Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
aboz

Street kart

Polecane posty

aboz

Zadzwonił do mnie człowiek z Niemiec z pytaniem, czy jest możliwe zarejestrowanie w Polsce pojazdu typu street kart. Jest to model F-kart 200. Pojazd jest dopuszczony do ruchu po drogach publicznych, posiada tablice rejestracyjne, oświetlenie itp. Moc oscyluje w okolicach 13-14 KM co daje maks. 10,30 kW. Nie wiem czy to to ma homologację i do jakiej kategorii został sklasyfikowany. Problemem właściciela jest fakt, że od 01.01.2017 pojazd ten nie przejdzie TUV, bo zmieniają się przepisy niemieckie (i ktoś narzeka, że tylko u nas prawo działa wstecz). Normalnie sprawę bym zakończył stwierdzeniem, że się nie da, ale po przeglądnięciu internetu zaintrygowało mnie to mocno. Powstaje pytanie jak się do takiego pojazdu odnieść jeśli faktycznie jest dopuszczony do ruchu zgodnie z przepisami europejskimi? I co zmienia się w przepisach niemieckich lub europejskich, że nagle ów pojazd nie może poruszać się po drogach publicznych? Dodam tylko, że tenże egzemplarz posiada "kabinę-klatkę".

Dane pojazdu ze strony producenta http://streetkarts.at/f-kart-200-standard/

Paprock

No może i na zachód od Odry od nowego roku będą obowiązywały warunki techniczne do naszych podobne:

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 168/2013 z dnia 15 stycznia 2013 r.

w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów dwu- lub trzykołowych oraz czterokołowców (strona 94).

A na dzisiaj to pogubiłem się w obowiązujących przepisach tyczących Gadów sprowadzanych do naszego kraju.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.