Skocz do zawartości

Błędny nr Vin


dawid018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem.

rok temu robiłem przegląd techniczny auta sprowadzonego z niemiec.

w tym roku klient przyjeżdża bo nie może zrobić BT ze względu na niezgodność danych faktycznych z DR.okazało się ze źle wpisałem Vin w zaświadczeniu. zamiast 96 zrobiłem 69

cały prawidłowy vin to VF1KG0M0529612422

auto zostało zarejestrowane i tak przez rok przejeździło i nikt nie zwrócił uwagi na błąd.

 

pytanie co teraz?? jak z tego wybrnąć?? jakie konsekwencje mi grożą za taka pomyłkę??jak pomóc klientowi naprostować ta sytuację??jakie koszty będą z tym związane?

 

dodam ze w aucie vin jest taki jak na niemieckich dokumentach,tłumaczeniach itd

 

pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją.tzn miałem już taki przypadek ze pomyliłem kolejność cyfr ale mój WK to wyłapał przed rejestracją. wk gdzie auto zostało zarejestrowane to sąsiedni powiat.

 

z góry dziękuje za każde informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw "pierwsze" badanie techniczne i niech klient uda się po skorygowanie danych. Ten się nie myli co nic nie robi. Nie wiadomo jak urząd skoryguje dane - albo napisze w adnotacjach, albo będzie chciało wymienić DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób badanie poprawkowe, sprostuj nr - opisz dokładnie wszystko w adnotacjach, że doszło tzw. "czeskiego błędu" o charakterze pisarskim, że teraz stwierdzony numer jest oryginalny i fabryczny i nie nosi znamion przebijania (zarówno na TZ i na nadwoziu - jeśli oczywiście jesteś tego pewien!), przeproś klienta i zapłać klientowi za wymianę DR (kilkadziesiąt zł - nie majątek). Jakiś uprzejmy gratis czy rabat od firmy na przyszłość będzie miłym akcentem (nawet jeśli klient z tego nie skorzysta).

 

Tyle moich propozycji co można z tym zrobić, bo przecież takie rzeczy w ścisłych ramach przepisów ujęte nie są, o czym chyba dobrze wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna możliwość, to korekta i modlić się , żeby urzędnik nie był zbyt upierdliwy.

To nie jest złośliwość, każdy robi błędy, no oprócz tych co tylko leżą palnikiem do góry.

Musisz to sprostować i ew. pojechać z klientem do jego WK.

Zdarzało mi się widzieć DR z poprawionym VIN-em w adnotacjach.

No i jeszcze tak jak pisze blakop , oddać kasę za DR jeśli zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw "pierwsze" badanie techniczne

 

I w ten sposób masz dwa wydane zaświadczenia z różnymi danymi pod tym samym numerem w rejestrze. Ja bym zrobił USTALENIE DANYCH z odpowiednim opisem, z datą obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywista omyłka, więc stosujemy przepis:

 

§ 9. W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:

1) wystawionym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu uprawniony diagnosta prostuje ją w rejestrze oraz wystawia nowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu;

 

"Problem" polega jedynie na tym, że zauważyłeś omyłkę po dość długim czasie - ale ja tutaj problemu nie widzę. Pracownik WK powinien to wyłapać, ale nie wyłapał. Dlatego korekta badania (nowe zaświadczenie) i do WK wymienić DR (albo poprawią w adnotacjach). Skoro klient zacznie od Ciebie i do WK uda się z poprawionym badaniem to nie widzę powodu żeby WK próbował cofnąć uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy!!

 

Jak widzisz większość doradza korektę - z odpowiednim opisem i będzie naprawdę OK!

 

Chwali Ci się nawet, że sam zauważyłeś błąd i chcesz go sam naprawić!! Brawo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób masz dwa wydane zaświadczenia z różnymi danymi pod tym samym numerem w rejestrze. Ja bym zrobił USTALENIE DANYCH z odpowiednim opisem, z datą obecną.

Tylko korekta zgodnie z par 9 rozp 776.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zauważyłeś błąd
raczej ktoś inny
klient przyjeżdża bo nie może zrobić BT ze względu na niezgodność danych faktycznych z DR
żeby urzędnik nie był zbyt upierdliwy.
jak widać' date=' nie był upierdliwy przyjmując błędne zaświadczenie

 

oddać kasę za DR jeśli zajdzie taka potrzeba.
w tym przypadku to wypadałoby do spółki z urzędnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko korekta zgodnie z par 9 rozp 776.

 

To oczywiste, tylko co oznacza "wystawia nowe zaświadczenie", ze wskazaniem na NOWE - nowe skorygowane z datą i nr. pierwotnego, czy całkiem nowe z datą korekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe skorygowane z datą i nr. pierwotnego

 

W zaświadczeniu nie ma miejsca na datę wystawienia, więc zostaje stara data badania. W uwagach można dopisać, że to korekta oczywistej omyłki.

 

[ Dodano: 19-10-2016, 17:41 ]

w tym przypadku to wypadałoby do spółki z urzędnikiem

 

I do spółki z właścicielem, który potwierdził zgodność danych w karcie informacyjnej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data korekty pozostanie w rejestrze wraz z pozycją, która była korygowana.

 

Podsumowując: korekta badania "przed pierwszą rej" z opisem w uwagach o błędzie pisarskim, przestawieniu cyfr. Do tego dołączylbym zdjęcia TZ oraz pola VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew. trochę mnie uspokoiliście.

pomyłkę wyłapał inny diagnosta na innej stacji.

właściciel był u mnie z autem i wszystkimi dokumentami i dokładne sprawdziłem i ewidentnie jest mój błąd. nr we wszystkich dokumentach niemieckich są takie jak na aucie.w aucie brak znamion ingerencji w pole numerowe i tabliczkę znamionową.

 

co do kosztów finansowych już umówiłem się z właścicielem ze w razie wymiany DR oddam mu za wymianę.

 

jutro spróbuje pojechać do WK a jeśli się nie uda to chociaż zadzwonić z pytaniem jak oni to widzą i czy będą robić problemy.

 

[ Dodano: 19-10-2016, 20:04 ]

aaa co do korekt zaświadczeń to np mój wydział chce żebym im drukował duplikaty z opisem co i jak było poprawiane i dołączają to do błędnego oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dziś do WK.kierownik wydziału mówił żeby zrobic korekte pierwszego badania a ktoś tam inny kto do mnie później dzwonił mówi żeby zrobić normalnie badanie techniczne okresowe z opisem ze w DR jest błędny vin itd.

tylko trochę mi to śmierdzi bo jak mam zrobić pozytywnie OBT jak jest niezgodność danych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik wydziału mówił żeby zrobic korekte pierwszego badania
Tak i tylko tak. Wynika to skąd inąd z rozporządzenia, o czym wspomniał np. markes30. Tam nie ma słowa do jakiego czasu można badanie korygować. Jest ewidentny błąd, więc trzeba go poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tam inny kto do mnie później dzwonił mówi żeby zrobić normalnie badanie techniczne okresowe z opisem ze w DR jest błędny vin itd.

 

I to niestety pokazuje, że pracownicy WK (niektórzy) nie mają pojęcia o badaniach technicznych :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.