Skocz do zawartości

Ważenie pojazdów.


Baesler

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno rejestrowałem trzy przyczepy lekkie na siebie. Ponieważ miały stare dowody rejestracyjne, gdzie była napisana tylko ładowność, to trzeba było ustalić resztę parametrów.

Zdziwiło mnie trochę to, że diagnosta wysłał mnie do pobliskiego składu opału na wagę.

Czy są jakieś stacje diagnostyczne, które mają możliwość zważenia pojazdu?

 

Trochę mnie to zaciekawiło, o przecież na takim złomowisku czy składzie opału można sobie wpisać wagę jaką się chce i gdy nie odbiega zbytnio od granic rozsądku to nikt tego nie zweryfikuje. Zresztą ten, który ważył sam zapytał jaką wagę chcę mieć.

 

Podszedłem oczywiście uczciwie i waga jest taka jaka być powinna, jednak dziwne to trochę.

 

 

I jeszcze jedno pytanie.

Jak wygląda badanie przyczepy z hamulcem najazdowym? Głównie chodzi mi o to jak wygląda badanie skuteczności hamulców zarówno przyczepy jednoosiowej jak i wieloosiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Baesler

    16

  • blakop

    8

  • ketiw38

    8

  • DARIO64

    7

stacja kontroli nie ma obowiązku posiadać wagi. niektóre rolki hamulcowe mogą mieć opcję ważenia. można spróbować zważyć taką przyczepkę na stanowisku do badań amortuzatorów ale...

do badania hamulca najazd jest specjalny przyrząd montowany na dyszel - zaczep przyczepy. wjeżdżasię badaną osią przyczepy na rolki , włącza rolki i urządzeniem hamuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta wysłał mnie do pobliskiego składu opału na wagę
przecież na takim złomowisku czy składzie opału można sobie wpisać wagę jaką się chce i gdy nie odbiega zbytnio od granic rozsądku to nikt tego nie zweryfikuje. Zresztą ten, który ważył sam zapytał jaką wagę chcę mieć.

Kolejne zadanie dla osób chcących uzdrowić system badań.

stacja kontroli nie ma obowiązku posiadać wagi. niektóre rolki hamulcowe mogą mieć opcję ważenia. można spróbować zważyć taką przyczepkę na stanowisku do badań amortuzatorów ale..

...ale przyrządy te nie posiadają legalizacji i podają tylko orientacyjną wagę.

Znam równiez takich diagnostów, którzy określają wagę przyczepek "na oko" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat to zwykła prowokacja, która ma udowodnić jakimi brakami z klasy 1-3 SP są obarczeni diagności. Zamknąć temat, który jest tylko dla takich malkontentów jak daniel539 i kowal.

Każdy diagnosta mając:

była napisana tylko ładowność, to trzeba było ustalić resztę parametrów.
bez trudu (bez wagi) będzie wiedział jaką masę własną ma pojazd.

 

Ale do tego trzeba być diagnostą, a nie malkontentem.

 

Jak ktoś przeczyta uważnie posty Baesler - to przyzna mi rację że to tylko mistrz prowokacji. ::hey

 

Czemu ma to służyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie była napisana tylko ładowność

Faktycznie to chyba wiedza tajemna,
no muszę się z tym zgodzić,gdyby była jeszcze DMC,to wtedy bez czarów by się obyło,wystarczyłaby sama matematyka :)
na takim złomowisku czy składzie opału można sobie wpisać wagę jaką się chce i gdy nie odbiega zbytnio od granic rozsądku to nikt tego nie zweryfikuje
I tu się możesz pomylić,sam nieraz wysyłam pojazd na wagę,a po wszystkim wjeżdżam na tester amortyzatorów i weryfikuje,czy czasami ktoś nie zabawił się w pomysłowego Dobromira.A robię to dla RWD,żeby mieć "homologowaną"masę własną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę się z tym zgodzić,gdyby była jeszcze DMC,to wtedy bez czarów by się obyło,wystarczyłaby sama matematyka
może się okazać, że znajdziesz ją na TZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może
może ale to zbyt daleko wysunięte wnioski,a może nie,odnoszę się do pierwszego wpisu w tym temacie,osobiście nie widziałem DR z samą ładownością,może za młody jestem

 

[ Dodano: 07-12-2016, 08:59 ]

Ja w tym przypadku nie o masę własną bym się martwił na początku,a o DMC/MMC ,a później to się do wszystkiego dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby była jeszcze DMC,to wtedy bez czarów by się obyło,wystarczyłaby sama matematyka :)

O TZ nie wspomnę, ale warto zapoznać się: http://mib.gov.pl/2-Polska.htm

pewnie chodzi o DR od 1.07.1999 do 09.09.2004 r. (maks. do 30.09.2004 r.).

 

A DMC było podawane od zawsze. :oops:

 

 

Ot i cała tajemna wiedza. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie :shock: bo wszystkie przyczepy 20-letnie mają oryginalne TZ,żadna się nie zgubiła,nie zepsuła,nie zniszczyła,normalnie odwrócony Antoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się DOŚĆ,ketiw38, coś bardzo nerwowy się zrobiłeś ostatnio,ale może masz powody nie wiem ,nie mnie to oceniać,ja się tylko odniosłem do pierwszego wpisu tego tematu.EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się okazać, że znajdziesz ją na TZ.

Kłopot jednak polegał na tym, że przyczepy te są z początku lat 90. Jedna kupiona była od jakiegoś producenta przyczep, dwie pozostałe to przyczepy SAM.

Próżno na nich było szukać jakiejkolwiek tabliczki.

Cudem udało się znaleźć numery ramy, a już prawdziwym cudem udało się te numery odczytać.

Dopiero porządne oczyszczenie pola numerowego i umiejętne poświecenie latarką pod odpowiednimi kątami pozwoliło na odczytanie numerów.

Na jednej z przyczep trzeba było przetrzeć pole numerowe talkiem żeby lepiej uwidocznić numer.

Ale się udało. Teraz wystarczy dobrze numery zabezpieczyć i nie będzie kłopotów z ich znalezieniem i odczytaniem.

 

[ Dodano: 07-12-2016, 10:23 ]

może
może ale to zbyt daleko wysunięte wnioski,a może nie,odnoszę się do pierwszego wpisu w tym temacie,osobiście nie widziałem DR z samą ładownością,może za młody jestem

 

Mogłem zrobić zdjęcie tego dowodu.

To były stare kartonikowe dowody rejestracyjne, które były wydawane jeszcze za czasów gdy wydziały komunikacji były na gminach, a gminą kierował naczelnik, a nie wójt.

Wpisy były wykonywane na maszynie do pisania, a jedynym podanym parametrem była ładowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DMC było podawane od zawsze. :oops:

 

To chyba mało widziałeś. Niczym dziwnym nie jest (bardzo) stary DR, w którym jedynym wpisanym parametrem jest ładowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mało widziałeś.

Aby zakończyć tematy, w których zabierałem głos, bo znów muszę odpocząć od pisania na forum.

U mnie z SAM-em nie miał by co szukać :evil:

Poza tym uważam, że jeżeli jedyną daną oprócz nr ramy podanym w dowodzie rejestracyjnym jest ładowność i w dodatku dotyczącym przyczepy lekkiej - to nie jest praca dla diagnosty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jeżeli jedyną daną oprócz nr ramy podanym w dowodzie rejestracyjnym jest ładowność i w dodatku dotyczącym przyczepy lekkiej - to nie jest praca dla diagnosty. ;)
a kto napisał,że jest,ja chciałbym opinii rzeczoznawcy ze wszystkimi parametrami z rokiem produkcji włącznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mogłem zrobić zdjęcie tego dowodu...

 

A myślałem że to były trzy przyczepy, jak pisał autor :razz:

A może trzy na jednym DR ?

Ja też bym chciał opinii rzeczoznawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisy były wykonywane na maszynie do pisania, a jedynym podanym parametrem była ładowność.

Nie siej Kolego propagandy.Były też wypełniane ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.