Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne


frugus33

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za dubel.

Co myslicie o tym "potwierdzeniu"? Co lepsze zauwazylem ,że PIMOT porozsylam te wzory potwierdzen miesiac wczesniej niz pismo od pana Oleksiaka .chyba PIMOT ustala prawo :evil:

 

Nie, PIMOT nie ustala prawa. Ale jako jednostka wykonująca takie badania MA PRAWO do ustalenia własnego wzoru i twierdzenia, że robią tylko na takim wzorze, a inne to jest podszywanie się pod PIMOT. Widzisz w tym coś śmiesznego?? Bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    24

  • DARIO64

    20

  • Paprock

    20

  • adam1501

    17

Sorki za dubel.

Co myslicie o tym "potwierdzeniu"? Co lepsze zauwazylem ,że PIMOT porozsylam te wzory potwierdzen miesiac wczesniej niz pismo od pana Oleksiaka .chyba PIMOT ustala prawo :evil:

 

Jesteś w błędzie

http://wt.pimot.eu/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to tam chyba "ciekawie" było , ale niestety tajemnica korespondencji obowiązuje ,chyba że piszący sam to ujawni .

No i ujawnił

„Witam Państwa.

 

(…) z relacją ze spotkania oraz pismo w/s okazuje się bezprawnego „potwierdzenia” dyr. dep. TD MIiB, który nie jest władny tworzyć prawo, ale tego nie wie.

 

Na spotkaniu wystąpiła pani z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Wydz. Komunikacji (tak się przedstawiła). Powiedziała, że rozporządzenie jest napisane prosto, jasno i zrozumiale i urzędnicy nie mieli kłopotu, żeby go rozumieć.

 

Na moje pytanie dlaczego Wydz. komunikacji nie rejestrowały przerobionych pojazdów do połowy września nie odpowiedziała.

 

Dziękuję przedstawicielowi PISKP, że powiedział, że Potwierdzenie jest bezprawne. Tego nie wiedzieliśmy.

 

Zostałem publicznie na spotkaniu postraszony przez dyr. p. Oleksiaka, że zajmą się mną służby specjalne, jak będę oczerniał urzędników (może komuna wraca?).

 

Pozdrawiam

 

Antoni T. Dąbrowski SPCMiP”

 

 

A to odpowiedź pana Dąbrowskiego

1. Zgłoszenie do prokuratury wniosku o wszczęcie postępowania w/s rozesłania do Wydz. Komunikacji przez Dyr. dep. TD MIiB p. B. Oleksiaka pisma o konieczności posiadania bezprawnego „potwierdzenia” przy rejestracji pojazdu

http://www.spcm.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo sobie radzę z funkcją szukaj dajcie jakiś wzór na zmiany konstrukcyjne dla przedsiębiorcy robiącego takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapodaj oświadczenie

 

Oświadczam, że w pojeździe marki ... o numerze identyfikacyjnym .... dokonałem zmian konstrukcyjnych, które spowodowały zmianę rodzaju pojazdu na ...

 

Pieczątka, data, podpis :P

 

[ Dodano: 10-02-2017, 16:16 ]

rozesłania do Wydz. Komunikacji przez Dyr. dep. TD MIiB p. B. Oleksiaka pisma o konieczności posiadania bezprawnego „potwierdzenia” przy rejestracji pojazdu

 

Nikt nikomu nie nakazał wymagania potwierdzenia przy rejestracji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos dla kolegów co dostałem w WK

może komuś pomoże BT

 

[ Dodano: 13-02-2017, 15:51 ]

a gdzie był WK od 1 lipca 2016

pismo0001.thumb.jpg.cf2a806ef9069bb13db0ce37b4cd40ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pisma były już wklejane, linkowane, prezentowane i pytanie co dalej...

Miał ktoś na stacji BB-VANA po zmianach na BB-VANA???

Albo jakikolwiek inny przypadek opisany w tych paragrafach gdzie potwierdzenia z jednostek badawczych są wymagane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto że teraz zaczyna sie szukanie i zmiany że to nie VAN tylko Wielozadaniowy. Kiedyś Przy zmianie z cieżarówki na osobowe nie zmienił ktoś na kombi( przy BT)

 

auta z zagranicy że to wielozadaniowe nie vany

idzie do WK a Pani mów że jak sie nie da Jak można

 

Szef z fochem że konkurencja robiła , robi i wydział komunikacji zezwala a Ja nierobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto że teraz zaczyna sie szukanie

 

No właśnie w kwestii szukania wszystko co podałeś jest już w tym temacie na poprzedniej stronie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pojazd N1 z europejską homologacją nieposiadający zgodnie z przepisami kratki chce zmienić rodzaj na osobowy...WK twierdzi, że musi być FV za demontaż kratki...Ktoś przerabiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w pojeździe nie nastąpiły zmiany konstrukcyjne, to na SKP pojazd nie ma czego szukać. Natomiast dla WK należałoby przedstawić homologację pojazdu, że on tego elementu wyposażenia nie posiada, więc trudno wymagać jego demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na to czekałem!

Ja bym zrobił tak jak robi się standardowo z kratą. Z tą różnicą, że zamiast kraty w opisie zmian powinny pojawić się informacje o braku elementów, o których mowa w rozporządzeniu:

Załącznik nr 14

WARUNKI TECHNICZNE DOTYCZĄCE PRZEGRODY ORAZ ELEMENTÓW DO MOCOWANIA ŁADUNKÓW

Skoro zaczepy robią z auta ciężarówkę, to nie widzę przeciwwskazań aby odwrotna sytuacja powodowała jakąś trudność przy przeróbce na osobówkę.

No, ale to jest tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co by to Adamie wniosło do sprawy, żeby takowa homologację w WK pokazał?

Ja nawet zakładam, że WK ją ma w aktach i widzi, że to ciężarowy bez kratki. No ale właśnie - ciężarowy!!!

Więc na podstawie czego ową zmianę wykonać?

 

Klasyka zaproponowana przez Paprocka jest tu jedynym logicznym wyjściem, choć oczywiście mocno naciąganym 8) No ale choć po trochu wszyscy mają tutaj plecy kryte.

Mądra faktura za usługę zmiany rodzaju pojazdu do tego i nikt nie dojdzie do tego co, kto kiedy i czy w ogóle w tym pojeździe zmieniał :evil:

Wspaniałe są te nasze przepisy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.