Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny w Domasławiu k/Wrocławia


Dionizy62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    11

  • mlodydrifter

    10

  • blakop

    6

  • piter1973

    3

W tym problem, że nie byłem jeszcze na praktycznym i nie wiem co powinienem wiedzieć :-o

 

nie martw się . też nie byłem orłem z ADR a na praktycznym wylosowałem ADR i zdałem . najwięcej chłopaków oblało na lanosie z lpg+hak zarej jako ciężarowy ( warszawa ). wczytaj dobrze polecenie z pytania kilka razu , ważna są szczegóły .

 

[ Dodano: 24-01-2017, 12:44 ]

[quote="mlodydrifter" Chcę po prostu wiedzieć co wymagany

 

to zależy od rodzaju ADR ( fl . at , ox , ex )

, co wystawiamy po badaniu.

 

zależy po jakim badaniu. po pierwszym dodatkowym ADR tylko zaświadczenie o spełnieniu wymogów do przewozu danego ADR . każde kolejne badanie to już raczej okresowe z dodatkowym.

 

Na co zwracamy uwagę :-)

 

na szczegóły , gasnice , zwalniacz , abs , nalepki na cysternach , WAŻNOŚĆ protokołu / decyzji na cysternę ( nie myl z tzw czerwonym paskiem ) , uziemienie . wyposażenie zależy także od konkretnego przypadku ( fl . at , ox , ex ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy był dzisaj ktoś z kolegów na praktycznym w Domasławiu? bo koledzy tam mieli taka zielona ksiazke do nauki i potrzebuje tytuł tej ksiazki bo chciałem nabyć takową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, 25 byłem w Domasławiu na praktycznym , poszedłem w pierwszej grupie bo do domu 500km ;)

 

Z racji isz , każdy tu zagląda tylko jak coś chce, a później znika, to ja osobiście postanowiłem się podzielić ;)

 

Miałem za zadanie identyfikacje pojazdu i uzupełnienie załącznika nr 3 do rozporządzenia, oczekiwali ode mnie też tego abym obliczył z tabliczki znamionowej DMC ciągniętej przyczepy z hamulcem i bez niego .

Kazali mi tez odczytać typ haka i jego maksymalny uciąg, a także prosili o podanie nacisku pionowego na kulkę haka,

 

. Następnie prosili o sprawdzenie złącza haka, w zielonej t4 jest to złącze 13 w każdym bądź razie starego typu które montuje producent VW . Sprawdzenie polegało na podpięciu maszynki i sprawdzeniu każdego układu świetlnego ;)

 

Na koniec pytanko o szyby, czym mierzymy dopuszczalna przepuszczalność światła .

 

później trochę żartów i wynik badania : pozytywny ;)

 

szczerze mogę każdemu polecić grupę egzaminatorów z Wrocławia i z Poznania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekiwali ode mnie też tego abym obliczył z tabliczki znamionowej DMC ciągniętej przyczepy z hamulcem i bez niego

 

Tego się nie da obliczyć z tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekiwali ode mnie też tego abym obliczył z tabliczki znamionowej DMC ciągniętej przyczepy z hamulcem i bez niego .

Co konkretnie odpowiedziałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji isz , każdy tu zagląda tylko jak coś chce, a później znika, to ja osobiście postanowiłem się podzielić

Doceniam takich ludzi. Mam nadzieję, że nie znikniesz tylko będziesz się udzielał na forum i służył pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekiwali ode mnie też tego abym obliczył z tabliczki znamionowej DMC ciągniętej przyczepy z hamulcem i bez niego

 

Tego się nie da obliczyć z tabliczki.

 

Dmc akurat się da obliczyć z TZ. MMC ustala producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bylem na tym egzaminie mialem ADR I zdalem ale czasami sie zastanawiam jak niektórzy dotarli do egzaminu praktycznego i oblewają na glupiej tabliczce znamionowej bo nie wie gdzie jest dmc a gdzie naciski na osie no to jest śmieszne... Mnie pytano z tabliczki cysterny i t4. Oznakowanie opon, szyby homologacja co oznacza E4 co oznacza 43R na szybie oraz cala budowa układu kierowniczego od kierownicy szczegółowo nawet z tym ze jest zamocowana na wieloklinie aż do koncowek drążków. Każdy element mialem omówić oraz którymi ruchami szarpaka co sprawdzimy (zwrotnice, lozysko ,resort) cysterna miała 2os skretna wiec caly zestaw drążków szedł od kolumny, a na koniec omówić co jest w dyfrze. Takze egzaminatorzy sprawdzają czy się ma w ogóle pojęcie o budowie. No i zaświadczenie wypisać musialem i zdane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc akurat się da obliczyć z TZ.

Ja tam się nie znam, ale zdaje się że od niedawna na tabliczce są wartości maksymalne.

Nawet te które były dopuszczalnymi stały się maksymalnymi.

W sumie to ja nie wiem gdzie teraz szukać dopuszczalnych .

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obliczenia DMC ciągnietej przyczepy z hamulcem i bez niego :

 

DMC z hamulcem: odjąłem DMC zespołu pojazdów od DMC pojazdu i mi wyszło ile może ważyć maksymalnie załadowana przyczepa ;)

 

Dmc bez hamulca : odpowiedzialem 750kg , bo to samochód osobowy i wiecej ciągnąć nie może .

 

[ Dodano: 28-01-2017, 19:21 ]

jest to złącze 13

 

Chyba 7pin N lub 7 pin S, bodajże nazywane one sa tez 12N i 12S. 13 stykowe to DIN

 

 

hm możliwe, że kazdy z nas ma na myśli inne złącze ;) ja mówię o 13 pinowym przekręcanym ;) >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.