Skocz do zawartości

Rewolucyjne zmiany dla SKP i diagnostów!


slawek78

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nie wiem czy mieliście okazje to poczytać, ale planowane są doś poważne zmiany w zasadach pracy SKP jak i samych diagnostów.

 

NA stronach legislacyjnych pojawiło sie parę dni temu. Uzasadnieniem jest to że za dużo ludzi traci życie na drodze i KE doszła do wniosku aby do połowy wieku nikt nie ginął na drogach.

 

Moje zdanie (nikt nieoczywiście nie musi z tym zgadzać) jest takie że to nie od badań ludzie giną. Dlaczego nie wezmą przykładu np z USA tam tego problemu nie ma i nikt nie oskarża badań za śmierć. Oczywiście w stanach w których one obowiązują.

Pytanie czy ktoś to oprotestuje?

 

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12290511/katalog/12382571#12382571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
:D Wystarczy sprawdzić, znikomą liczbę spowodowanych wypadków, wynikiem złego stanu techn.poj. Czy chcecie żeby było dobrze ,a będzie gorzej:shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta statystyka nijak się ma do rzeczywistości. Co innego jest stan techniczny pojazdu, a liczba wypadków. Nie każdy "zły" pojazd musi być przyczyną wypadku, jak też nie każdy wypadek spowodowany jest złym stanem technicznym pojazdu. Co nie zmienia stanu rzeczy, że mamy na drogach mnóstwo pojazdów niesprawnych poprzez brak egzekwowania prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w ogóle przestają robić badania techniczne nieraz śmieją się w twarz jak nie to nie będę jeździł bez przeglądu jak mi policja zabierze to może wtedy a policja może i nie zatrzymać taki pojazd przez kilka lat a ciągniki rolnicze tam to dopiero paranoja miałem i takie dowody że badań nie robił 20 lat w samochodach rekord miałem 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjazdów bez badań technicznych.
jeżeli właściciel stacji diagnostycznej ,jeździ 4 lata bez badań technicznych to co dziwić się kierowcą ,że prawo jest takie jakie jest - gdyby był bat to i trochę by kierowców pogoniło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby był bat

 

Oczywiście. Wystarczyło puścić w tv i internecie propozycję zmiany odnośnie przeprowadzania badań i już się zjawili malkontenci, którzy jeździli bez, ale przyjechali " bo Panie ma się pozmieniać, to lepiej mieć"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

 

"Ludzie w ogóle przestają robić, badania techniczne nieraz śmieją się w twarz, jak nie to, nie będę jeździł bez przeglądu, jak mi policja zabierze to może wtedy a policja może i nie, zatrzymać taki pojazd przez kilka lat, a ciągniki rolnicze tam to dopiero, paranoja miałem i takie dowody, że badań nie robił 20 lat w samochodach, rekord miałem 7 lat."

 

Współczuję, że ci się badania śmieją w twarz.

Wiem, że nie będziesz jeździł bez przeglądu.

Serio? Zatrzymali ci pojazd przez kilka lat?

Paranoja co ją miałeś, już przeszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK.

A jak się sedno sprawy ma? Co tu w sumie sednem jest?

Już nic nie rozumiem. :(

 

No i masz. Przypomniał mi się niejaki Mierzejewski ze skeczu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu w sumie sednem jest?

 

To,że przecinek w odpowiednim miejscu ma większe znaczenie niż niektórym to się wydaje... I nie mówię o pisaniu "perfect", bo i ja tak nie piszę, ale o zachowaniu podstaw interpunkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

 

"Ludzie w ogóle przestają robić, badania techniczne nieraz śmieją się w twarz, jak nie to, nie będę jeździł bez przeglądu, jak mi policja zabierze to może wtedy a policja może i nie, zatrzymać taki pojazd przez kilka lat, a ciągniki rolnicze tam to dopiero, paranoja miałem i takie dowody, że badań nie robił 20 lat w samochodach, rekord miałem 7 lat."

 

Najciekawsze że to jest prawda co Psuj cytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest prawda
niestety szczera prawda .A na dodatek
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt zakładający likwidację Inspekcję Transportu Drogowego. Kto przejmie jej obowiązki?

 

Policja która i tak dzisiaj jest nie wydolna w kontroli pojazdów -jeżeli tyle pojazdów jeździ bez badań i niesprawnych - hulaj dusza -nie ma bata na cwaniactwo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motofakty.pl/artykul/inspekcja-transportu-drogowego-jednak-do-likwidacji.html

W ocenie autorów takiego rozwiązania, to właśnie policja jest lepiej przystosowana do kontrolowania kierowców.

Tia , szczególnie do kontroli ciężarówek . ITD ma w budowie 16 stacji mobilnych . Nawet teraz , przy dwóch mobilnych, mają więcej niż Policja , o innym sprzęcie nie wspomnę . Widział ktoś protokół pokontrolny wystawiony przez Policję ? Bo poza pokwitowaniem ,to ja nic nie widziałem . A jak wszystko ok , to jaki ślad zostaje po kontroli , notatka służbowa ?

Kontrole policji kończą się w momencie wypadku , wtedy lecą zabezpieczać i papierkowej roboty mają na pół dnia.

 

A ten projekt to ktoś widział ,bo na BIP- ie MSWiA ani widu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itd tak na prawdę nie ma prawa kontrolować pojazdów na mobilnych stacjach kontroli.nie mają uprawnień diagnostycznych. po " aferze " w bydgoszczy wybrani inspektorzy zaczęli kurs na diagnostę. muszą zdać egzamin w tdt i dostać uprawnienia.

protokół pokontrolny policji widziałem , nawet sam byłem tym kontrolowanym. niekiedy powożę autobusem. spr świateł , stan opon , wycieki płynów i powietrza. dokumenty i tacho. 15 min i po kontroli. dłużej trwa pisanie protokołu niż sama kontrola. hehe

itd zważy , obejrzy podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po " aferze " w bydgoszczy

Kiedy ta "afera" była i o co poszło ? Bo dwa lata temu przedstawiciel ITD z Bydgoszczy ,na konferencji OSDS mówił że mają diagnostów , z tego co pamiętam sam miał uprawnienia diagnosty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas tak zapitala . było to chyba w 2013 lub 14 roku. obecnie np w Łodzi na kursie jest 8 inspektorów bo mają dostać mobilną stację. nawet składałem kiedyś do itd papiery . a w bydgoszczy to było tak , że itd kontrolowało na mobilnej tiry i często zatrzymywali dowody za usterki. trafiło się kilku " cwanych " czy bystrych szoferów , którzy zadali itd pytanie - czy ma pan uprawnienia diagnosty do kontroli stanu tech na stacji kontroli ( mobilnej ). nie , nie mam . to nie ma pan prawa z tego tytułu zatrzymywać DR. itd zaprzestało kontroli do czasu uzyskania uprawnień. nawet o prawników się sprawa oparła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stacji kontroli ( mobilnej )
tylko - czy to jest mobilna stacja kontroli pojazdów bo zgodnie z prawem nie ma takiego pojęcia -jest to stanowisko do kontroli stanu technicznego pojazdów i sprawdza podstawowe układy pojazdu a nie wykonuje badania technicznego w pełni tego słowa znaczeniu , więc jest to wszystko trochę dziwne i czy prawnie unormowane .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi???

ITD = Policja w niektórych przypadkach i tyle. Przynajmniej tak twierdzi ustawa:

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie: [...]

 

Art. 134a. W stosunku do pojazdów wykonujących przewóz drogowy w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, a także w przypadku kontroli, o której mowa w art. 129a ust. 1 pkt 2–4, uprawnienia i obowiązki policjantów oraz organów Policji określone w art. 132 ust. 1–3, 5 i 6 oraz w art. 133 wykonują również odpowiednio inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz organy tej inspekcji.

A wszystko opiera się o "stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd", a do tego nie trzeba mieć ani specjalistycznych urządzeń, ani bardziej lub mniej skomplikowanych przyrządów pomiarowych takich jak przymiar prosty. No gdzież takie coś w tym organie w dobie oszczędności i wszędobylskich cięć kosztów.

Ot po prostu trzeba umieć uzasadnić przypuszczenie. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.