Skocz do zawartości

osobowy na ciężarowy


mama19787

Rekomendowane odpowiedzi

przebudowie a z busami przeroboinymi na autobus

 

Uściślając - z ciężarowego na autobus.

 

bądz zwiekszona liczba miejsc

 

Uściślając - w ciężarowym do 7,5 t (literalnie moim zdaniem tylko w VAN-ie)

 

to uważać i lepiej odpuścic

 

Nie odpuścić tylko wymagać dokumentu z uprawnionej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądz zwiekszona liczba miejsc to uważać i lepiej odpuścic
- zanim odpuszczenie nastanie, to lepiej tych kilku dziewiątych paragrafów nauczyć się jak pacierza na pamięć. Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli od przedsiębiorcy? czy od innej instytucji- mi sie WYDAJE :) że tu chodzi o przeróbkę busów co to potem przeładowane ludzi wożą, fotele pod okręcane do podłogi na pa.ę, ŻEBY WYELIMINOWAĆ TAKIE USTROJSTWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli od przedsiębiorcy?

 

Od przedsiębiorcy ma być dokument w przypadku zmiany rodzaju. A w przypadkach w/w ma być dodatkowo dokument z UPRAWNIONEJ JEDNOSTKI (jest ich kilka czy kilkanaście w kraju, poszukaj sobie listy ogłaszanej przez ministra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem wcześniej przebudowy i moja kierowniczka z wydziału mnie opierniczyła, że nie wołam oświadczenia, znowu w innym wydziale komunikacji szło to bez oświadczenia i nikt nawet sie o to nie pytał, a jeszcze inny wydział komunikacji w ogóle nie chciał przyjąć przebudowy bo jakis tam pan z WK stwierdzził że taka przebudowa nie może być wykonana i w ogóle faceta wygnał, to jest paranoja, znowu kolega po fachu był na jakimś szkoleniu sympozjum i tam usilnie twierdzono że na OSKP juz nie można robić przebudów sam juz nie wiem co myśleć

Powiem nawet, że pojawiają się tacy geniusze co nie rozumieją co to jest homologacja. Już spotkałem się z problemem zarejestrowania pojazdu, który był objęty homologacją II etapu... bo "foteli dokładać niewolno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś wytrzymać beż docinki .
przypomina mi to zachowanie jegomościa z centralnej Polski, zaczepia, opluwa ale jak coś w jego kierunku napisać to "ola Boga..." - Dario wybacz bo nie wiedzą co czynią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslę, że wszyscy powinniście wyluzować...

 

Dzisiaj kolega zapodał mi takiego cytata: "W mechanice najważniejsze są luz i tolerancja..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam podepnę się pod temat. Będę jutro wykonywał badanie na zmiany konstrukcyjne.

Samochód renault megane z ciężarowego na osobowy.

Pytanie mam tylko jedno bo gość chce zmiany i okresowe bo kończy się za 2 dni.

Przed 13.11 miałem opcje Okresowe + dodatkowe teraz już nie mam (patronat) dlatego zastanawiam się czy jak mu zrobię dodatkowe, później kolejny wpis do rejestru na okresowe to czy na podstawie DR z innym rodzajem pojazdu mogę mu zrobić badanie z wynikiem P?

Czy wariant dodatkowe - klient do WK i wtedy na PC okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma z tym problemu, że tam będzie ciężarowy a ja wydam zaświadczenie z okresowego na osobowy? Wiem, że jest to szczegóły przypadek bo wykonuje jedno po drugim ale ktoś może zarzucić dlaczego po tygodniu bym mu tego nie zrobił na stary dowód. Bo chyba nie ma podstawy prawnej do wykonywania na tej zasadzie. Ja to tłumaczyłem sobie tak: Robię razem jest ok bo to taki typ badania, ale gdy robię później na innym zaświadczeniu okresowe to już muszę mieć w dokumentach do co ma być, gdyż dodanie do rejestru tamtego badania zamknęło historie i teraz wykonując badanie mam się opierać na tym co mam obecnie. Wolę uważać dlatego dopytuje (unikam tel z WK) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma z tym problemu, że tam będzie ciężarowy a ja wydam zaświadczenie z okresowego na osobowy?

 

niby jest niezgodność z DR ale można to ująć jako "przypadek szczeglóny" . za 1 razem skonsultowałem to z Wk . zrobiłem już tak dla różnych WK , nawet uznawanych za "upierdliwe " - bez uwag . analogicznie - robimy np ZK z autobusu na specjalny ( bar , sklep) , jeśli na okresowym wpiszesz po staremu autobus to termin musisz dać na 6 m-cy a specjalnemu przysługuje na rok

 

[ Dodano: 27-12-2017, 21:36 ]

też mam patronat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma z tym problemu, że tam będzie ciężarowy a ja wydam zaświadczenie z okresowego na osobowy?

 

wytłumaczę inaczej - ZK bedą w tym przypadku polegały na zmianie rodzaju pojazdu z ciężarowego na osobowy . jeśli wykonasz juz ZK to jaki będzie rodzaj pojazdu podczas okresowego badania ? przecież to już nie będzie ciężarowy . jeśli wpiszesz w rejestr ciężarowy to musiałbyś dac N za niezgodność ilości miejsc , brak przegordy itd . zrób ZK a na okresowym śmiało wpisuj osobowy bo taki rodzaj pojazdu przed tobą stoi .

 

[ Dodano: 27-12-2017, 22:19 ]

Ale to tylko moje zdanie.

 

moje też. nie widze nic złego w rozmowie z WK .Lepiej zapytać / skonsultować niż później poprawiać ( najgorsze jak klient z obcego powiatu ).

 

[ Dodano: 27-12-2017, 22:20 ]

Grześ akurat jest w "specyficznym " starostwie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent innego programu, po krótkiej przewie, wprowadził ponownie badania łączne okresowe+ dodatkowe. Żaden producent nie powinien tego prawa, zapisanego w opisie do zaświadczenia, ograniczać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie patronatu, to chyba nie będzie to błąd jeżeli w takim przypadku zrobimy badanie okresowe i zmiany na jednym zaświadczeniu w następujący sposób. Wybrać rodzaj badania okresowe, bo inaczej nie możena w tym programie. Następnie w uwagach w pkt. 1 napisać, że wykonano badanie dodatkowe np. zmiany konstrukcujne (podając nr badania i pełną nazwę), pobrać odpowiednią opłatę i wykonać dwa badania na jednym zaświadczeniu. Niby będzie u góry na zaświadczeniu, że wykonano badanie okresowe ale w uwagach w pkt. 1 będzie opisane, że wykonano również badanie dodatkowe. To coś na zasadzie takiego aneksu. Wiadomo, że najlepiej było by jak producent oprogramowania jednak przywrócił by badanie okresowe plus dodatkowe ale póki co chyba nie jest to jakiś błąd. Być może jest to takie trochę naciągane ale może jest to lepsze rozwiązanie niż rozdzielanie badania okresowego plus zmiany na dwie pozycje w rejestrze. Z tego względu, że robiąc badanie dodatkowe po zmianach wszystko jest w porządku, ale wykonując już badanie okresowe mamy na stacji już samochód osobowy, a w DR jest jako ciężarowy (nie mówiąc już o liczbie miejsc). Chyba, że podciągniemy to pod usterkę drobną, za niezgodności i omyłki. Także temat wątpliwy, niezależnie jak byśmy zrobili, to w tym przypadku nie ma jednego pewnego rozwiązania. Tak nawiasem mówiąc to dzwonilem to Patronatu i przedstawiłem im mniej więcej to co opisałem powyżej i usłyszałem odpowiedź, że wezmą to pod uwagę, żeby przywrócić badanie okresowe plus dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to takie trochę naciągane

Ja uważam, że naciągane jest to mocno, bo rodzaj BT należy określić w stosownej rubryce zaświadczenia a nie gdzieś w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że jest to naciągane. Tak samo jak zrobienie okresowego samochodu już osobowego po zmianach, gdy w DR widnieje samochód ciężarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.