Skocz do zawartości

Zaświadczenie po badaniu OBT + GAZ


petrys17

Rekomendowane odpowiedzi

daje drukuj, ilość 2 wydrukuje zawsze 1
właśnie to sprawdziłem,i drukuje tyle ile mam ochotę,co prawda wszystkie zaświadczenia jako oryginale,ale drukuje.Może masz coś nie tak z drukarką,albo w opcjach programu.

 

[ Dodano: 16-11-2016, 09:05 ]

Natomiast przy badaniu na VAT drukuje 3 egzemplarze,pierwszy jako oryginał,a dwie kolejne jako kopie 1/2 oraz 2/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    11

  • kpininski

    8

  • biker100

    8

  • Paprock

    7

Jest opcja że można ustawić czy orginał czy DUPLIKAT masz kolego coś żle ustawione w ustawieniach

 

[ Dodano: 16-11-2016, 12:54 ]

Pracuję na tym PROGRAMIE już sporo i jest okej ,miałem poprzedni DEKRE tragedia co stale uwagi pokontrolne a przedstawiciel duże oczy robił zawsze gdzie mu zgłaszałem nie raz że żle zaświadczenia wystawiał itp. także tel do przyjaciela do pana i ci ustawi tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, niektórzy (tak jak my) drukują dwa egzemplarze zaświadczeń i załączników. Jeden dla klienta, drugi do archiwum. Uratowało nam to tyłek po ostatniej "przygodzie" z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że jak program coś się z nim stanie a już taka sytuację miałem zawsze coś zostaje własne RWD ,tez zaświadczenia trzymam kopie a orginał dla klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak, tylko po co ?
Zdarzają się sytuacje, o których się nie śniło nawet największym mędrcom. Uwierz, że gdybym tego nie przeżył, to uznałbym za bajkę. Później dwa miesiące klepania z zaświadczeń i udało się odzyskać bazę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, niektórzy (tak jak my) drukują dwa egzemplarze zaświadczeń i załączników. Jeden dla klienta, drugi do archiwum. Uratowało nam to tyłek po ostatniej "przygodzie" z systemem.

A czy ja Komuś nie pozwalam :? Nawet nie zapytałem po co... Drukujcie ile chcecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz program nie ma do wyboru OKRESOWE + GAZ jest tylko Okresowe i po zarejestrowaniu badania dodaje się dopiero gaz. Program SKP Pro.

Niestety też pracuje na tym programie w dodatkowej stacji i ostatnio miałem problem bo przyjechał pan na badanie przystosowania pojazdu do hak. Pojazd wyposażony w instalacje gazową oczywiście żądam dokumentacji na lpg i dr. Po badaniu wpisuje do rejestru wszystkie dane łącznie z protokołem i decyzją lpg .I zoonk bo program xxx zlicza 35zł plus 63 zł za gaz !!! czy coś źle zrobiłem - nie wiem chyba nie!!!Dzwoniąc do producenta oprogramowania dowiedziałem się tylko że gazu przy takich badaniach sie nie wpisuje do rejestru i że źle zrobiłem oraz że on nie jest od porad dla diagnostów.Na koniec rozmowy niesympatycznej że trzeba sie doszkalać i jeżdzić na jego szkolenia to bym wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kpininski, czy masz w podziale badań zgodnie z DzU art.81 ust.2 OKRESOWE + GAZ czy samo OKRESOWE? Jest tylko OKRESOWE i zakres czynności które należy wykonać przy tym badaniu, to samo dotyczy DODATKOWE lub ZGODNOŚCI Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI. A to, że niektórzy producenci tworzą program używając dodatkowych podpowiedzi i udogodnień nie znaczy, że jest to zgodne z Ustawą, chociaż pomaga to w pracy. Nie rozumię dlaczego przy badaniu HAK wpisujesz dane od gazu? Przecież wypowiadasz się i oceniasz poprawność montażu haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię dlaczego przy badaniu HAK wpisujesz dane od gazu? Przecież wypowiadasz się i oceniasz poprawność montażu haka.

 

PORD:

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podle-gającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

poz.776

7. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust.12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię dlaczego przy badaniu HAK wpisujesz dane od gazu?

Ponieważ obliguje go do tego ustawa:

"...12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego..." Art 81 PoRD.

 

a badanie haka to badanie (jakby maślanie to nie wyszło):

"...4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla..." Art. 71 PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kpininski, czy masz w podziale badań zgodnie z DzU art.81 ust.2 OKRESOWE + GAZ czy samo OKRESOWE? Jest tylko OKRESOWE i zakres czynności które należy wykonać przy tym badaniu, to samo dotyczy DODATKOWE lub ZGODNOŚCI Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI. A to, że niektórzy producenci tworzą program używając dodatkowych podpowiedzi i udogodnień nie znaczy, że jest to zgodne z Ustawą, chociaż pomaga to w pracy. Nie rozumię dlaczego przy badaniu HAK wpisujesz dane od gazu? Przecież wypowiadasz się i oceniasz poprawność montażu haka.

czyli Pana zdaniem przeprowadzając badanie przystosowania pojazdu pod hak z instalacja lpg nie wymagamy dokumentacji technicznej lpg i bez tej dokumentacji wpuszczamy pojazd na hale diagnostyczną !!! tak

 

[ Dodano: 17-11-2016, 12:39 ]

poz.776

12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Święta racja i tego powinien trzymać się diagnosta.

A nie tego

Po badaniu wpisuje do rejestru wszystkie dane łącznie z protokołem i decyzją lpg .I zoonk bo program xxx zlicza 35zł plus 63 zł za gaz !!!

 

Tak to jest jak program wykonuje badanie za diagnostę! Jak diagnosta zaznaczył pozycję w cenniku gaz to czego się spodziewa?? Program doliczył...

A ciężko to tak ręcznie wpisać??? Tylko żeby program wpisał???

czyli Pana zdaniem tabelka od gazu jest tylko dla badan okresowych???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poz.776

12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. Dla zbiorników gazu LPG, dla których nie określono numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego, zamieszcza się numer zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej przez ten organ.

Święta racja i tego powinien trzymać się diagnosta.

A nie tego

Po badaniu wpisuje do rejestru wszystkie dane łącznie z protokołem i decyzją lpg .I zoonk bo program xxx zlicza 35zł plus 63 zł za gaz !!!

 

Tak to jest jak program wykonuje badanie za diagnostę! Jak diagnosta zaznaczył pozycję w cenniku gaz to czego się spodziewa?? Program doliczył...

A ciężko to tak ręcznie wpisać??? Tylko żeby program wpisał???

 

 

czyli Pana zdaniem tabelka od gazu jest tylko dla badan okresowych???

Moim zdaniem to ja wykonuję badanie a nie program. Tabela jest tylko do badania odnośnie "gazu". Jak tą pozycję zaznaczysz rejestrując pojazd do badania to pojawia się ta właśnie tabela. I nie myl tu rodzaju badania z tą konkretną pozycją z cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Pana zdaniem tabelka od gazu jest tylko dla badan okresowych???

Moim zdaniem to ja wykonuję badanie a nie program. Tabela jest tylko ułatwieniem.

czyli z tej tabelki można w ogóle nie korzystać nawet przy badaniach okresowych ???

moim zdaniem ja wykonuje badanie a program ma być ułatwieniem a nie utrapieniem diagnosty i jeszcze diagnosta ma się zastanawiać kiedy może użyć tabelkę a kiedy nie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyli z tej tabelki można w ogóle nie korzystać nawet przy badaniach okresowych ???

Pewnie że tak. Jak masz pojazd bez LPG to po co Ci tabela :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaznaczysz pozycji z cennika odnośnie "gazu" (63zł) to nie będziesz miał tabelki.

też jest dobrze tak.

Odpowiedz sobie na to pytanie sam-jakie badanie wykonałeś?? Zwykłe okresowe czy z gazem??? I jaką opłatę pobrałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu badanie okresowe z gazem to też badanie okresowe . Badania dzielimy na okresowe i dodatkowe.Ja wiem jakie badanie wykonałem i jaka opłatę pobrałem . Forum norcomu jest po to aby sobie pomagać i rozwiewać pewne wątpliwości a nie jak pan - odpowiedz sobie sam na pytanie . Dziękuję

dziś nie jestem przy tym programie ale jak będę jutro to się wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.