Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny w Domasławiu k/Wrocławia


Dionizy62

Rekomendowane odpowiedzi

DMC z hamulcem: odjąłem DMC zespołu pojazdów od DMC pojazdu i mi wyszło ile może ważyć maksymalnie załadowana przyczepa

 

Dmc bez hamulca : odpowiedzialem 750kg , bo to samochód osobowy i wiecej ciągnąć nie może .

Ciekawe ilu z nas chciałoby pognać tych egzaminatorów . :lol:

od kierownicy szczegółowo nawet z tym ze jest zamocowana na wieloklinie

Już nie pamiętam w którym aucie była na stożku i klinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    11

  • mlodydrifter

    10

  • blakop

    6

  • Dawid1787

    3

No to teraz pytanie po co obliczać DMC przyczepy z hamulcem i bez, skoro w dokumentach wystawianych na SKP tych parametrów się nie określa, a i przy rejestracji się ich nie używa (już pomińmy ten nieszczęsny lapsus z KP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło ile może ważyć maksymalnie załadowana przyczepa ;)

A pozostałe warunki zostały spełnione?

 

7. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcem, ciągniętej przez samochód osobowy, samochód ciężarowy

i specjalny o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, nie może przekroczyć:

1) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,

2) dopuszczalnej masy całkowitej tych pojazdów,

3) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tych pojazdów przez producenta,

4) 3500 kg

 

[ Dodano: 28-01-2017, 20:56 ]

Dmc bez hamulca : odpowiedzialem 750kg , bo to samochód osobowy i wiecej ciągnąć nie może .

A pozostałe warunki zostały spełnione?

 

8. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulca, ciągniętej przez samochód osobowy, samochód ciężarowy

i specjalny o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, nie może przekroczyć:

1) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego;

2) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tych pojazdów samochodowych przez producenta lub połowy ich

masy własnej powiększonej o 75 kg, należy przyjąć mniejszą wartość;

3) 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pytali o to, to bym napisał odrazu :-) temat też jest taki, że uwalić mogli by na dzień dobry czy mnie czy kogoś innego. Proste podstawowe pytania i nic więcej :-P chcesz Grzegorz się dochodzić, to niech każdy jeździ zdawać do Krakowa, tam potrafią uwalić za jedno słowo źle przy ustawianiu świateł, albo o to, że zdarzyło Ci się przejść nad kanałem :-P więc zastanów się, czy to też tak ma wyglądać. Nie mam dobrej pamięci, nie zapamiętuje wgl dat, wzrokowcem też nie jestem. Ale mam doświadczenie, umiem też szukać informacji. Nikt nie powiedział, że każdy odrazu wszystko umie. jedno jest pewne panie Grzegorzu, braknie Panu życia żeby się wszystkiego nauczyć :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC z hamulcem: odjąłem DMC zespołu pojazdów od DMC pojazdu i mi wyszło ile może ważyć maksymalnie załadowana przyczepa ;)

 

To mogło Ci źle wyjść, gdyż np.:

 

"w przypadku pojazdów przeznaczonych do ciągnięcia przyczepy producent może określić inną, wyższą wartość maksymalnego nacisku osi tylnej i maksymalnej masy całkowitej stosowaną wyłącznie podczas ciągnięcia przyczepy;"

 

Dobra rada na przyszłość - NIE ODEJMUJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się to co kiedyś usłyszałem po tym jak TDT przejął egzaminowanie .

"Jak uczyli zgodnie z przepisami to była niska zdawalność , to zaczęli uczyć pod egzamin"

I później wychodzą takie kwiatki że diagnosta po egzaminach robi się głupi jak pójdzie do pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz Grzegorz się dochodzić,

Nie mam zamiaru bo to nie moja sprawa.ja tylko grzecznie zapytałem:"A pozostałe warunki zostały spełnione? "Po co się tak irytujesz? Wyluzuj troszkę, bo pracując już jako diagnosta możesz nie wytrzymać presji.

panie Grzegorzu

Jeśli" panie" to z dużej litery.

 

[ Dodano: 29-01-2017, 21:19 ]

braknie Panu życia żeby się wszystkiego nauczyć :-P

Jesteś pierwszą osobą,która aż tak źle mi życzy.

Ale cóż - za dobre złym płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co oznacza 43R na szybie i ten numer dalej?

 

Regulamin dot. homologacji nr. 43 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.