Skocz do zawartości

Rewolucyjne zmiany dla SKP i diagnostów!


slawek78

Rekomendowane odpowiedzi

którzy zadali itd pytanie - czy ma pan uprawnienia diagnosty do kontroli stanu tech na stacji kontroli ( mobilnej ).

 

Nie muszą mieć. Uprawnienia są potrzebne do wykonania badania, a nie kontroli stanu technicznego - w innym wypadku każdy mechanik by musiał mieć uprawnienia, bo nie mógłby luzów w aucie sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD = Policja w niektórych przypadkach i tyle.
a właśnie wręcz odwrotnie - to dwa inne światy, dwie inne rzeczywistości, zarówno pod względem wyszkolenia (technicznego, kontroli na drodze, wszelkich magnesów etc.) jak i wyposażenia. Tak bardzo politycy, ustawodawca swoje decyzje uzasadnia istnieniem podobnego stanu rzeczy w innych państwach czy to UE czy też świata - no to nasz, obecny system porównajmy do panującego w Niemczech. Tam nikt, raczej nie myśli o zlikwidowaniu BAG. Bo to własnie BAG jest od kontroli:

 

– dokumentów wymaganych zgodnie z prawem o ruchu drogowym pojazdów (uprawnienia, polisa oc itp.),

– urządzeń rejestrujących czas pracy kierowcy, karty, wydruki,

– przestrzegania przepisów dot. przewozu materiałów niebezpiecznych,

– przestrzegania przepisów dot. pobytu, zezwolenia na pracę i ubezpieczenie społeczne,

– wymiary, naciski na osie i masę całkowitą pojazdu oraz sposób zabezpieczenia ładunku oraz stan techniczny pojazdu,

– przestrzeganie określonych przepisów Ustawy o podatkach od pojazdów samochodowych i Ustawy o podatku obrotowym,

– przestrzeganie określonych przepisów prawa dot. artykułów żywnościowych i win, czy też odpadów,

– przestrzenie dopuszczalnych norm poziomu hałasu i emisji zanieczyszczeń w spalinach pojazdów samochodowych transportu towarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie wręcz odwrotnie - to dwa inne światy, dwie inne rzeczywistości, [...]
- mogą być dwa światy, może być i siwy dym. ;)

A pytałem co sednem, że podobno przecinki, a wyszło jak zwykle. Na dziś i Policja i ITD może dowód zatrzymać na podstawie "uzasadnionego przypuszczenia" i tyle. Nie potrzeba do tego żadnych mobilnych stacji ani linijek. Znaczy tyle chciałem powiedzieć co do sedna, co nie. Czyli do przecinka.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun!

Dla mnie to i mogą choinki ubierać podczas kontroli. Na dzień dzisiejszy to co wynika z artykułu 132 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym równoważy oba organy przy zatrzymywaniu dowodów. Różnice są co to samochodów, które ITD może kontrolować. I to jest wszystko co chciałem rzec do sedna czyli do przecinka.

A oprócz przecinka to mus iść koniecznie za ścianę i aby z ramienia organizacji wnieść petycję do "naczelnika" coby jego podwładni w końcu dopełniali obowiązku i wypełniali dolną część pokwitowań zatytułowaną:

 

"Skierowanie pojazdu na dodatkowe badanie techniczne*)

*) niepotrzebne skreślić"

 

Ostatnio tylko białą rozpacz widzę w tej rubryce!

Jedno dotyczyło braku dokumentów dozorowych na platformę/windę, a drugie wycieków eksploatacyjnych. Oba pojachały pod komendy celem oględzin, ale nie wiem z jakim skutkiem czynności organoleptyczne się skończyły. Do mnie nie wróciły. A może i tam podjechali gdzie wszystko klepią jak leci byle klienci byliby zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Wystąpili o dofinansowanie na 32 stacje i zdaje się że dostali .

Na mobilne czy na OSKP?

Trochę to dziwne, że zasila się kasą instytucje, która jest przewidziana do likwidacji bądź do wcielenia do Policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobilne
Trochę to dziwne, że zasila się kasą instytucje, która jest przewidziana do likwidacji bądź do wcielenia do Policji.

Tia, jeden minister mówił że ITD nie będzie zlikwidowane a drugi że do likwidacji i że do końca roku będzie projekt ustawy .Projektu ani widu ani słychu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.