Skocz do zawartości

egzamin praktyczny Luboń k/Poznania


piechu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co słyszałem nikt stąd jeszcze nigdy nie był w Luboniu na egzaminie, więc nie wiadomo, co się tam dzieje. Zresztą wystarczy popatrzeć na forum w tym dziale, żeby się o tym przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda wielu było i pisało o pojazdach. Ja byłem w 2013 był Polonez w gazie; Solaris miejski; stara cysterna paliwowa nie pamiętam na czym; później podstawiono też Oktawię jednego z organizatorów, ale ja już skończyłem. Robiłem autobus pierwsze w kraju i na 100, trzy w jednym: okresowe, DIP, Bus100 :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzamin Warszawa 26.10.2016

auta które były to lanos z gazem ciężarowy, autobus turystyczny duży 100, samochód ciężarowy z cysterną stałą oraz przyczepa cysterna.

Zdawalność 99% było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z Kolegów Koleżanek był na egzaminie praktycznym w Luboniu
Egzamin Warszawa
Z tego co słyszałem nikt stąd jeszcze nigdy nie był w Luboniu na egzaminie,

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dnia 30.11.2016 zdawałem egzamin praktyczny w Luboniu. Komisja egzaminacyjna była w takim samym składzie jak na egzaminie teoretycznym w Poznaniu(dwóch Panów Michałów i Pan Rafał). Z mojej strony mogę powiedzieć tyle, że strach ma wielkie oczy. Pojechałem na egzamin z przekonaniem, że się nie uda, a to dlatego, że wszystko zaczęło mi się mieszać i do tego nerwy. W praktyce okazało się, że Panowie z komisji byli naprawdę wyrozumiali dla tych, co nie do końca sobie radzili z danym zagadnieniem. Moim zdaniem jeśli ktoś podchodził pewnie do zagadnienia i było widać, że wie co robi, to nie było problemów z zaliczeniem egzaminu, a jeśli ktoś się motał, kręcił, to dostawał dodatkowe pytania(zdawalność ok40-50%). Pojazdy w dniu egzaminu:

Volvo FL, Skoda fabia z 2016, Renault Kangoo(nie pamiętam roku prod), Autobus miejski Solaris Urbino 12 - o ile dobrze pamiętam. Niestety nie było czasu i możliwości przyjrzeć się wszystkim pojazdom.

Pytania, które zapamiętałem:

- przeprowadzić OBT i wystawić zaświadczenie

- ogumienie, wszystko o oponach oraz czy są odpowiednio dobrane(w autobusie były źle dobrane na przedniej osi, za mała nośność). Pytania odnośnie opon miało ok. 5 osób, więc warto ten temat mieć opanowany.

- szyby, ocechowanie oraz minimalna przepuszczalność światła

- na podstawie wydruku a analizatora spalin ocenić czy dany pojazd spełnia wymagania i wystawić zaświadczenie

- wymagania dla pojazdu do przewozu towarów niebezpiecznych - FL

- na podstawie autobusu przeprowadzić DBT dla BUS 100, wymienić warunki, których nie spełnia i wystawić zaświadczenie

- zabrany dowód rejestracyjny za przyciemnione szyby, przeprowadzić badanie, wystawić zaświadczenie

Chyba z grubsza tyle, co zostało mi w głowie.

Moje zagadnienie dotyczyło przeprowadzenie DBT dla autobusu szkolnego, wymienić warunki, których nie spełnia oraz wystawić zaświadczenie. Egzamin zdany :)

Dziękuję kolegom, którzy dzielą się informacjami jak i doświadczeniami. Jeśli, ktoś ma odrobinę chęci, to na forum można się naprawdę wiele dowiedzieć .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egz 30/11/2016 wroclaw

komisja- ok

auta

peugot z 2004 - gaz

autobus 100- nowa setra

wv t4 - miał hak

adr- chyma mercedes

pytania

gaz- identyfikacja poj ozaczenia butla-tdt (wszystko się zgadzalo) omowic wyniki obd- gaz był przekroczony na obr 2000-300 tys spr zawieszenia i ukl. kierowniczego

autobus identyfikacja - tabliczka omowic spr ustawienia swiatel omowic swiatlosc

spr foteli pasów podac klasy zamontowanych lusterek

t4- identyfikacja badanie haka

adr- nie pamiętam spelnial FL

dodatkowow była geometria - ksera nalezalo zapisac czy katy + czy - (trawolo to 2 min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na egzaminie praktycznym tak jak na teoretycznym można skorzystać z rozporządzeń i ustaw ? czy trzeba wszystkie szczegóły z głowy podawać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potwierdzam to co kolega Michał986 napisał ,Ja miałem emisja spalin auto benzynowe skoda 2016r {w realu była w dieslu ,ale miałem sobie wyobrazić ze to PB} ogólnie wszystko o emisji spalin dane wartosci jakie warunki obroty silnika ,dodatkowo do wypełnienia zaswiadczenie i ustalenie daty nastepnego badania tej skody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na egzaminie praktycznym tak jak na teoretycznym można skorzystać z rozporządzeń i ustaw ? czy trzeba wszystkie szczegóły z głowy podawać ?

 

 

W moim przypadku przed przystąpieniem do zagadnienia zapytałem czy mogę otrzymać tabelę Dz.I załącznik 1,2. w celu wyszczególnienia w zaświadczeniu warunków, które nie zostały spełnione. Egzaminator stwierdził, że jak najbardziej i zaznaczył, że mogę korzystać tylko z tabel, nie zaglądając w inne przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.