Skocz do zawartości

DMC autobusu od 2017


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę problemu.

 

Ja osobiście (!) też nie. Ale pamiętam, że było nie mało WK, które w życiu nie przeliczyło samodzielnie kg na kN, więc pozostaję przy swoim niestety :?

 

Jaki rodzaj badania mam wykonać?

 

Ustalenie danych na wniosek właściciela. Pisemko od producenta do wglądu powinieneś mieć również IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    22

  • blakop

    19

  • DARIO64

    8

  • adam1501

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ustalenie danych na wniosek właściciela.
adam1501 napisał/a:

Jaki rodzaj badania mam wykonać?

 

 

Rozumiem, że klient zgłosił się na okresowe.

Widać wyraźnie, że sam z siebie nie mogę nic, jeżeli klient lub urząd nie wnioskuje o takową zmianę. Nie popadajmy w histerię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisemko od producenta do wglądu powinieneś mieć również IMHO.
W przypadku gdy wyższa DMC jest na TZ, a została obniżona do obowiązujących wówczas przepisów, to po co jakieś oświadczenia? Co innego gdy zachodzi wymiana TZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ładowność przecież się zmieni.

Jeżeli w kwicie od producenta będą wszystkie masy, to nie ma potrzeby odwiedzać skp.

A w przypadku autobusów ,to obstawiam że się nic nie zmieni(liczba miejsc).

Temat autobusu z Bydgoszczy zaraz wróci . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniły się przepisy, więc i niektóre dane pojazdu (DMC) się zmieniły.

 

A jeszcze ładowność przecież się zmieni.

 

Moim zdaniem diagnosta powinien określić - zgodnie z aktualnym przepisem.

 

Więc:

 

w kwicie od producenta będą wszystkie masy

 

 

 

§ 14. 1. W przypadku zawiadomienia o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie

rejestracyjnym, wynikającej:

4. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu wniosku o zmianę danych technicznych pojazdu dotyczących mas

i nacisków osi, zawartych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającą ze zmiany właściwych, określonych w przepisach warunków

technicznych, do wniosku dołącza się:

1) dowód rejestracyjny pojazdu;

2) oświadczenie wystawione przez producenta lub przedstawiciela producenta potwierdzające, że pojazd był homologowany

zgodnie z wnioskowanymi danymi technicznymi.

 

Koniec i kropka... nie mieszajcie do tego diagnostów !!! Michał - to jest przepis prawny i jest ważniejszy niż Twoje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - to jest przepis prawny i jest ważniejszy niż Twoje zdanie...

 

Ale jeśli pojawi się na okresowym ze starymi danymi w DR to powinieneś odnotować fakt zmiany DMC w uwagach (porównanie danych ze stanem faktycznym), bo zmienił się przepis i DMC jest większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapis który mówi że wpisy dokonane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność się zmienił?

 

To zostawiasz rodzaj pojazdu "ciężarowy specjalizowany"? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie można zmienić tego z automatu dla wszystkich Michał!! Skąd wiesz, czy było tak homologowane jeśli TZ nie da takiej odpowiedzi? (a nie zawsze da).

 

A co do specjalizowanego - obowiązek stosowania nowego nazewnictwa i nowej klasyfikacji jest wyraźnie zawarty w rozp.w sprawie szczegółowych czynności. Ale jest też do niego nieoficjalna wykładnia autentyczna, że może to być stosowane tylko w sytuacji, kiedy nie zmieni to sytuacji podatkowej właściciela - prawa nabyte itd. Czyli słuszna uwaga Dario. Tym sposobem jakaś stara zabłąkana śmieciarka zarejestrowana jako specjalny nie powinna mieć nowej klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie można zmienić tego z automatu dla wszystkich Michał!! Skąd wiesz, czy było tak homologowane jeśli TZ nie da takiej odpowiedzi?

 

Z automatu tylko te, które mają wpis F.1 > 18000 kg.

 

obowiązek stosowania nowego nazewnictwa i nowej klasyfikacji jest wyraźnie zawarty w rozp.w sprawie szczegółowych czynności.

 

A obowiązek stosowania nowych warunków technicznych jest zawarty w rozporządzeniu określającym te warunki.

 

A stare wpisy VAT2 - VAT4? Też straciły "ważność" w wyniku zmiany przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też do niego nieoficjalna wykładnia autentyczna,

Ma to ktoś na papierze ? Bo jak znam życie to za parę lat może się trafić jakiś "dinozaur " ,a w WK będzie młodzież i weź wtedy wytłumacz i dokop się do starych przepisów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Pisemko ma swoją wartość ;)

Ale może spóźniony Dziadek Mróz przy weekendzie coś na mejla wrzuci...

Tylko przypomnieć się trzeba, bo troszkę to na pawlaczu odkopać bym musiał przy sobocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też przypomnę o przepisach niemieckich dotyczących braku konieczności używania miernika nacisku na pedał hamulca przy badaniach hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie można zmienić tego z automatu dla wszystkich

Oczywiście, że nie można, bo np. mój znajomy ma cięzarowego Mana z MMC 17000kg i DMC określonym wg starych przepisów na 16000kg i po zmianie przepisów gdyby zawnioskował to dostał by DMC 17000 kg a nie 18000 jak dopuszcza przepis. Z autobusami zapewne jest podobnie i nawet kiedyś widziałem taki co na TZ miał 18500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma cięzarowego Mana z MMC 17000kg i DMC określonym wg starych przepisów na 16000kg i po zmianie przepisów gdyby zawnioskował to dostał by DMC 17000 kg

 

To już dawno powinien mieć zmienione na DMC 17000 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To już dawno powinien mieć zmienione na DMC 17000 kg.

 

A widzisz Kolego ja jak chciałem dobrze zrobić klientowi i przy wymianie DR opisałem wszystko ładnie w uwagach że administracyjna w ciężarówce teraz jest 18t., a nie 16t. i że na TZ maksymalna jest 19t. to i tak nic nie dało i Pani z WK zadzwoniła i kazała poprawić na 16t. bo tak ma być, bo tak było w świadectwie homologacji itp. itd. W końcu odpuściłem bo stwierdziłem że nie ma sensu kopać się z koniem bo to i tak nic nie dawało. Czasami człowiek ma już dość tłumaczenia że przepisy się zmieniły że to że tamto. Bo do niektórych i tak to nie dociera. Także nie ma się co dziwić że kolega nie ma poprawione jak niekiedy się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z WK zadzwoniła i kazała poprawić na 16t. bo tak ma być, bo tak było w świadectwie homologacji itp. itd.

 

Bo od takich "zmian bez zmian" jest producent/importer a nie diagnosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od takich "zmian bez zmian" jest producent/importer a nie diagnosta...
I prawidłowo nich koszą kasę, a nie przychodzą na SKP po darmochę :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dawno powinien mieć zmienione na DMC 17000 kg.

Gdyby diagności podczas OBT porównywali masy na TZ z masami zawartymi w DR i właścicielowi by zależało na zwiększeniu DMC to pewnie już dawno w DR pojawiło by się 17t ale jest jak jest i podczas kolejnych 12 OTB i 3 wymianach DR nikt z tym nic nie raczył zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.