Skocz do zawartości

Dlaczego trzeba należeć do OSDS?


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

a może takich ludzi im trzeba; było kiedyś takie powiedzenie MILICJA ŚPI A ORMO CZUWA i pijany ormowiec dzieciakom z rowerów wentylki wykręcał i też pod przykryciem BRD oj aż strach się bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy(Koleżanki również) diagności zapoznajcie się z

http://osds.org.pl/?p=1258

Po zalogowaniu dowiecie się więcej.

Czy już wiecie dlaczego trzeba należeć do OSDS?

Czy nie uważacie ,że najwyższy czas wesprzeć,pomóc Kolegom którzy wykonują trudną ,ciężką pracę dla Naszego Środowiska poświęcając swój bezcenny PRYWATNY czas?

 

Nie bądźmy "egoistami" , którzy szukają pomocy tylko dla siebie. Dajmy też coś od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Drodzy DIAGNOŚCI!!!

Czy nadal chcecie ,żeby "jeździli po nas jak po łysej kobyle"?

Czy jednak połączymy siłę i zaczniemy walczyć o NASZ los?

Obejrzyjcie DOKŁADNIE (całość) zastanówcie się i wyciągnijcie wnioski.

Miłego oglądania.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=308657763D8239ABC125810D0035B7F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Drodzy DIAGNOŚCI!!!

Czy nadal chcecie ,żeby "jeździli po nas jak po łysej kobyle"?

Po takich informacjach jak raport NIK-u, który trąbiony był w prasie i TV, czy takich ( jak poniżej ) artykułach w prasie motoryzacyjnej, ciężko będzie walczyć o dobre imię diagnostów, co nie znaczy że cel nie jest słuszny. Spora część społeczeństwa uważa nadal że jak jedzie na SKP to to jest tylko formalność, bo przecież jego auto jest sprawne i przegląd przejść musi - A jak diagnosta jest "czepialski" i mówi że opony łyse, hamulce słabe i nie "podbije" bo jeszcze progów nie ma, to jest jakiś wredny, upierd..wy i trzeba jechać na inną stację bo tam się "lepiej" znają. O praktykach pocztowych już nawet nie wspominam. A jak nastaną takie czasy że zapłaci z góry za BT i dostanie N, lub nie daj boże DR do szuflady to piana na m... i do rękoczynów zdolny.

Artykuł nie jest świeży i mam nadzieje że o prawa autorskie nie zostanę posądzony :x ...ale też w znacznym stopniu dolewa oliwy do ognia odnośnie "robienia przeglądów" w naszej kochanej i jakże urokliwej Polsce...

007.thumb.jpg.bddf9fe3bb7427402ac3251dcebcfe73.jpg

006.thumb.jpg.433b7ef879b920ad8417742b975bbf15.jpg

005.thumb.jpg.5f7d781a196013bd32e857f263ea3402.jpg

003.thumb.jpg.acd6bc4a3ac0a0be81c5fe1f8b4963e2.jpg

002.thumb.jpg.b50bdca7020a4a3777b3e35089475cde.jpg

001.thumb.jpg.25bd42b1edd2bc2ea8cb6345ccb9f2a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie zauważyłem. Pod tamtym linkiem nie ma już treści artykułu, więc nie kasuje - dla tych co nie czytali, a jeśli moderator stwierdzi inaczej to zrobi to za mnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 8 months later...

"

Drodzy diagności!

Tak był już temat "dlaczego warto..."

Założyłem specjalnie nowy temat "dlaczego trzeba..."

 

Ten kto przeczytał projekt nowelizacji ustawy PoRD wie,że czekają nas diagnostów ogromne zmiany.W moim przekonaniu,żeby przetrwać te zmiany i pracować w tym zawodzie nie mamy wyjścia jak wstąpić w szeregi Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych.

I od razu zaznaczam,że to nie czas i miejsce z zapytaniem co OSDS mi da i co zrobił?

Trzeba się zapytać co ja zrobiłem dla OSDS??????

Bo OSDS już bardzo dużo zrobił.Najważniejsze to,że są tam ludzie,którzy poświęcają swój cenny czas dla dobra ogółu.Wejdźcie sobie na stronę forum OSDS http://forum.osds.org.pl/ to przekonacie się ile pracy,czasu,chęci poświęcają Koledzy którzy to forum prowadzą.Ile tam cennej wiedzy przekazują.Znajdziemy wszystkie akty prawne pięknie posegregowane,lokalizacje numerów i wiele cennych innych wiadomości....

Dziękuję Wam Koledzy za to! A wszystko to robią aby diagnostom pracowało się lepiej.

Przekazują Swoją wiedzę i to gratis.Myślicie,że taki Dario Łukasz Ketiw Biker....i wielu innych(przepraszam,że nie wymieniłem wszystkich,ale nie o to tu chodzi) nie ma co robić tylko siedzieć i wklejać linki na forum? Zapytacie dlaczego oni to robią?Ano po to,że jak czegoś nie wiesz to szukasz i już wiesz.Czyli jakby nie miał KTO tego robić to byś nie wiedział.... Nie ma nic cenniejszego od wiedzy. A w nadciągających zmianach będzie ona jeszcze bardziej cenna.

Zauważcie nawet na tym forum,kto najwięcej (najczęściej) udziela pomocy? - Koledzy którzy należą do OSDS.(są też nie diagności którzy pomagają :) ). Czyli są to ludzie,którzy traktują ten zawód jako powołanie.I powiem Wam,że tacy ludzie przetrwają zmiany.Ludzie,którzy na bieżąco będą uaktualniać swoją wiedzę.Dlatego jeśli chcemy wytrwać w tym zawodzie trzeba się ciągle szkolić.A taką możliwość daje OSDS.

I nie pytajmy się co diagnosta będzie z tego miał jak będzie należał do OSDS. Odpowiedź jest jedna - wiedzę (bardzo potrzebna aby ktoś nas nie ....)

 

Pamiętajmy-"Aby brać,trzeba też coś od siebie dać"."

 

Tak to było pisane dwa lata temu.Ale wciąż jest aktualne.

Co się zmieniło przez te dwa lata???

Z moich obserwacji:

1.)Ubolewam nad tym ,że jest w nas dużo egoizmu (nie bierz do siebie jeśli sumienie tak Ci nie podpowiada) i chęć zaspokojenia tylko siebie.Wielu diagnostów loguje się tylko wtedy kiedy osobiście mają problem.Po uzyskaniu pomocy nagle znikają i pojawiają się ponownie po pomoc. Niektórzy zarzucają "kółka wzajemnej adoracji"....ale chcą uzyskać pomoc.Ale właśnie gdyby nie Ci co często zaglądają na forum to kto by pomógł? Podśmiewają się,że widocznie nie mają co robić albo nie mają rodzin ....ale jak te SĘPY czerpią darmową wiedzę od "frajerów".

Uważam, że należy pomagać sobie wzajemnie,bo to specyfika tego zawodu. Jeśli uzyskałeś jakąkolwiek pomoc zrewanżuj się także. Nie patrz tylko siebie.

Ja  zaczynając swoją karierę diagnosty na tym forum uzyskałem bardzo dużo pomocy od Kolegów,którzy do dziś się właśnie udzielają (dziękuję). Też mi mówiono,żeby nie zapomnieć o forum i pomagać w miarę swoich możliwości.Starałem się dotrzymać słowa.Jak powstał OSDS też miałem "mieszane uczucia" ....Ale widząc jacy wspaniali ludzie tam są doszedłem do wniosku,że jest to moim obowiązkiem za pomoc jaką otrzymywałem właśnie od tych którzy są w OSDSie. Wiem jedno-wiedza jest potrzebna dla "chcę być diagnostą". A wiedza jest BEZCENNA i taka składka członkowska nie jest jej w stanie dorównać.

 

2.) Jestem dumny z tego,że diagnosta został zauważony na szczeblach władzy. Czy w przeszłości słyszeliście (widzieliście),aby diagnosta znajdował się w sejmie i brał udział w posiedzeniach? Niektórym nawet się nie śniło,a nawet nie wierzyło.Teraz to się właśnie dzieje. Zostaliśmy zauważeni,a powiem więcej- zaczęli się z nami liczyć (nie dopytywać o szczegóły) a to już się liczy. Tylko jest jedno ALE-aby być dalej poważnym partnerem w oczach władzy musi to być SILNA GRUPA a nie "kilku śmiałków"..

 

Dlatego jeszcze raz- NIE BĄDŹMY EGOISTAMI.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2018 o 22:41, Grzegorz Łódź napisał:

NIE BĄDŹMY EGOISTAMI.

 

Obawiam się że z dniem 1 stycznia 2019 skończy się moja cierpliwość ,zostanę egoistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

Dwa - na dość dobry pomysł wpadł Markiz - szczególnie w kontekście planowanych zmian, dotyczących obowiązkowych szkoleń. Jeśli OSDS zapewni dostęp do darmowych (w ramach opłat członkowskich) szkoleń, a dodatkowo do stałej opieki i konsultacji to ta oferta może być bezkonkurencyjna na rynku i okaże się, że przynależność do OSDS z pragmatycznego punktu widzenia będzie po prostu opłacalna.
Trzeba tylko zrobić to tak, żeby szkolenia OSDS spełniały warunki szkoleń o których mowa w przepisach. Może się wtedy okazać, że OSDS samo z siebie stanie się wręcz czymś w rodzaju zrzeszenia zawodu, cechu, w którym obecni będą niemal wszyscy diagności :)
Myślę, że temat do przemyślenia.

 

https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=21589#21589

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.