Skocz do zawartości

Motorower Romet Ogar 1985r - brak tabliczki znamionowej


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy

Romet Ogar 200 czasem fabrycznie nie miały tabliczki znamionowej a warunkach technicznych mamy:

"

Dz. U. 305 z 2015 r

4. Motorower powinien być ponadto wyposażony w:

1) numer rozpoznawczy lub numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), umieszczony w sposób trwały na ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym oraz tabliczkę znamionową; "

 

Kojarzy mi się jakieś wyłączenie. Możecie mi odpowiedzieć czy faktycznie były zwolnione z tabliczki znamionowej ? (mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi odpowiedzieć czy faktycznie były zwolnione z tabliczki znamionowej ? (mogę się mylić)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=166922#166922

Przepisy z 1968 przewidywały "tabliczkę metalową" dla pojazdu samochodowego . Motorower już wtedy nie był uznawany za pojazd samochodowy . Trzeba prześledzić co było potem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

W przypadku braku TZ w omawianym Romecie dajecie N i do WK po skierowanie na tabliczkę czy jakiś inny sposób postępowania??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.2e) Brak tabliczki znamionowej albo jest nieczytelna - N 

Kolego, diagnoście nie wypada nawet o takie rzeczy pytać, no chyba że nie jesteś UDS-m wtedy byłbyś w jakimś stopniu usprawiedliwiony. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a co w przypadku jeśli omawiany Romet jednak ma tabliczkę znamionową ale nie zastępczą taką z OSKP tylko inną, wyglądającą jak oryginalna rometowska??

Dlaczego pytam?? Bo co 2 lata przyjeżdża taki Romet na BT i TZ ma. Kilka dni temu miałem kolejnego który tej tabliczki nie ma i zacząłem szukać informacji co jak i dlaczego jej nie ma i trafiłem właśnie na informacje ze one nie miały fabrycznie tabliczki o czym wcześniej nie miałem pojęcia. Co zrobić przy kolejnym BT tego pierwszego?? Drążyć skąd tabliczka czy "zostawić jak jest" i podejść do tego że jak ma to ma i nic mnie do tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dawid1987 napisał:

one nie miały fabrycznie tabliczki

To jak został zarejestrowany, skoro wówczas to była jedyna cecha identyfikacyjna?

7 godzin temu, dawid1987 napisał:

Drążyć skąd tabliczka czy "zostawić jak jest" i podejść do tego że jak ma to ma i nic mnie do tego??

Nie dysponujemy wzorem TZ więc nie drążyłbym tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.