Skocz do zawartości

numer nadwozia 10 cyfrowy


krzycho_opole

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Tomek8340 napisał:

KTÓRY ROK?

1998

35 minut temu, cezary napisał:

A o jakie badanie się rozchodzi, bo 

:nausea:

Okresowe , gdy skończy się obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adam1501 napisał:

"...w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. ..."

Trochę ten zapis przeczy samemu sobie. " ...albo numer nadwozia..."

Edytowane przez Putynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przeczy.
Ma być umieszczony w sposób trwały nr VIN albo podwozia/ramy. Po 1 stycznia 1995 musi być tylko 17 znakowy spełniający warunki VINu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Putynek napisał:

Trochę ten zapis przeczy

Jesteś diagnostą? Twoja wypowiedź temu przeczy. Dostałeś wzór i czego chcesz więcej. Wynik N i klient wraca do WK, co oni z tym zrobią ich problem. Moim zdaniem powinni cofnąć decyzję o rej. jeżeli nie było odstępstwa, chyba że ktoś zapomniał wpisać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojteczek napisał:

Jesteś diagnostą? Twoja wypowiedź temu przeczy. Dostałeś wzór i czego chcesz więcej. Wynik N i klient wraca do WK, co oni z tym zrobią ich problem. Moim zdaniem powinni cofnąć decyzję o rej. jeżeli nie było odstępstwa, chyba że ktoś zapomniał wpisać.  

Tak jestem.  Takich aut jeździ beż odstępstwa jednak bardzo dużo i Urzędy je na jakiejś podstawie rejestrują. 

 

 

 

Screenshot_20230928_160605_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu najprawdopodobniej chodzi o auta homologowane na rynek EU i dopuszczone bez VINu na podstawie odrębnych przepisów.

Ty natomiast ogarniasz Nissan Cima z Japoni.

Edit.
Zadzwoń do diagnosty, który robił poprzednie BT. Może coś wie więcej.

Edit2.
A te auto ma lampy do ruchu prawostronnego i prędkościomierz w km/h?

Zaraz, zaraz....
kierownica z prawej strony... Auto z Japonii... Zarejestrowane w Polsce?

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Putynek napisał:

Tak jestem.  Takich aut jeździ beż odstępstwa jednak bardzo dużo i Urzędy je na jakiejś podstawie rejestrują. 

 

 

 

 

No zazwyczaj to na podstawie niewiedzy. Nie dalej jak miesiąc temu miałem przyczepkę  z Niemiec. 1999 pierwsza rejestracja , numer krótki. Pani się nie orientowała że trzeba długi, a że diagnosta zrobił BT to znaczy że dobrze. Numer krótki można klepnąć ale jak jest jakaś niezgodność w numerze pojazdu z ZDR (za krótki lub coś w tym stylu) to odmowy, sądy, rzeczoznawcy, producent, papież i jeszcze nie wiem kto. Tak działa prawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, radekd2 napisał:

Tu najprawdopodobniej chodzi o auta homologowane na rynek EU i dopuszczone bez VINu na podstawie odrębnych przepisów.

Ty natomiast ogarniasz Nissan Cima z Japoni.

Edit.
Zadzwoń do diagnosty, który robił poprzednie BT. Może coś wie więcej.

Edit2.
A te auto ma lampy do ruchu prawostronnego i prędkościomierz w km/h?

Zaraz, zaraz....
kierownica z prawej strony... Auto z Japonii... Zarejestrowane w Polsce?

Prędkościomierz ma w km/h . Lampy Ok. W DR adnotacja "kierownica po prawej stronie". Też jestem ciekawy na jakiej podstawie zarejestrowano w PL auto spoza Unii z kierownicą po prawej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mnie zastanawia wyrażenie "lampy OK". Czy to oznacza, że do tego modelu Nissan przewidział reflektory na Europę?

A cepik jako kraj poprzedniej rejestracji co pokazuje - Japonię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Paprock napisał:

A cepik jako kraj poprzedniej rejestracji co pokazuje - Japonię?

Pewnie na 1 badanie przyjechał na czerwonych tablicach, a skoro miał pozwolenie czasowe i czerwoną tablicę to już został zarejestrowany w Unii Europejskiej i badanie można wykonać :D Nie takie tezy już słyszałem :D 

Zresztą jak numeru VIN nie trzeba to i rejestrować w Unii nie trzeba ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegliśmy od tematu. Urząd zarejestrował,  diagnosta wydał P na 1 badaniu i tyle.  Teoretycznie powinniśmy przy następnym BT dać N i tyle. Swoją drogą znowu przepisy Unijne kłócą się z naszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Putynek napisał:

Urzędy je na jakiejś podstawie rejestrują

Rejestrują między innymi na podstawie dokumentów które wychodzą  z SKP. Jeżeli wszystko jest jak tu opisane i bez odstępstwa to diagnosta który podpisał  się pod tym może mieć ciepło. 

Nie bardzo rozumiem dlaczego teoretycznie, on musi zakończyć się N, Chyba że szukasz kłopotów to rób jak uważasz i nie pytaj na forum.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wojteczek napisał:

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego teoretycznie, on musi zakończyć się N, Chyba że szukasz kłopotów to rób jak uważasz i nie pytaj na forum.  

Oczywiście,  dla mnie też N. Daleki jestem od szukania kłopotów. Pytam,  bo może jest jakaś interpretacja prawa o której nie mam pojęcia,  a na którą diagnosta czy urząd mógł się powołać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

zadam pytanie , gdzie pokazuje ?

O to mi szło. Mi tu kraj poprzedniej pokazuje. A pytam dlatego, czy aby ktoś tego Nissana nie przepuścił chociażby przez Niemcy.

 

Kraj poprzedniej rejestracji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

A pytam dlatego, czy aby ktoś tego Nissana nie przepuścił chociażby przez Niemcy.

A to coś zmieni? Nagle się okaże, że jest to M1 i na TZ ma adekwatny do tego nr homo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.