jak Świadectwo Zgodności Wspólnoty Europejskiej. Tytułują najczęściej EC CERTIFICATE OF CONFORMITY co znaczy EUROPEAN COMMUNITY CERTIFICATE OF CONFORMITY, a tłumaczy się dosłownie jako Europejskiej Wspólnoty Świadectwo Zgodności i na polski wychodzi Świadectwo Zgodności Wspólnoty Europejskiej. No a po naszemu to zwykłe HOMO i nic więcej. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    16

  • blakop

    12

  • Soniacz

    11

  • Mecher

    7

Napisałem, że jestem 150 zł w plecy ponieważ ten dokument już mam przetłumaczony. Kobietka z WK powinna mi teraz zwrócić pieniądze za wprowadzenie mnie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem. Za to nie zrozumiałem sensu zdania z "rozumiem" znakiem równości i pytajnikiem.

 

No ale taka forma może być użyta, bo czemu nie. Podobnie jak w pewnej krainie każde zdanie kończy się "nie" przeczeniem i jest OK.

A pójdziesz po pyry, nie. Byłeś w robocie, nie. Łodna to taxa, nie. No chłepiec dełbym ci ale ni mom, nie. No dej mi laćki, nie. Pełno ta tytka jest, nie. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto zarejestrowany bez problemu. Jedynie przyczepili się, że w identyfikacji pojazdu była podana data rejestracji 01.01.2013, a powinien być "x".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto zarejestrowany bez problemu. Jedynie przyczepili się, że w identyfikacji pojazdu była podana data rejestracji 01.01.2013, a powinien być "x".

 

Ale w WK i tak ustalą Ci date 1szej na 01.01.2013 wiec o co kaman? :D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie? Literalnie nie ma takiego prawa, bo pojazd nie był zarejestrowany.

A po zarejestrowaniu okaże się że pojazd nie spełnia warunków technicznych,bo jak znam życie za parę miesięcy może pojawić się przepis który narzuci np. jakiś włącznik automatyczny od daty pierwszej rejestracji w kraju .

W tej kwestii moim ulubionym zapisem jest ten dotyczący oznakowania konturowego . Tylko nie trafił mi się jeszcze zatrzymany DR za brak takowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zarejestrowaniu okaże się że pojazd nie spełnia warunków technicznych

 

Gdyby badanie było na PC to diagnosta wiedziałby, jaką WK nadał datę I rejestracji i do niej odnosił warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby badanie było na PC to diagnosta wiedziałby, jaką WK nadał datę I rejestracji i do niej odnosił warunki.
I tak literalnie powinno być. To nie był pojazd "z nieznaną datą" - to był pojazd nierejestrowany, więc dostał datę "dzisiejszą".

Literalnie to ten pojazd nie ma co szukać na stacji kontroli pojazdów przez najbliższe trzy lata :evil:

Bo tak to napisałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, napisz jeszcze jaki termin następnego OBT powinien być wyznaczony.

 

Literalnie 3 lata od pierwszej rejestracji, ale skoro dostanie PC i pojawi się na stacji to zapewne dostanie na 2 (jak kolejne okresowe). Ustawodawca nie przewidział do końca sytuacji, że jakiś pojazd będzie nie-nowy, czyli nie będzie wymagane homo (a w zamian OBT "przed pierwszą").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest prawda, że nie ma dobrzej odpowiedzi. Dawniej, kiedy OBT wykonywało się faktycznie przed rejestracją bez żadnych dokumentów, najlepsza była formułka "termin badania wyznaczy organ rejestrujący - 3 lata od daty I rej.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustala jeśli pojazd jest nowy z homo.

Ok, a co to oznacza słowo "nowy"? :) czy pojazdem nowym można nazwać pojazd który ma przejechane np. 5km? a czy gdy ma przejechane 100km, tez można go nazwać pojazdem nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pojazdem nowym można nazwać pojazd który ma przejechane np. 5km? a czy gdy ma przejechane 100km, tez można go nazwać pojazdem nowym?

 

A to się sejmu pytaj, czemu uchwalił taką bzdurną definicję, że nowy to "fabrycznie nowy" :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.