Skocz do zawartości
mirek.g

Co się zmienia do 1 -go stcznia 2017 .

Rekomendowane odpowiedzi

mirek.g

Koledzy co oprócz zmian w warunkach technicznych się zmienia od nowego roku z punku stacji bo już się pogubiłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Więcej nic. Cyfra w kalendarzu, ale to u większej większości.

Cepik miał być ale się zbył. :evil:

Tylko nie bardzo jestem pewny czy czegoś nie wymodzą, a do końca roku trochę czasu na ogłoszenie czegoś tam jeszcze zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Cepik miał być ale się zbył.
do końca roku trochę czasu na ogłoszenie czegoś tam jeszcze zostało.

Coś ok 27 rozporządzeń z tym związanych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jast

A pobieranie opłat na CEPiK od wszystkich badań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski
A pobieranie opłat na CEPiK od wszystkich badań?

Pobieranie opłat zostaje przy obecnym sposobie - NIC się w tej materii nie zmienia (czekamy na nowelę PoRD).

Na wszelki wypadek uściślę - opłaty za BTP będzie można nadal pobierać PO badaniu ...

 

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F945CAD783F66CB5C125806700477FF8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wadi

Czy rzeczywiście będziemy zmieniać corocznie cennik badań wraz ze zmianą kwoty bazowej podawanej przez GUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
Czy rzeczywiście będziemy zmieniać corocznie cennik badań
po ogłoszeniu przez GUS wyników informatycy będą mieli pracę aby w naszych programach cennik ujednolicić i zaktualizować. Ze strony użytkownika pozostanie pobrać aktualizację oprogramowania. IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No też! Jakby nie można było tej ceny/cennika samemu modyfikować, jakaś trudność, czy co? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Wygląda jednak na to , że niektóre zmiany chcą wprowadzić na wariata, wcześniej niż cepik 2,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mpkloy

Norbert Jezierski,

USTAWA z dnia 30 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw - podpisana przez prezydenta i weszła w życie

Ale nie ma w niej nic o pobieraniu "opłaty za badanie techniczne"

Jest w tej ustawie o opłacie ewidencyjnej czyli o złotówkach na CEPiK

Chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Ale nie ma w niej nic o pobieraniu "opłaty za badanie techniczne"

Kolega Dario64 niżej to wyjaśnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Ale nie ma w niej nic o pobieraniu "opłaty za badanie techniczne"
i o tym nic napisał NJ
NIC się w tej materii nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kryczynski A

Art. 2. W ustawie z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych

ustaw (Dz. U. poz. 1446, z 2014 r. poz. 486 i 1589 oraz z 2015 r. poz. 1273 i 2183) art. 7 otrzymuje brzmienie:

„Art. 7. Opłatę ewidencyjną, o której mowa w art. 8 ust. 4 i 5 ustawy zmienianej w art. 1, pobiera się od dnia

4 czerwca 2018 r.”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Ale nie ma w niej nic o pobieraniu "opłaty za badanie techniczne"

Jak nie ma , jak jest .

Po kolei :

 

Poz .1273 z 2015

Art.1

...

15) w art. 83 w ust. 1 wstęp do wyliczenia otrzymuje brzmienie:

„Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty za przeprowadzenie

badania technicznego i opłaty ewidencyjnej, w:”;

Art. 18. Ustawa wchodzi w życie z dniem 4 stycznia 2016 r., z wyjątkiem:

1) art. 1 pkt 7, w zakresie gromadzenia w centralnej ewidencji pojazdów danych o zastawach rejestrowych ustanowionych

na pojeździe oraz art. 1 pkt 8, w zakresie przekazywania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego danych

o zastawach rejestrowych ustanowionych na pojeździe przez sąd, który dokonał wpisu zastawu rejestrowego do

rejestru zastawów, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.;

2) art. 6 pkt 5–7 oraz art. 8, które wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

Poz.2183 z 2015

 

Art.8

...

 

Art. 18. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., z wyjątkiem:

1) art. 6 pkt 5–7 oraz art. 8, które wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia;

2) art. 2, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.”.

 

Poz. 2001 z 2016

 

Art.5

...3) art. 18 otrzymuje brzmienie:

„Art. 18. Ustawa wchodzi w życie z dniem 4 czerwca 2018 r., z wyjątkiem:

1) art. 6 pkt 5–7 oraz art. 8, które wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia;

2) art. 2, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.;

3) art. 1 pkt 2–5 oraz pkt 8 w zakresie art. 80bh ust. 1, 3–5, ust. 6 pkt 2 i 3 oraz ust. 8, które wchodzą w życie

z dniem 1 stycznia 2017 r.”.

 

Art. 6. W ustawie z dnia 16 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych

ustaw (Dz. U. poz. 2183) art. 10 otrzymuje brzmienie:

„Art. 10. Ustawa wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 2015 r., z wyjątkiem art. 2, który wchodzi w życie z dniem

4 czerwca 2018 r.”.

 

 

Po raz kolejny przesunęli , a że się ciężko połapać ,to już inna sprawa .

 

[ Dodano: 14-12-2016, 20:45 ]

Ps . Możecie mi powiedzieć dlaczego czepiliście się jak rzep psiego ogona ,tego zapisu

Art. 2. W ustawie z dnia 23 października 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych

ustaw (Dz. U. poz. 1446, z 2014 r. poz. 486 i 1589 oraz z 2015 r. poz. 1273 i 2183) art. 7 otrzymuje brzmienie:

„Art. 7. Opłatę ewidencyjną, o której mowa w art. 8 ust. 4 i 5 ustawy zmienianej w art. 1, pobiera się od dnia

4 czerwca 2018 r.”.

 

Bo co nas interesuje opłata ewidencyjna za wydanie karty parkingowej osobie niepełnosprawnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Możecie mi powiedzieć dlaczego czepiliście się jak rzep psiego ogona ,tego zapisu

Pewnie - uwaga podaję odpowiedź

że się ciężko połapać ,to już inna sprawa .

Ale piwko Koledze się należy :):piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Nadchodzi DZ.U z tekstem jednolitym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mpkloy

Kwestia Czy opłatę za "badanie techniczne" czyli 98 zł lub inne tam z cennika pobierać przed badaniem>?? jak robicie to od wczoraj>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Tak jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Jak poczytać tytuł tematu, to ... można go zamknąć. Już 3 styczeń roku pańskiego 2017 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Diagności... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mpkloy

Art. 83. 1. [badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub

posiadacza pojazdu, w:]

technicznego i opłaty ewidencyjnej,

 

Nowe brzmienie wstępu do wyliczenia w ust. 1 w art. 83 wejdzie w życie z dn. 1.01.2017 r. (Dz. U. z 2015r. poz. 1273 i 2183).

 

Z tego co się rozczytałem to powinniśmy tę opłatę pobierać zanim przystąpimy do badania a jeśli się mylę to proszę dokładny przepis. Bo z tych zmian to jedynie wyczytałem o opłatach ewidencyjnych.

 

Ja nadal nie wiem> :(

 

Wszystko co dotychczas pisaliście dotyczy cepiku i jego przesunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Rób tak jak robiłeś do dzisiaj, mówiąc prościej po staremu.

Na zmiany można się szykować w połowie roku 2018!

Oczywiście jak nic wcześniej się nie zmieni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Wszystko co dotychczas pisaliście dotyczy cepiku i jego przesunięcia.

Jeżeli nie możesz pojąć po tym co napisałem na poprzedniej stronie, wymiękam .

W załączeniu przesyłamy ustawę z dnia 30 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 2001) oraz dokument z 17 listopada 2016 r. zwierający ocenę skutków przedmiotowej ww. regulacji.

 

Odłożone w czasie zostały nie tylko przepisy dotyczące uruchomienia systemu Cepik 2.0, ale również te które odnoszą się do procedury pobrania opłaty za badanie techniczne pojazdu oraz opłaty ewidencyjnej przed jego rozpoczęciem (art. 5 załączonej ustawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.