Skocz do zawartości

WZORY CECH IDENTYFIKACYJNYCH I ICH OPIS


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Normalka, że nie bardzo wiem gdzie temat przyporządkować.

 

Dzisiaj doszły mnie sygnały, że podobno są lub będą wystawione decyzje na nadanie cech identyfikacyjnych powymienianym ramom. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby to były decyzje rodzime, a tu okazuje się, że jedna będzie opolska/okołoopolsa, a druga legnicka/okołolegnicka. Mniejsza o dokładniejszą lokalizację. Na dzisiaj to i tak gdybanie, bo żadnej z tych decyzji jeszcze nie widziałem, choć podobno gdzieś tam we firmie są jako skany poprzesyłane. Takie tam kierownictwa latanie-gadanie.

 

Sedno sprawy jest takie: czy może dojść do zrealizowania tych decyzji, od wybicia numeru poprzez tabliczkę na zaświadczeniu kończąc, w stacji wrocławskiej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że po nadanym numerze w taki sposób nie dojdzie, która stacja go wykonała.

 

Ale dojdzie po decyzji. Jeśli Twoja SKP jest wskazana w decyzji - nabijaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

No i jak tu żyć bez forum. Dzwonię wczoraj do nadzoru, a tam, że nie, nie bardzo, nie można, nie da rady wcale. Dzwonię do rejestracji gdzie na takie akcje decyzje wydaja, a tam, że samą tabliczkę to można, a jak numer to już nie można. Ogólnie presja była, że organ właściwy do spraw rejestracji powinien wskazać w decyzji podległą stację.

No i musiałem tu się dowiadywać. No bo gdzie indziej, co nie. Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie.

No bo w sumie jak w okolicy miasta/miasteczka brak stacji z literką h...??? To trzeba w decyzji ościenną wskazać. No taka prawda.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi oceniać. W każdym razie stanęło na tym, aby odwlec kłopot do poniedziałku. A przynajmniej zadzwonić jak już będą decyzje. Tylko co mi po tym wszystkim. No mi jak mi, ale klient nie po to przyjedzie, żeby mu "nie" powiedzieć.

Na szczęście problem rozwiązał się tu na forum i mogą przyjeżdżać, a ja zadzwonię do WK, ale dopiero po nabiciu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK musi zrozumieć jedną rzecz - że nabijasz wyróżnik z decyzji (a nie swój), więc numery się nie zdublują z tymi nadawanymi przez Twój WK. Wystarczy sobie z tego zdawać sprawę - i wszystko staje się prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, ja już zakumałem, a w WK niech zostanie na dziś jeszcze "przyzwyczajenie".

Zapytam jak widzą możliwość zdublowania na przykład takich numerów: OPX099160001 i DLX099160001 z DWX099160001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły, przyszły. Decyzje przyszły i po sprawie. Numery nabite. W robocie siędzę i nie dysponuję czasem. Ale już, właśnie chwilka luzu się trafiła to kliknę.

Legnicki przypadek zostawię choć był podobny do opolskiego.

Okazało się, że podstawili samochód (ciągnik) i tyle. Z dokumentów Decyzja wraz Pokwitowaniem/Skierowaniem za usterki były tylko. Ani dowodu, ani PC.

Po kolei. Auto rejestrowane w lipcu ubiegłego roku, a w czerwcu tego roku miało jakąś kolizję skutkiem czego dowód zatrzymano opisując dwie usterki w pokwitowaniu/skierowaniu.

Usprawniając pojazd dokonano też wymiany ramy (mniejsza o powód tej wymiany).

No i jeszcze w międzyczasie wyszło okresowe badanie. No i weź to poskładaj wszystko, w dodatku z tachografem i z badaniem po zmianach, potrzebę którego @michal_k uzasadnia.

Zrobiłem. Zrobiłem (okresowe) + (dodatkowe zmiany) + (dodatkowe usterki) + (czynności inne numer ramy z zastępczą tabliczką). Na jednym zaświadczeniu wszystko.

Nie ukrywam, że zagmatwane to z lekuśka było. Z drugiej strony wszystko zdaje się trudne nim stanie się proste.

Od Szanownego Grona z Szanownego Forum oczekuję opinii… oceny… opisu jakby kolejności postępowania przy tak zwielokrotnionych czynnościach/badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie to jest negatyw za okresowe i skierowany przez OKRD przez niezgodność numeru z dokumentem i CEP-em. Ale to formalnie, bo praktyka bywa zgoła odmienna. Ja zrobiłbym podobnie. Tyle tylko, że osobnym wpisem/zaświadczeniem zrobiłbym najpierwej nadanie cech, a później reszta. Wtedy inne czynności nie mieszają się z badaniem. A i porządek w rejestrze i dokumentach jest i znalezienie nabicia numeru łatwiej zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.