Skocz do zawartości

VAT - wynik badania


vvitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    9

  • michal_k

    7

  • Grzegorz Łódź

    5

  • aboz

    5

na zaświadczeniu z dodatkowego badania

"...Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia..." Dz.U.1076 z 2015, legenda pod zaświadczeniem pkt 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania.
Czyli w skrócie każde badanie techniczne kończy się wynikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a nie ma tutaj zastosowania:

W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia..."

Przecież w pkt 2 wpisuje się "formułkę" i kategorię VATu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vvitek, zasadnicze pytanie, na które sobie powinieneś odpowiedzieć to czy badanie-VAT jest badaniem technicznym. Wtedy będziesz wiedział, dlaczego ta formułka nie ma w tym przypadku zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając temat chyba sam sobie udzieliłeś odpowiedzi

VAT - wynik badania

Od momentu gdy z zaświadczenia zniknęło potwierdzanie art.66 , jak najbardziej trzeba określać wynik w przypadku badania VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś nie rozumiem, jedni piszą "pozytywny" inni skreślają obie pozycje pisząc "bez oceny". A nie kojarzycie może czy program Patronat nie wyrzucił kiedyś komunikatu przy którejś aktualizacji że należy wpisywać "bez oceny" przy VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inni skreślają obie pozycje pisząc "bez oceny"

Bo się u nich przepisy nie przyjęły .

nie kojarzycie może czy program Patronat nie wyrzucił kiedyś komunikatu przy którejś aktualizacji że należy wpisywać "bez oceny" przy VAT?

Wybranie rodzaju badania załatwiało i załatwia sprawę. Kiedyś zdaje się z automatu skreślało oba punkty , teraz ustawia wynik badania na P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię że VAT nie jest badaniem technicznym a potwierdzeniem spełnienia wymagań i w tym wypadku należy skreślić P oraz N (badanie bez oceny) i wypełniamy pkt 2.

 

Swoją drogą, co znaczy "u nich przepisy się nie przyjęły" bo jakoś nie może trafić to sformułowanie do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię że

Staraj się, słuchać Ich jak najmniej,,,

 

[ Dodano: 12-10-2016, 09:20 ]

co znaczy "u nich przepisy się nie przyjęły

To że część diagnostów nie reaguje na kolejne zmiany przepisów, niekiedy nawet od 2004 roku,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię że VAT nie jest badaniem technicznym
§ 1. Badania techniczne polegają na:

1) sprawdzeniu, czy pojazd odpowiada warunkom technicznym określonym w:

a) ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn.

zm.4)), ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 851,

z późn. zm.5)), ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, zwanej dalej „ustawą”, ustawie

z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.6)) lub

ustawie z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym

(Dz. U. Nr 247, poz. 1652, z późn. zm.7)),

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

....

12) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od

osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy z dnia

11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów

i usług oraz ustawy o transporcie drogowym – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych,

w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 7 działu I załącznika nr 2

do rozporządzenia;

 

Art. 81.

..

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.

 

...

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

 

..

7) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach o podatku od towarów i usług, w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych lub w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia..."

 

I jak zwykle można to rozumieć różnie. W przypadku badania wynik MOŻE, ale NIE MUSI być, natomiast w przypadku innych czynności NIE MOŻE. Jak dla mnie jest to jedna z możliwych dopuszczalnych interpretacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są badania, w których wynik może "nie mieć zastosowania" - np. ustalenie danych. Ponadto można uznać, że "wynik nie ma zastosowania", bo spełnienie odpowiednich warunków jest wpisane w punkcie 2. Dlatego "nie odrzucam" takich badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia..."

- tu jest wyraźny podział na badanie i czynności inne!

 

Badania pochodzą ze zbioru badań i wynik im się należy, a czynności inne pochodzą ze zbioru czynności innych i wynik im się nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są badania, w których wynik może "nie mieć zastosowania" - np. ustalenie danych.

 

Oczywiście, ale to nie zwalnia diagnosty z określenia wyniku.

 

Ponadto można uznać, że "wynik nie ma zastosowania",

 

Można również uznać, że badania są niepotrzebne - co z tego wynika?

 

Gdzie tak pisze ?

 

Dołączam się do pytania i proszę o wskazania konkretnego zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o wskazania konkretnego zapisu.

 

Zapis był cytowany. Brzmi "pozycje 1, 2..." i nie wynika z niego, że należy zawsze zostawić 1 lub 2. Może się zdarzyć, że ani 1 ani 2 nie ma zastosowania, więc zostaną wykreślone obie (np. przy ustaleniu danych). Nie uważam, żeby diagnosta wykreślając obie pozycje, postąpił niewłaściwie - jest to dopuszczalna interpretacja przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika! Wynika!

Z tego całego przepisu wynika, że treść numer jeden albo ma, albo nie ma zastosowania. To samo z treścią numer dwa, albo ma zastosowanie, albo nie ma zastosowania.

Na bank nie chodzi o wybór dwóch treści do kupy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to dopuszczalna interpretacja przepisu.

ja na początku tak samo do tego podchodziłem jak Tymichal_k, teraz dla świętego spokoju i za większością wypowiadających się tu forumowiczów zmieniłem zdanie.Nie zmienia to faktu,że w/g mnie jedna jak i druga strona ma rację,ale mi się w tym wypadku nie chcę rozbijać kału na atomy :) mamy wystarczająco problemów :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wynika z niego, że należy zawsze zostawić 1 lub 2.

 

Wiesz co. Ja nie mam siły na kopanie się z koniem. Jak dla Ciebie nie wynika, to sorry ale inne lekcje języka polskiego mieliśmy chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.