Skocz do zawartości

CEPIK 2.0 Dzis uchwalono w sejmie druk 997 i 1000


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

A zanim wejdzie w życie aktualne certyfikaty będzie można o kant du... rozbić. Zabawa z drukami i plikami zacznie się od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28-11-2016 roku odbyło się w Ministerstwie Cyfryzacji spotkanie poświęcone dalszej integracji w ramach systemu CEPiK 2.0. Planowane przesunięcie startu systemu na dzień 04 czerwca 2018 roku NIE DOTYCZY stacji kontroli. Podłączenie WSZYSTKICH stacji kontroli jest zaplanowane na ostatni weekend sierpnia: 26-28 sierpnia 2017 roku. Start testów integracyjnych jest zaplanowany pod koniec kwietnia 2017 roku. W związku z tym prosimy nadal występować o certyfikaty VPN i ewentualne odnowienia certyfikatów SSL wykorzystywanych w bieżących transmisjach do "starego" CEPiK-u.

 

co na to panowie z Norcomu....czy coś wiadomo bliżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28-11-2016 roku odbyło się w Ministerstwie Cyfryzacji spotkanie poświęcone dalszej integracji w ramach systemu CEPiK 2.0.

Ponoć ostro było.

Podłączenie WSZYSTKICH stacji kontroli jest zaplanowane na ostatni weekend sierpnia: 26-28 sierpnia 2017 roku.

Coś jest na rzeczy bo

Ramowy harmonogram budowy CEPiK w wersji 2.0 zakłada podział programu na kilka etapów, w których będą uruchamiane poszczególne funkcjonalności i e-usługi. Jest to zgodne z najlepszymi metodykami realizacji projektów informatycznych i pozwala zminimalizować ryzyko występujące przy jednoczesnym uruchomieniu całego systemu tej skali.

https://www.coi.gov.pl/artykul/nowe-otwarcie-projektu-cepik-2-0.html

W doniesieniach medialnych też się mówiło o modułowym wdrażaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekend

 

Tiaa... ja na odnowienie certyfikatu już czekam przeszło miesiąc, a oni marzą o podłączeniu wszystkich stacji w weekend... niezłe... a ciekawe kto prywatnym skp za nadgodziny weekendowe zapłaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, po przeczytaniu informacji o wprowadzaniu systemu w etapach, od razu przyszło mi na myśl, że SKP jako pierwsze pójdą do podłączenia. Wbrew pozorom, od strony technicznej wszystko jest przygotowane i pomijając pewne opóźnienia w wydawaniu certyfikatów, to myślę, że i 1 stycznia mogliby uruchomić testy funkcjonalne na wszystkich SKP.

oni marzą o podłączeniu wszystkich stacji w weekend...
Jeśli testy integracyjne przebiegną bez problemów, to weekend będzie tylko terminem oficjalnego uruchomienia systemu, bo wszyscy użytkownicy czyt. SKP, będą do niego podłączeni i będą na nim działać od maja 2017.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien jesteś ?
Znam kogoś w COI, kto budował cały ten system i wiem, że ma on formę modułową. Testy obciążeniowe zostały przeprowadzone już w 2014 roku i jeśli SP wespół z COI dopilnują, żeby wszystkie SKP były podłączone do systemu, to nie ma żadnych przeciwwskazań. mało tego, wszystkie stacje, które nie będą przed 28 sierpnia podłączone, nie wykonają badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie stacje, które nie będą przed 28 sierpnia podłączone, nie wykonają badania.

 

Kto im zabroni? Zawsze po zmianach wzoru zaświadczenia, zdarzały się skp które kilka lat wydawały stare wzory i nikogo to nie interesowało. To kogo zainteresuje czy badanie jest w cep? Ważne że stempel w DR się zgadza... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kogo zainteresuje czy badanie jest w cep?
Mniemam, ale jest to tylko moje przypuszczenie, że brak zasilania bazy będzie monitorowany. Oby tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na spotkaniu 28/11 w MC - i nie było na nim ostro :-)

Ot, normalne spotkanie robocze.

 

Rzeczywiście - wszystko wskazuje na to, że SKP pójdą na pierwszy ogień wdrożeniowy.

Harmonogram, który nam przedstawiono, ma szanse spowodować, że CEP 2.0 wejdzie na stacjach w okolicach przełomu sierpień/wrzesień przyszłego roku, być może kilka "dni" później ...

Pewnym zagrożeniem mogą być plany MIiB związane z wdrożeniem dyrektywy 2014/45/EU - ale - może nie będzie tak źle ?

 

W każdym razie - trzeba występować o VPN/SSL, kto jeszcze tego nie zrobił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - wszystko wskazuje na to, że SKP pójdą na pierwszy ogień wdrożeniowy.
Mówiono coś na temat wyglądu testów integracyjnych? Czy obejmą wszystkie SKP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem pobrać Klient VPN Cisco AnyConnect .msi zadzwoniłem gdzie trzeba i dowiedziałem się że wszystko zostało wstrzymane , jest duża szansa że wszystkie certyfikaty pobrane do tej pory stracą ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiono coś na temat wyglądu testów integracyjnych? Czy obejmą wszystkie SKP?

Tak, testy będą.

Jeśli autorzy oprogramowania dobrze do nich podejdą (mam tu na myśli również pośrednią pomoc ze strony MC przy tworzeniu nowych wersji programu), to testy te dadzą stacjom przedsmak prawdziwej pracy - mają być przeprowadzone na realnych, ale anonimowych danych, którymi zostanie zasilony testowy CEPiK.

 

Dziś dowiedziałem się, że kolejne spotkanie w MC będzie miało miejsce 12 XII. Czyli - dzieje się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.