Skocz do zawartości

Zaświadczenie po badaniu OBT + GAZ


petrys17

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z lpg i nie chcę tabelki to wpisuje w uwagach i też jest dobrze tak.

Pamiętaj, że każdy program ma swoje humory. Twoim zadaniem jest tak zapanować nad nimi, aby finalnie w dokumentach (zaświadczenie, rejestr) znalazły się wymagane informacje. Czy wykorzystasz to co oferuje program, czy wykonasz to ręcznie nie ma znaczenia, w efekcie masz mieć to co ustawodawca wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    11

  • kpininski

    8

  • biker100

    8

  • Paprock

    7

Dzwoniąc do producenta oprogramowania dowiedziałem się tylko że gazu przy takich badaniach sie nie wpisuje do rejestru i że źle zrobiłem
Proszę nie zapominać o wypowiedzi EKSPERTA :evil:

O jakości szkoleń można sobie właśnie wyrobić zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kpininski, ja pomagam.

A teraz pytanie do Ciebie-a ty ile razy pomogłeś :? I nie obrażaj się proszę tylko spójrz prawdzie w oczy...

jak będę jutro to się wypowiem.

Dobrze poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za młody jestem i zbyt nie doświadczony jestem aby komuś pomagać czy doradzać aby kogoś na mine nie wpuścić . Naprawdę są na tym forum ludzie którzy mają ogromną wiedze na temat badań technicznych w Polsce i ich słucham .Od początku swojej kariery diagnosty samochodowego pracowałem na jednym programie i do dziś na nim pracuje i jestem z niego bardzo zadowolony ale od jakiegoś czasu dorabiam na innej stacji i tamten program ni w ząb mi nie podchodzi a pracuje na nim już 10 miesiąc i chyba trzeba program zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kpininski czy może byłeś na szkoleniu organizowanym przez zarząd OSDS-u wraz ze starostwem choszczeńskim październikowym w Choszcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ja wiem jakie badanie wykonałem i jaka opłatę pobrałem .

 

Kolego też obecnie robię na tym programie i sprawdzałem to co piszesz i u mnie nie ma takiej możliwości żeby skasowało za gaz przy haku jak się nie zaznaczy w cenniku gazu. Myślałem że może jest opcja wybrania tabelki z gazem po przejściu do badania, ale nie ma. Ja prot. z gazu dopisuję z ręki. Robiłem już na Patronacie i Tuvpolu. i powiem szczerze że każdy z tych trzech ma jakieś ale. Najgorzej pracowało się na Tuvpolu, przy każdym trzeba myśleć bo potrafi wyprowadzić w maliny. Jak robisz na okręgówce to uważaj na SKPPRO przy nowych ciężarówkach pow. 3,5t. bo potrafi dać na 2 lata lub dopełnić do 5 lat. Oraz przy ADR też walnął mi na dwa. Do dowodu wbiłem dobrze, ale w rejestrze zapisał na 2 lata. Także na każdym trzeba się pilnować i go poznać. Do każdego da się przyzwyczaić. Najgorzej jak się robi tak jak Ty na dwóch naraz to dopiero trzeba się pilnować. Też tak kiedyś robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na SKPPRO
dopełnić do 5 lat.
przecież to jest niezgodne z przesłaniem podmiotu z cetralnej polski - ile on potu wylał na obalenie teorii dopełniania, a jednak można :P:P:evil::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później dwa miesiące klepania z zaświadczeń i udało się odzyskać bazę.

 

A co przeklepiesz, jak w zaświadczeniu nie ma np numeru DR ?

Wszystko poza numerem DR i rodzajem paliwa. Zwłaszcza załączniki do ADR, zmian czy bus100. Tak się czasem zdarzy, że coś jest w zaświadczeniu a nie ma tego w rejestrze i na odwrót. Na szczęście udało się odzyskać część tabel i numery dokumentów się odnalazły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezgodne z przesłaniem podmiotu
może i tak,ale dopełnia bez problemu.Natomiast przy pojazdach pow 3,5 T nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy takie dopełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pojazdach pow 3,5 T nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy takie dopełnienie.

 

A to ciekawe bo mi tak robi prawie cały czas z nielicznymi wyjątkami i nie wiem skąd one się biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś w ustawieniach

 

W ustawieniach nic takiego nie znalazłem.

Już chyba wiem o co chodzi. Zrobiłem na wersji demo badanie adr+okresowe i wyliczyło na dwa lata. Tak się dzieje jak się robi adr. Jak zrobiłem bez adr-a to wyliczyło rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wiem, że to Diagnostów nie dotyczy ale będąc przy temacie Gazu zapytam, czy kierowca poj. kat M1 musi przedstawić dokument dozorowy na zbiornik gazu (protokół, decyzja) podczas kontroli Policji. Jeżeli tak to prosiłbym o podstawę prawną. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego paragrafu na wożenie certyfikatu.

Nigdy nie woziłem, nigdy nie okazywałam (nikt nie winszował sobie) protokołu i decyzji na zbiornik gazu.

Może kontrolującym coś się z innymi urządzeniami pomerdało. Nie wiem... Może platformy, żurawie, dźwigi, windy. Może zachodzi potrzeba rzucić okiem do ustawy o transporcie drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyjechał mi gość na OBT + GAZ zbiornik producent IRENE wszystko sie zgadza wszystkie nr ok protokół jest a niema decyzji zbiornik ważny do 2019 proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik producent IRENE wszystko sie zgadza wszystkie nr ok protokół jest a niema decyzji
- wszystko to się dopiero może pozgadzać pod warunkiem, że jeden i drugi dokument do wglądu przedstawiony zostanie, na dodatek przez TDT sygnowane. Dyrektora TDT. Nie mylić z UDT.
Należy wpisywać [...], a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.