Skocz do zawartości

Anglik- TAXI lub L


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze.

Pojazd z kierownicą po prawej stronie (anglik) już dopuszczony do ruchu i zarejestrowany w RP. Czy są jakieś przeciwwskazania (jeśli tak to z podstawą prawną) aby taki pojazd był :

A) TAXI

B) Nauka jazdy

Proszę o merytoryczną dyskusję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A) TAXI

no Taxi jak dla mnie to może być :) bo to kierowca w jakimś sensie świadczy usługi, a dla klienta to bez różnicy po której stronie jest kierownica bo taryfiarz i tak dowiezie go do wyznaczonego celu, ja to tak se rozumuje :P

B) Nauka jazdy

a tu powiem szczerze że, niby niema żadnych przeciw wskazań aby uczyć nowych kandydatów :) ale jak tu jeździć początkującemu skoro jazda z normalną kierownicą niekiedy stanowi problem a co dopiero z kierownicą po prawej :-? bynajmniej jakoś tego nie widzę i nie wyobrażam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wyobrażam sobie
ale oni już będą szkolić tych co szykują się na wyjazd do Anglii =jest zapotrzebowanie duże to trza ludziom pomagać... :D:D
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oni już będą szkolić tych co szykują się na wyjazd do Anglii =jest zapotrzebowanie duże to trza ludziom pomagać... :D :D

 

Nie ma śmieszne Kolego. Pewna firma z Warszawy bodajże, już dawno miała taki autobus na stanie i prowadziła na nim szkolenia dla kandydatów na kierowców autobusów do GB (czerwone piętrusy).

Z tego co wiem, zaliczony kurs na takim autobusie w Polsce wystarczał wtedy angielskiemu pracodawcy przy zatrudnianiu.

Ale było to parę lat temu już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone piętrusy

Jeżeli był to najsłynniejszy - AEC Routemaster

 

 

Routemaster_RML2588_%28JJD_588D%29%2C_6_March_2004.jpg

 

to jest dodatkowo problem z wysokością

Dimensions

Length 27 ft 6 in (8.38 m)

30 ft 0 in (9.14 m)

Width 8 ft (2.44 m)

Height 14 ft 4 1⁄2 in (4.38 m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w ustawie nie ma przeciwwskazań, aby "anglik" mógł być TAXI czy L.

Wiadomość ze szkolenia prowadzonego przez PISKP

 

Moja opinia na temat taksówki z kierownicą po prawej stronie jest taka, że jak klient bedzie wsiadał/wysiadał z lewej strony na przedni fotel to może go "trzasnąć" inny samochód i tu mogą zacząć sie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat taksówki z kierownicą po prawej stronie jest taka, że jak klient bedzie wsiadał/wysiadał z lewej strony na przedni fotel to może go "trzasnąć" inny samochód i tu mogą zacząć sie problemy

A tego z tyłu nie może (zawsze jest jedno po lewej i po prawej) :?

Zawsze można odwrotnie ustawić się pojazdem.

Moim zdaniem za bezpieczeństwo pasażerów odpowiada kierowca tej taksówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach dla Taxi jest napisane " 2 drzwi po prawej stronie" (pisałem z pamięci), wprowadzając "anglika" ustawodawca zapomniał poprawić na "2 drzwi po prawej stronie dla pasażerów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach dla Taxi jest napisane " 2 drzwi po prawej stronie" (pisałem z pamięci)

Nie z pamięci a dokładnie:

"3) co najmniej dwoje drzwi z każdego boku nadwozia lub dwoje drzwi z prawej strony, jedne z lewej strony i jedne z tyłu nadwozia umożliwiające, tylko w razie konieczności, wyjście na zewnątrz;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że kiedy powstał ten zapis, nikt nie myślał o rejestracji anglików, to znaczy , było oczywiste, że kierowca jest po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]że kierowca jest po lewej stronie.

Nie tak do końca zaraz oczywiste, bo nikt nie bronił bycie taksówką samochodowi z kierownicą po prawej, który miał datę pierwszej rejestracji przed 1985 rokiem.

 

To znaczy na przestrzeni dziejów różnie z tą datą w treści tego przepisu bywało.

 

A magiczna data wzięła się stąd jak plotka głosi, że pewna partia Polonezów przysposobionych na rynek brytyjski nie wylądowała w miejscu docelowym i trzeba było coś w PL z nimi zrobić. :x

Dlatego jak ktoś takiego Poldka wyczaruje na taksówce, to ja kontrargumentów do bycia TAXI z kierą po prawej nie znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jesteśmy,żeby coś wykombinować na kombinatorów , "kij ma przecież dwa końce", w mojej okolicy, na szczęście korporacje Taxi stawiają widełki wiekowe dla pojazdów.

 

[ Dodano: 08-12-2016, 08:07 ]

Wykombinować w zgodzie z literą prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisu o kierownicy, ustawodawcy boją się ruszyć, bo to była wojna na szczeblu międzynarodowym, ale 2 drzwi z prawej strony dla pasażerów, nie zabrania sprowadzić angola, a zarazem zmusza do sprowadzenia "przegubowca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem ca ma znaczyć "przegubowiec", bo sprowadzić wszystko można, lecz możliwość rejestracji z kierownicą po prawej jest tylko dla wybranych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 drzwi z prawej strony dla pasażerów,
A gdzie jest napisane, że mają to być drzwi dla pasażerów? Poza tym ilość drzwi to nie problem w takim na przykład Mercedesie w wersji Pullman :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały czas pisze między wierszami dopisać "dla pasażerów", a tych co mają więcej niż 2 drzwi z prawej strony jest niewiele (spotkałem się z potocznym określeniem jamnik lub przegubowiec - u dawnych blacharzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.