Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe - jakie i dlaczego ?


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - jakie przeglądarki internetowe królują na Stacjach Diagnostycznych i dlaczego jest to IE ?? :D

Czyżby kwestia przyzwyczajenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy IE bo szef tak chce. Prywatnie uważam najlepszą jest Maxthon, ogomna mnogość funkcji, ustawienie pod siebie i pracujesz w takim komforcie,że aż coś ! Naprawde polecam to jest Mercedes tylko troszke czasu trzeba poświęcić aby to poustawiać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat opera. Ma mniej luk. Mniej wrażliwa na robale i podmianę strony startowej. Nie wyskakują w niej jakieś dziwne panele reklamowe, które to w IE nagminnie istalują sie bez aprobaty użytkownika. No i interfejs jest bardziej intuicyjny i wygodniejszy w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do kliku ładnych mięsicecy opera, wygodna i bezpieczna i szybka. Maxthon to zdaje się nakładka na IE. Testowałem mozille ale niestety "nie przyjęła" się.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a ja polecam Mozilla Firefox, dobra, darmowa, wiele wtyczek, wymusza dobry transfer - jeśli chodzi o ściąganie plików, no i oczywiście Polska wersja językowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie Maxthon jest tylko nakładką, ale będe bronić swojego ! Żadna z tych przeglądarek nie daje się konfigurować jak ta.Też jest po polsku, i naprawde potrzeba tylko troszke czasu do konfiguracji a puźniej śmiga ! Panowie żadnych reklam,pływających i tych wszystkich "udogodnień" reklamowych ! Czy to nie jest piękne ? Czynności można zaprogramować, ruchy myszką ! Spróbujcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Bercik. Opera posiada te wszystkie funkcje bez konieczności instalowania nakładek i pluginów, łącznie z gestami myszy. Na dodantek to przeglądarka niszowa i ma tę przewage ,że o jej dziurach w zabezpieczeniach nie jest tak głośno jak w przypadku IE. Tym samym żaden porządny haker nie zada sobie trudu aby namieszać w systemie raptem u 1% użytkowników komputerów.

..a co tam, też bronię swego ;) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej a jak to robisz ?

Piotr

 

Ja z tego nie korzystam - coś nie mam czasu zajrzeć do kłopotów tego moduliku z polskimi czcionkami. Ale - jest ... Może ja czegoś jeszcze nie zauważyłem ?

 

W czasie pisania postu kliknij na polu edycyjnym prawym przycikiem myszy i wybierz Sprawdzenie Pisowni" - Opera dalej Cię pokieruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Świeżutkie wiadomości z neta (www.wirtualnemedia.pl)

 

Znana przeglądarka internetowa Firefox zyskała kolejnych zwolenników. Według wyników badań za czerwiec, jej udział w rynku wynosi obecnie 8,71%. Tak więc Firefox zbliża się do wyczekiwanego od dawna punktu granicznego 10%. Co ważne, inne przeglądarki nie zanotowały znaczących zmian w swoim udziale w rynku.

 

Według NetApplications szansa dla Firefoxa pojawiła się po wygraniu przez Microsoft i jego IE, specyficznej wojny na przeglądarki wytoczonej przeciwko Netscape. Obecnie przeglądarka Internet Explorer traci z miesiąca na miesiąc od 0,5 do 1 procenta udziałów w rynku.

 

Przypomnijmy, że przeglądarka Safari, firmy Apple, posiada 1,93% udziału w rynku, podczas gdy Netscape, należący obecnie do Time Warner's America Online, posiada 1,55%, natomiast Opera może pochwalić się jedynie 0,59% udziałem w rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważna dziura w rozszerzeniu Firefoksa ...

 

W Greasemonkey, popularnym rozszerzeniu Firefoksa, znaleziono poważną lukę. Umożliwia ona cyberprzestępcy przejrzenie dowolnego pliku na zaatakowanym komputerze.

Dziura występuje zarówno w pecetach, jak i w Macach. Mark Pilgrim, jeden z autorów Greasemonkey, przyznał: Dziura jest dużo bardziej poważna, niż myślałem.

 

Osobom, które używają Greasemonkey, zaleca się odinstalowanie najnowszych wersji programu i wykorzystywanie edycji 0.3.5, w której błąd nie występuje. Luka powinna zostać załatana w ciągu kilku najbliższych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Po ostatnich przebojach z IE, mam jej serdecznie dosyc. Jestem wlasnie na etapie testowania rodziny Godzillowatych i przy jakiejs z nich na pewno zostane :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ijm. Ściągnij ten plik z Aspell'em i uruchom.

http://ftp.gnu.org/gnu/aspell/w32/Aspell-pl-0.50-2-3.exe

Następnie zrestartuj przeglądarkę. Jeśli będziesz chciał sprawdzić pisownię to zaznacz tekst i naciśnij PPM , wybierz zakładkę "sprawdzenie pisowni" i załatwione.

 

Cyz podczas sparwdzania w polu "zmień na" wstawia najbardziej prawdopodona wersję czy musisz wy brać własciwe z listy? U mnie niestety w polu zmień na jest wyraz wykryty jako nieprawidłowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasami słownik sugeruje słowa niebardzo pasujące do kontekstu zdania. :cry: Dlatego przyzwyczaiłem się i za każdym razem sprawdzam czy na liście poniżej jest bardziej odpowiednie. Kiedyś na jakimś forum czytałem, iż jest to spowodowane uniwersalnym silnikiem użytym w tym tezaurusie. Nie był on specjalnie pisany dla języka polskiego ale dla wszystkich lokalizacji. Dlatego słowo "jakoś" zmienia mi na "jak os" :| Ale zawsze lepsze to niż "ktury musk" :)

 

Pozdrowienia dla kolegi z Lublina ;)

 

Tak przy okazji:

Podobny plugin do Firefoxa znajduje się pod tym adresem:

http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/baza_dodatkow/rozszerzenia/inne/spellbound

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sieci pojawiła się informacja, jakoby NASA korzystała z przeglądarki internetowej Firefox.Serwis Behind the Curtain doniósł, że amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA zaprzestała korzystania z przeglądarki internetowej Internet Explorer, przerzucając się na Firefox`a, produkt fundacji Mozilla.

 

Specjaliści snują domysły, że Agencja mogła zrezygnować z IE z powodu zbyt wielu luk w zabezpieczeniach przeglądarki. Dodajmy, że NASA nie potwierdziła informacji podanych przez serwis Behind the Curtain.

 

źródło www.wirtualnemedia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nasila się kampania reklamowa Firefoxa. Co chwila można usłyszeć w Sieci wzmianki o nim. W wypuszczaniu niesprawdzonych newsów o jej rzekomej renomie przodują właśnie takie serwisy jak wspomniany Behind the Curtain. Jak widać sam nie bardzo ufa przeglądarce spod znaku pandy bo przy próbie wejścia na jego stronę krzaczy się ona niemiłosiernie o ile nie użyjemy jedynie słusznego IE. Nienajlepiej świadczy to o jej webmasterze. Norwegowie ze swoją Operą nie posiadają najwyraźniej takich środków jak Mozilla, stąd mało kto wie, że nowy Internet Explorer 7 będzie miał w sobie m.in. takie "nowości", które to po raz pierwszy ukazały się w Operze w ....1994 r! W dzisiejszym świecie jak widać wystarczy mieć kasę by wypromować produkt przeciętny. A czy musi być najlepszy? Raczej nie.

 

" A ten znowu o tej Operze" No co? No co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.