Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny w Domasławiu k/Wrocławia


Dionizy62

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    11

  • mlodydrifter

    10

  • blakop

    6

  • piter1973

    3

Witam bylem 21.12.2016 we wroclawiu. Autobus do 100 to sprinter powyżej 5 ton trzeba pamietac ze ma dwie tabliczki jako nowy i po zabudowie na autobus mial zwalniacz, byla auto-laweta nowe iveco, ale jeszcze nie przerobiona na najazd, byl peugeot 2007 rok z gazem i adr ale pozniej przyjechal nie wiem dokladnie jaki ale chyba cysterna do 12 ton, mialem auto z gazem udalo sie zdac. Dziekuje wszystkim za pomoc bo forum jest bardzo pomocne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 stycznia będę miał egzamin praktyczny w Domasławiu :-) jak byłem na kursie to ludzie chwalili sobie tam ekipę egzaminatorów, ponoć normalni ludzie a nie urzędasy :-) wiecie może coś jeszcze na temat tych pojazdów do badania? Wiem że w krk często dla adr nie dają odpowiednich dokumentów i na tym można polecieć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ADR było VOLVO 24 tony - FL, Pomoc drogowa IVECO po zmianach konstrukcyjnych przerobione z Izotermy Autobus Tempo 100 powyżej 5 ton czyli M3. Sam przebieg egzaminu wiadomo stres jest ale po wylosowaniu pytania jest lepiej. Mój egzamin wyglądał tak, że zacząłem omawiać zagadnienie i kiedy egzaminator zauważył, że orientuje się w temacie przerwał mi i było parę pytań dodatkowych ale raczej proste i wynik pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Pytania losowane ,praktycznie wszystko możesz trafić.Dlatego masz czas minimum 15 min. na przygotowanie się do odpowiedzi.Radzę niektóre parametry wynotować na karteluszkę i w kieszeń do ewentualnego podglądu.Stres może rozwalić najlepszą pamięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,bylem dzisiaj w Krakowie na egzaminie.Rano opisówka to byla pojazd cysterna adr po kolizji drogowej,uszkodzone elementy ramy,a o 13,30,na o skp przyjechał pojazd samochód ciezarowy z dzwigiem na badanie techniczne przed pierwszą rejestracją w kraju,wymień potrzebne dokumenty i opisz szczególowo sprawd

zenie układu kierowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A dokument na ogrzewacz i ABS? cysterna o której wyżej piszą to pojazd kategorii N3 :-)

 

[ Dodano: 21-01-2017, 15:58 ]

A coś takiego, jak świadectwo dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych?? Musiny o to prosić przed każdym badaniem cysterny? Takie pytanie też, czy to świadectwo zastępuje zaświadczenie z tdt na zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadectwo dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych?? Musiny o to prosić przed każdym badaniem cysterny?

Nie.

czy to świadectwo zastępuje zaświadczenie z tdt na zbiornik?

Nie.

Ps. to zaświadczenie to protokół/decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 21-01-2017, 15:58 ]

A coś takiego, jak świadectwo dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych?? Musiny o to prosić przed każdym badaniem cysterny? Takie pytanie też, czy to świadectwo zastępuje zaświadczenie z tdt na zbiornik?

 

nie proś na egzaminie świadectwa dopuszczenia a już nie mów na to czerwony pasek. pamiętaj . że na podstawie twojego badania klient dopiero wyrobi w tdt to świadectwo (jeśli to 1 badanie dodatkowe adr ) lub przedłuża ważność świadectwa.

poproś o DR , zaświadczenie o zwalniaczu , abs ( jeśli wymagany ) , zaświadczenie o ogrzewaczu ( jeśli występuje ) , protokół tdt na cysternę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, jakie dokumenty potrzebujemy przy badaniu cysterny adr? :-)

- dowód rejestracyjny

- protokół z TDT

- zaświadczenia od producenta na zwalniacz, ogrzewacz i ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahas więc już wszystko jasne :-) musiałem, że skoro cysterna to coś więcej oczekują :-)

Temat potrzebnych dokumentów ogarnięty, teraz pytanie numer dwa :-) po przeprowadzonym badaniu technicznym, oczywiście pozytywnym, wystawiamy zaświadczenie nr7, wbijamy wynik badania w dowód i pobierany opłatę 1zł na cepik i opłatę za badanie okresowe samochodu ciężarowego powyżej 16t w wysokości 176zł i za badanie specjalistyczne na przewóz towarów niebezpiecznych w wysokości 85zł :-) dobrze kombinuje, czy znów źle? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinuje,

Widzę,że wolisz kombinować niż jasno przedstawić pytanie, o które prosiłem parę postów wcześniej...

Ale cóż, ja się nie napraszam. W końcu to Ty masz problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zapytam ciebie Grzegorz, przykładowo jesli robimy badanie tylko dodatkowe np adr to wydajemy zaświadczenie do adr ale czy zwykle tez wydajemy i wpisujemy w nim tym badania dodatkowe? Bo jesli jest okresowe i adr to wiadomo ze obydwa zaświadczenia a jesli tylko dodatkowe? I tak samo np z autobusu na 100 jesli tylko dodatkowe robimy to zaświadczenie do autobusu na 100 ale czy tez zwykle zaświadczenie wypisujemy? Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli robimy badanie tylko dodatkowe np adr to wydajemy zaświadczenie do adr ale czy zwykle tez wydajemy i wpisujemy w nim tym badania dodatkowe?

 

"§ 4. 1. Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia i pkt 9.1.2.3 umowy ADR, dla którego umowa ADR wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta wykonujący badanie techniczne pojazdu wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. Wzór oraz sposób wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.

 

I tak samo np z autobusu na 100 jesli tylko dodatkowe robimy to zaświadczenie do autobusu na 100 ale czy tez zwykle zaświadczenie wypisujemy?

 

"3. Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, jest określony w załączniku nr 6 do rozporządzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to jak podejść do egzaminu praktycznego :-) w Domasławiu jest cysterna 24t fl. powiem szczerze, na egzamin teoretyczny uczyłem się wszystkiego prócz adr i teraz są braki :-). Chcę po prostu wiedzieć co wymagany, co wystawiamy po badaniu. Na co zwracamy uwagę :-) pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zwracamy uwagę

Na szczegóły...

w Domasławiu jest cysterna 24t fl.

A ja nie wiem co to za pojazd...

co wystawiamy po badaniu.

A to zależy po jakim badaniu...

Chcę po prostu wiedzieć

Co DOKŁADNIE chcesz wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.