Skocz do zawartości

Mercedes MB100D


marek717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przyszła kolej na mnie i muszę zrobić badanie pojazdu zabytkowego. Przyszedł gość na na konsultacje ze wszystkimi papierkami. Mam wniosek, mam wpis oraz kartę ewidencji.

 

Wypełniłem sobie na kartce protokół i prosił bym bardziej doświadczonych kolegów ode mnie o pomoc i sprawdzenie czy wszytko wypełniłem dobrze.

 

Przeznaczenie ma być użytek własny czy nie dotyczy?

 

W karcie ewidencji pisze pierwotne przeznaczenie transport towarów lub przewóz osób. Użytkowanie obecne: udział w pokazach i zlotach pojazdów zabytkowych.

 

Czy mam to zamieścić w uwagach?

 

Haka nie ma czyli muszę dać zakaz ciągnięcia przyczepy?

zabytek.thumb.JPG.c4c04e2300268819b4d78d394037b352.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczenie ma być użytek własny czy nie dotyczy?

 

Ja bym wybrał jakieś przeznaczenie dla furgonu - np. uniwersalny.

 

Czy mam to zamieścić w uwagach?

 

Nie.

 

Haka nie ma czyli muszę dać zakaz ciągnięcia przyczepy?

 

Nie. Jeśli ma możliwość ciągnięcia przyczepy (określone masy przyczep) to nie ma powodu tego zakazywać.

 

Wypełniłem sobie na kartce protokół i prosił bym bardziej doświadczonych kolegów ode mnie o pomoc i sprawdzenie czy wszytko wypełniłem dobrze.

 

Szczerze to nie spotkałem się jeszcze nigdy z zapisami "zgodnie z wnioskiem". To ma być ocena porównawcza do przepisów (o czym stanowi "tytuł" II).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie spotkałem się jeszcze nigdy z zapisami "zgodnie z wnioskiem".
Więc wystarczy do powyższej regułki dopisać "i warunkami technicznymi" i będzie lala :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w protokole to ty masz wpisać jakie opony, jak instalacja czy 12v czy 24v i tak z każdą pozycją a ten zapis zgodnie z wnioskiem to do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkdog, ja tak wpisuję i jeszcze nigdy nie miałem zwrotów. I jak już michal_k słusznie zauważył, jest to ocena porównawcza z warunkami technicznymi, więc wpisuje wynik oceny, a nie parametry techniczne podzespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy taki przykład z takim zapisem znalazłem na forum i tym się sugerowałem. Jeżeli nie przejdzie z tym to nie ma problemu z wypisaniem oceny.

 

W dowodzie rej. mam 5 miejsc wpisanych natomiast na fotografiach w karcie ewidencji jest tylko 2 siedzenia. Nikt się nie będzie czepiał,że jest wpisane 5 a na fotkach 2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto, że samochód ma 5 miejsc, w dowodzie też jest 5 miejsc, ale rzeczoznawca jak robił fotki nie było tych foteli fizycznie w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto, że samochód ma 5 miejsc, w dowodzie też jest 5 miejsc

 

I tak ma zostać.

 

rzeczoznawca jak robił fotki nie było tych foteli fizycznie w samochodzie

 

Nie powinien się nikt "czepiać", ale znając niektóre "panienki z WK" to bądź gotowy na telefon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli resumując mogę napisać " zgodnie z wnioskiem i warunkami technicznymi" i również dobrze mogę opisać poszczególne układy zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" zgodnie z wnioskiem i warunkami technicznymi"

 

Wg. mnie zgodności z warunkami to nie powinno się pisać przecież zabytkowego nie dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro od czasu utworzenia dokumentacji )biała krata, zdjęcia) pojawiły się nowe zdjęcia, to jak dla mnie jest problem!!

 

A co wpisów "zgodnie z wnioskiem", to jeśli już powinny być zastąpione formułką "spełnia wymagania techniczne". O ile oczywiście tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zgodności z warunkami to nie powinno się pisać przecież zabytkowego nie dotyczą.
Tyle tylko, że ocena zgodności jest właśnie w odniesieniu do warunków technicznych. W przypadku nie spełniania któregokolwiek, powinno się wpisać wynik, bo będzie on uzasadnieniem do wpisania ograniczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie co do zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi określonymi w przepisach w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, zwanych dalej „warunkami technicznymi”, polega na sprawdzeniu prawidłowości działania poszczególnych zespołów i mechanizmów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy, oraz wykonaniu porównania stanu faktycznego pojazdu z warunkami technicznymi zgłoszonymi przez właściciela pojazdu we wniosku o przeprowadzenie badania co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego, składanym w stacji kontroli pojazdów, o której mowa w art. 83 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, którego wzór określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.

 

Panowie diagności !!! Od kiedy zabytek ma spełnić warunki techniczne z rozporządzenia ?

 

Jedyne co praktycznie go obowiązuje to ogólnie art 66 PORD.

1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

2) nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych;

3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych;

4) nie powodowało niszczenia drogi;

5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

6) nie powodowało zakłóceń radioelektrycznych w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.

 

Kolego marek717, zwrot "zgodnie z wnioskiem jest jak najbardziej na miejscu. W pkt 4 wpisz procentowe wartości współczynników (będą trzy), pkt 9/10 wpisz wartości pomiaru emisji i nie dotyczy (zależy benz czy diesel), pkt 11 wpisz wartośći zmierzone hałasu

Ograniczenia zależą od warunków indywidualnych, z zasady wpisuję w każdego zakaz przewozu ładunków. I czemu furgon? Jak to zwykły blaszak, to wpisz po aktualnych przepisach van, przeznaczenie nie dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie co do zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi określonymi w przepisach w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
:o
Od kiedy zabytek ma spełnić warunki techniczne z rozporządzenia ?

Nie musi, ale z czymś je musisz porównać oprócz wniosku. Bo podstawę do ograniczeń tez trzeba jakąś mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności !!! Od kiedy zabytek ma spełnić warunki techniczne z rozporządzenia ?

 

A kto napisał, że ma spełniać? Porównuje się jedynie "orientacyjnie", zapewne w celu zastosowania ograniczeń (żeby nie ograniczać według widzimisię).

 

z zasady wpisuję w każdego zakaz przewozu ładunków

 

Czemu to ma służyć? Pojazd ciężarowy z definicji służy przewozowi ładunków i nie widzę powodów mu tego zabraniać (zakładam, że to pojazd typowy i przewóz nim ładunków nikomu nie zagraża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ciężarowy z definicji służy przewozowi ładunków i nie widzę powodów mu tego zabraniać

Ustawa nie zabrania ,tylko przegląd co rok .A przy takim wpisie jak właściciel zechce wozić zarobkowo to będzie zonk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa nie zabrania ,tylko przegląd co rok

 

Ale tylko zarobkowo, a prywatnie niech sobie wozi co chce.

 

A przy takim wpisie jak właściciel zechce wozić zarobkowo to będzie zonk .

 

Nie widzę żadnego uzasadnienia dla takiego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ciężarowy z definicji służy przewozowi ładunków

Ale zabytek służy przeważnie do podziwiania go

 

 

A może właściciel będzie chciał prywatnie przewozić (luzem) obornik albo wapno gaszone :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może właściciel będzie chciał prywatnie przewozić (luzem) obornik albo wapno gaszone :?::?:

 

A może wjedzie nim właśnie w ten obornik albo wapno? To może mu zakazać w ogóle używania pojazdu?

 

Nie widzę żadnego uzasadnienia dla takiego ograniczenia, ale ze względu na to, że nie jest to uregulowane prawnie (powody ograniczeń) pozostaje to "świętym prawem diagnosty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.